فهرست
یک بازی، چند رکورد؛ اعجوبه‌ای به نام آگوئرو
یک بازی، چند رکورد؛ اعجوبه‌ای به نام آگوئرو

یک بازی، چند رکورد؛ اعجوبه‌ای به نام آگوئرو

آی اسپورت - در حساس ترین بازی هفته بیست و ششم لیگ برتر انگلیس منچسترسیتی در ورزشگاه اتحاد میزبان چلسی بود و در پایان با نتیجه عجیب ۶-۰ از سد آبی های لندن گذشت تا بازگشت مقتدرانه ای به صدر جدول (البته با یک بازی بیشتر) داشته باشد. ستاره اول نمایش جذاب شاگردان گواردیولا بدون تردید سرخیو آگوئرو بود. او که در دقایق ابتدایی این مسابقه یک فرصت طلایی را از دست داد در ادامه به خود آمد و با به ثمر رساندن سه گل در دقایق ۱۳، ۱۹ و ۵۶ (پنالتی)، خود را در فصل ۲۰۱۸ لیگ برتر ۱۷ گله کرد و به صدر جدول گلزنان راه یافت. اما این تنها دستاورد مهاجم آرژانتینی از این مسابقه به یادماندنی نبود.

گل اول آگوئرو، گل شماره ۱۵۸ او در رقابت های لیگ برتر برای منچسترسیتی بود تا او به این ترتیب از رکورد ۱۵۷ گل اریک بروک (ثبت شده در سال ۱۹۴۰) گذر کرده و به تنهایی به بهترین گلزن تاریخ منچسترسیتی در سطح اول فوتبال انگلیس تبدیل شود. آگوئرو در نوامبر ۲۰۱۷ و در جریان یکی از بازی های منچسترسیتی در لیگ قهرمانان اروپا برابر ناپولی با به ثمر رساندن صد و هفتاد و هشتمین گل خود برای منچسترسیتی به بهترین گلزن تاریخ سیتیزن ها تبدیل شده و رکورد ۷۷ ساله بروک را شکسته بود. آگوئرو اکنون به ۲۲۲ گل برای سیتی رسیده و فاصله ای ۴۵ گله با بروک پیدا کرده است.

این ۳ گل همچنین مجموع گل های آگوئرو برابر چلسی را به عدد ۱۰ رساند تا او با عبور از آلن شیرر (بلکبرن و نیوکاسل) و تیری آنری (آرسنال) به رکورددار گلزنی برابر چلسی در مسابقات لیگ برتر تبدیل شود.

سه گل آگوئرو برابر چلسی مجموع گل های لیگ برتری او را به عدد ۱۶۰ رساند تا در کنار ۴۱ پاس گل او در این رقابت ها، آگوئرو اکنون روی ۲۰۱ گل لیگ برتری تاثیر مستقیم گذاشته باشد. پیش از آگوئرو تنها ۹ بازیکن در تاریخ لیگ برتر موفق شده بودند روی ۲۰۰ گل تاثیر مستقیم بگذارند و از این بین، تنها 5 بازیکن موفق شده بودند در پیراهن یک تیم به این دستاورد برسند. به این ترتیب آگوئرو بعد از رایان گیگز و وین رونی (منچستریونایتد)، تیری آنری (آرسنال)، فرانک لمپارد (چلسی) و استیون جرارد (لیورپول) به ششمین بازیکنی بدل شد که توانسته در یک باشگاه لیگ برتری به رکورد تاثیرگذاری مستقیم روی ۲۰۰  گل برسد.

اما قطعا مهم ترین رکورد، مربوط به برابری آگوئرو با آلن شیرر است. آگوئرو که فصل را با ۸ هت‌تریک لیگ برتری آغاز کرده بود، در همین مقطع سپری شده  ۳هت‌تریک دیگر هم به ثبت رساند تا با رکورد تاریخ لیگ برتر که با ۱۱ هت‌تریک در اختیار آلن شیرر است برابری کرده باشد. از آغاز فصل ۲۰۱۸، ۷هت‌تریک در مسابقات لیگ برتری رقم خورده که ۳ هت‌تریک سهم آگوئرو بوده است.

آگوئرو در تابستان ۲۰۱۱ با انتقالی ۳۵ میلیون پوندی از اتلتیکومادرید به منچسترسیتی پیوست و اکنون هشتمین فصل خود را به همراه آبی آسمانی ها پشت سر می‌گذارد. به جز دو فصل ۲۰۱۲ (۱۲گل) و ۲۰۱۳(۱۷ گل) او در سایر فصول حداقل ۲۰ گل لیگ برتری به ثمر رسانده و با ادامه همین روند، در این فصل هم این روند را ادامه خواهد داد. ثبات آگوئرو در گلزنی نقش موثری در رقم خوردن سال هایی پرافتخار برای سیتی داشته است.

آگوئرو به همراه سیتی ۳بار لیگ برتر را فتح کرده، ۳ قهرمانی در جام اتحادیه را به دست آورده و ۲ بار هم قهرمان کامیونیتی شیلد شده است. با حضور سیتی در فینال جام اتحادیه این فصل، حضور در دور پنجم جام حذفی و مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان و البته صدرنشینی سیتی در لیگ برتر، آگوئرو امیدوار به رنگارنگ تر کردن گنجینه افتخاراتش به همراه سیتی و گواردیولا در ماه های پیش رو است.

نود

۶    
آی اسپورت
2019-02-11 00:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر