فهرست
و اینک آغاز کوپا در سرزمین قهوه و سامبا
و اینک آغاز کوپا در سرزمین قهوه و سامبا

و اینک آغاز کوپا در سرزمین قهوه و سامبا

 آی‌اسپورت- چهـــل‌وششمـــین دوره رقابت‌های کوپای آمریکا ساعت پنج صبح امروز با دیدار دو تیم برزیل و بولیوی آغاز شد و جنگ ۱۰ تیم از آمریکای‌جنوبی و دو تیم از آسیا استارت خورد. قرار بود چهار سال قبل برزیل میزبان مسابقات باشد اما تداخل با جام‌جهانی ۲۰۱۴ و المپیک ریو باعث شد تا آنها با فدراسیون فوتبال شیلی توافق و میزبانی‌هایشان را معاوضه کنند. از سال بعد مسابقات مانند سابق و همزمان با جام ملت‌های اروپا به انجام می‌رسد.

مسابقات در ۶ استادیوم و در پنج شهر برزیل برگزار می‌شود و نکته جالب توجه حضور دو تیم ژاپن و قطر است. سامورایی‌ها در سال ۱۹۹۹ یک بار دیگر در این مسابقات حاضر شده بودند اما قطر اولین تیم عرب زبانی است که پایش به کوپای آمریکا باز می‌شود. آنها چند ماه قبل فاتح رقابت‌های جام ملت‌های آسیا شدند.

در گروه یک مسابقات برزیل، بولیوی، ونزوئلا و پرو حاضر هستند. سلسائو با تیته فقط به دنبال قهرمانی است. آنها آخرین بار در سال ۲۰۰۷ جام را به دست آوردند و حالا باید بدون نیمار مصدوم پا به مسابقات بگذارند. آنها در گروه نسبتا ساده‌ای قرار دارند و به نظر می‌رسد به همراه پرو بیشترین شانس را برای رسیدن به دور دوم دارند.

در گروه دوم به نوعی با گروه مرگ روبه‌رو هستیم. آرژانتین با هدایت لیونل اسکالونی در پی شکستن طلسم 26 ساله قهرمان نشدنش است. آنها در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ به فینال راه پیدا کردند اما مغلوب شیلی شدند و حالا مسی فقط یک جام از سرزمین قهوه می‌خواهد تا به بدبیاری‌های ملی‌اش پایان بدهد. آنها باید با کلمبیای کارلوس کی‌روش، سرمربی اسبق ایران و تیم ملی قطر و پاراگوئه رقابت کنند. در گروه سوم هم تیم‌های اروگوئه، شیلی، اکوادور و ژاپن حضور دارند. اینجا هم رقابت شدیدی بین تیم‌ها حکمفرما خواهد بود. ستاره‌های زیادی چون ویدال، سانچز، کاوانی، لوئیز سوارز و... باید مقابل هم صف‌آرایی کنند و این قطعا به زیبایی‌های گروه افزود.

اروگوئه با ۱۵ قهرمانی پرافتخارترین تیم این مسابقات است و بعد از آنها آرژانتین با ۱۴ و برزیل با ۸ قهرمانی در رده‌های بعدی هستند. تیم‌های پاراگوئه، شیلی، پرو، کلمبیا و پرو هم توانسته‌اند این عنوان را مال خود کنند. فوتبال‌دوستان ایرانی برای تماشای این مسابقات از دو شبکه سه و ورزش باید شب زنده‌داری کنند. زودترین زمان برگزاری مسابقات به ساعت ایران ۲۳:۳۰ و دیرترین آن ۵ صبح خواهد بود.

     
آی اسپورت
2019-06-15 08:09:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر