فهرست
یک مشت حرف بیهوده با مصرف داخلی
یک مشت حرف بیهوده با مصرف داخلی

یک مشت حرف بیهوده با مصرف داخلی

آی اسپورت - لحن علی‌اکبر طاهری در برنامه90 همان لحن آشناست. همان لحن طلبکار. اعتماد‎به‎نفسی که از موفقیت و برحق بودن حکایت می‌کند. این شبیه همان شیوه پاسخگویی کفاشیان و حمیدرضا آصفی در برنامه هفته قبل 90 است. دیپلمات‌های فدراسیون که آمده بودند بگویند چرا سیاست‌های فوتبال ما برای حل مشکل در میادین بین‌المللی ناکارآمد است. بگویند چرا نتوانسته‌ایم مشکل دیدار با تیم‌های عربستانی در زمین خودی را حل کنیم. که چرا تاج به نادرستی مانور پیروزی داده و بعد معلوم شده رأی AFC برای ما پوچ بوده است. کفاشیان و آصفی هم در آن برنامه، بی‌توجه به واقعیتی که در مجامع بین‌المللی رخ داده و می‌دهد، همچنان از این می‌گفتند که همه‌چیز به نفع فوتبال ایران است. از جلسه‌ای می‌گفتند که در آن اعضا با نظر ایران موافق بوده‌اند. از روزنامه عکاظ که به رأی AFC به نفع ایران معترض بوده. به تبریک اینفانتینو. اما همه اینها برای فوتبال ما یک مشت دلخوشی است. آنچه روی زمین و در عمل رخ داده این است که تلاش‌های ما راه به جایی نبرده است. باخته‌ایم. مثل اغلب محاکم و دعواهایی که در ورای مرزها داشته‌ایم.

طاهری هم دارد در همین‌باره صحبت می‌کند. پرسپولیس بر خلاف درخششی که در زمین فوتبال دارد، این طرف خطوط سفید زمین چمن، با بحران‌های بزرگي مواجه است. با بدهی‌های کلان. با محرومیت و جریمه‌های چندصدهزار دلاری. همه اینها هم در چارچوب‌های آشنای فوتبال ایران اتفاق افتاده. در ادامه همه اشتباهات مدیریتی و جریمه‌ها. در ادامه نابلدی‌ها و اشتباهات و فسادهای مدیریتی. طاهری اما می‌تواند پا پیش بگذارد و بگوید اوضاع تغییر کرده است. می‌تواند بگوید تلاش‌های مثبتی انجام شده و نگاه باشگاه به تصمیمات و چالش‌ها متفاوت از گذشته است. سوال‌ها ساده است. او باید بگوید سکه‌های ادعایی هدایتی صحت دارد یا نه. اگر بله چرا به جای ده‌سکه، سه‌سکه به بازیکنان پاداش داده شده است. سوال ساده است. او باید توضیح بدهد که چرا قرارداد گولچ به‌درستی اجرا نشده و او مجبور شده شکایت کند. چرا پرونده طولانی شده و جریمه پرسپولیس بالا رفته است. طاهری باید بگوید که چرا در پرونده طارمی تعلل شده است. اگر پرسپولیس با او قرارداد داشته، طارمی چطور به خود اجازه داده به تیم دیگری بپیوندد. اگر با ریزه‌اسپور قراردادی امضا کرده، چطور پرسپولیس به خود اجازه داده او را دوباره و بدون طی مراحل و تسویه‌حساب با باشگاه ترک برگرداند. اینها همه از وظایف مدیریتی آقای طاهری است. همان‌طور که تسویه‌حساب با علی دایی و تلاش برای گرفتن رضایت او از وظایف مدیریت باشگاه بوده است. آقای طاهری اما به هيچ‌كدام از این سوالات جواب نمی‌دهد. او سوال را با سوال جواب می‌دهد. با حرافی و با شلوغ کردن بحث تلاش می‌کند همه‌چیز را به بن‌بست برساند. با این شیوه حتی اگر محق باشد، کسی به نفع او رأی نخواهد داد. با حمله کردن به عادل فردوسی‌پور و با بی‌جواب گذاشتن سوالات او، با پیچاندن قضیه و با دم زدن از گذشته پرافتخار و تقوای خانوادگی و نانی که سر سفره پدر خورده، مشکلی از پرونده گولچ و طارمی و طلب‌های هدایتی حل نمی‌شود. مدل مدیریتی طاهری همان مدل رایج است. شکست خوردن در میادین بزرگ و گردن نگرفتن مسئولیت. قبول نکردن اشتباه. زدن حرف‌هایی که مصرف داخلی دارد و ممکن است عده‌ای از هواداران را هم گول بزند و راضی کند، اما اتفاقی در پرونده‌ها و در جریمه‌ها نخواهد افتاد. در هزینه‌های بیهوده میلیاردی که باید از جیب باشگاه و بیت‌المال پرداخت شود.

طاهری تازه مدیر قابل دفاع فوتبال ماست. آدمی که چند سال مدیریت بی‌هیاهویی داشته و تیم فوتبالش نتیجه گرفته. مدیری که حاشیه‌های باشگاه را جمع کرده و دنبال شو دادن نبوده. اما کارنامه او هم پر از حفره و سیاهی است. سوالات پرشمار درباره همکارانش در مدیریت باشگاه. در خریدهای شائبه‌برانگیز. در آنچه که از خود باقی خواهد گذاشت.

حرف‌های طاهری هرچقدر هم برنامه90 را به درازا بکشد و هرچقدر هم اذهان را به حاشیه ببرد، مشکلی را حل نخواهد کرد. او اگر می‌توانست، باید با همین لحن حق‌به‌جانب و همین استدلالات در دادگاه‌های داخلی و خارجی برنده می‌شد. اما نشده. حالا هم دلیلی ندارد این همه مغرور باشد و با صدای بلند حرف بزند. بسیاری از هواداران فوتبال ممکن بود طاهری را مدیر موفق‌تری بدانند و خاطره بهتری از او به ذهن بسپارند، اگر خودش هم تلاش می‌کرد برخورد منطقی‌تری با مسائل داشته باشد. اما او نشان داد که اگر موفقیتی هم کسب کرده به دلیل شیوه مدرن مدیریتی و نگاه حرفه‌ای‌اش به فوتبال نبوده. حالا شاید هواداران پرسپولیس، لیدرها و روزنامه‌نگارهایی که مدیون طاهری هستند چیز دیگری از او بگویند. اما تاریخ گواهی خواهد داد که او هم یکی است مثل همه. کسی که آجری روی آجر نگذاشته است. کسی که حاضر نیست به حقیقت اعتراف کند.

۳۲۷ ۲۵  
آی اسپورت
2017-12-20 14:40:00
نظر دهید

۲۵ نظر
محمد
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۱۱
شاید حق با شما و حق با برنامه نود در پرداختن به اتفاقات باشگاه پرسپولیس باشه و مطمئنن تمام هواداران پرسپولیس حق دارن که بفهمن چه اتفاقاتی در باشگاه افتاده اما همه شماها باید بدونین که همه هواداران پرسپولیس متفق القولن که زمان پرداختن شما به این موضوعات فقط و فقط در جهت به حاشیه کشوندن باشگاهه نه اثبات خلافهایی که توسط مدیران باشگاه اتفاق افتاده
برنامه ریزی شده دارین پرسپولیس رو به سمتی میبرین که مافیا و دستهای پشت برده میخوان پرسپولیس رو زمین بزنن
خدا کنه یکی پیدا بشه جلو طاهری جلو هدایتی جلو فردوسی پور بایسته
اینا موفقییت پرسپولیس رو نمیخوان
هر کدوم به نوعی کیسه دوخته برای خودش
يك دوست
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۲۰:۱۲
دوست خوبم ، شفافيت هميشه خوبه و اين حق مسلم هواداران پرسپوليس هست كه بدونند تو باشگاه شون چه خبره ؟ اما هر چيزي يك وقتي داره ، نه شب بازي تيم تو جام حذفي ....
بهتر بود تمامي اين مسائل بعد از اتمام بازي ها بررسي بشه
به اميد موفقيت تيم بزرگمون در مسابقات آينده
علی
پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶، ۱۲:۵۵
یعنی هر کسی به خودش میده از ظرف هواداران صحبت کنه؟ کی به شما این اختیار و مجوز رو داده. من سی ساله هوادار پرسپولیسم. از طاهری بابت نتایج تیم ممنونیم. اما باید جواب بده که این همه خرابی و جریمه و فساد به خاطر چیه. شهر هرت که نیست. بیخودی هم مافیا و دست پشت پرده نکنین تا مانع از پرسشگری مردم بشین. هر وقت اومدیم حرف بزنیم گفتن باشگاه رو به حاشیه نبرین. باشگاه رو اونی به حاشیه برده که چند میلیارد بدهی رو دستش گذاشته. میدونی با این بدهی چند تا بازیکن آس میشد آورد؟ متوجه نمیشی. چون فقط نوک دماغت رو میبینی. شما هوادار نیستی. شما باشگاه رو بدبخت میکنید.
۴
Hasan
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۱۹
طاهری مدیری است مثل 15 مدیر قبلی که دولت انتخابشان کرد ولی یک تفاوت دارد به رسانه ها باج نداد دنبال حق باشگاه رفت چه بلیط فروشی چه حق پخش با مافیا داورزنی در افتاد تیم را با کمترین حاشیه اداره کرد در جایی که باید از برانکو حمایت کرد به گفته خود آقایان صد میلیارد وارد باشگاه کرد برای حق باشگاه حتی بعد از استعفا هم در حال جنگ است طاهری مدیری شایسته ستایش است چیزی که چهارده مدیر بعد از عابدینی شایسته ان نیستند ما هوادارها نه با گفته ها چند رسانه بلکه با بازده اشخاص انها را قضاوت می کنیم
محسن
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۲۲:۰۵
مسئولین محترم سایت لطفا ربات افزایش لایک در بعضی کامنت های دو سه نفر از دوستان که با نام های مختلف اقدام می‌کنند را متوقف کنید.
۶
امید از تفت
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۲۲
طاهری به عنوان موفق ترین مدیر یک دهه اخیر پرسپولیس هست و در کنار محاسنی که داشته مثل گرفتن زمین شهیدکاظمی و تجهیز اون، ساختار سازی اداری در باشگاه و حسابرسی شفاف که مورد تقدیر وزیر ورزش واقع شد و . . . ایشون اشتباهاتی مثل گولچ، ریزه اسپور و طارمی و . . . داشته. کسی هم منکر این قضیه نیست. صحبت این هست چه کسی به کیروشی پور اجازه داده در جایگاه مدعی العموم، طاهری را بازخواست کنه!!؟ اگر قراره بازخواستی باشه این کار توسط نهادهای نظارتی و وزارت ورزش و . . . باشه نه کیروشی پور. ایشون وارد دعوای شخصی شده و یارکشی میکنه. جنجالهای ایشون در تلوزیون فقط برای تلوزیون خوبه و برای پرسپولیس سم مهلکه. تمام موارد و پرونده های حقوقی که ایشون در تلوزیون مطرح کرده، سند و مدرکی شده بر علیه پرسپولیس، به طوری که در پرونده ژوزه فیلم برنامه نود بر علیه پرسپولیس است. رئال مادرید و بارسلونا هم از نقل و انتقالات محروم شدند مگه کسی مدیران اونها را در تلوزیون محاکمه کرد!!!؟ اگر پرسپولیس موفقیتی کسب کرده بخاطر این است که هواداران پرسپولیس به اون اندازه از فهم و درک و شعور رسیدند که بفهمند چه کسی داره خدمت میکنه مثل طاهری که کسی منکر برخی اشتباهاتش هم نیست و چه کسی داره خیانت میکنه مثل کیروشی پور که فقط به فکر منافع خودش و دار و دسته اش و سازمان دیکتاتوریش هست. آقای کیروشی پور شما چیکاره ای پرونده های حقوقی پرسپولیس را در تلوزیون افشا میکنی!!؟ حتی دادستان هم نمیتونه تا قبل اثبات جرمی اون را علام عمومی کنه. همه این کارها جرمه و باشگاه باید کیروشی پور را بخاطر این جرائم محاکمه و زندانی کنه
هت تریک خریبین یا چیپش؟!
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۲۰:۴۲
زمانی که فردوسی پور منصوریان و افتخاری و رحمتی و ملکی رو همزمان اورد روی خط از کسی اجازه گرفت؟! توی این مملکت همین فردوسی پورم گاهی کسی رو به چالش نکشه که دیگه کلا هیچ. الان رویانیان و فتح الله زاده مگه کسی کارشون داره؟؟؟ کلی گند زدن ولی راس راس میگردن. طاهری هم یکی مثل بقیه. فقط زبونش دراز تره و فرافکنیش قویتر.
۷
حمید
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۲۹
اگر ثانیه ای یک مقاله علیه طاهری منتشر کنید ثانیه ای دو تا مطلب بر علیه تون منتشر می کنیم. آی خوشم میاد و لذت می برم از این تکاپوتون. جالبه که بعد از یک روز همه تون با هم هی تند تند مقاله علیه طاهری منتشر می کنین. انگار یک روز کامل تو شوک بودین. بعدش نشستین با هماهنگی کامل با هم، سلسله وار بر علیه طاهری مطلب می زنین. خوب دستتون رو شد. شدین مثل لونه زنبوری که یکی چوب توش فرو کرده. خوبی چوبی هم توش فرو کردی آقای طاهری. حالا زنبورا بیرون ریختن و هاج و واج به هرچیزی نزدیکشونه حمله می کنن. انگار کاری که چوب طاهری کرده عصای حضرت موسی با فرعون نکرده بود.
حمید
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۳۹
او همه سئوالات رو پاسخ خواهد داد. به هر کسی که بپرسد جواب خواهد داد الا مزدوران صدا و سیما.
ویلی
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۴۵
طاهری هم خواست دست پیش بگیره هم اینکه دیده ملت بی اعصاب پرخاشجو کشته مرده دو قطبین کاملن بیربط و بی دلیل فردوسی پورو گذاشت قطب مقابلش.....رسانه اومده ازش میپرسه چرا پول گولچو از هدایتی گرفتین (با سند) ندادین بهش که بازم تیم لطمه خورده جای پاسخ سوال ساده دوهفته زده دشت کربلا!! خودش جرئت نکرد اسم شجاعیو بیاره رو آنتن (چون میدونست حسابش با کرام الکاتبینه) اونوقت جماعت ساده لوح هوادارشو آنتریک کرده که فردوسی پور ببینید اسمی از شجاعی نمیاره!! این دوقطبی کاذب به قدری بیربطه که امشب فردوسیپور بیاد استعفا بده و به همه اتهاماتش اعتراف کنه چه ارتباطی به اتهامات طاهری داره اصلن؟! طاهری اگه میخواست نود و حاجی دولابی رو ضایع کنه تا هوادارای سینه چاکش حال کنن جواب محکمه پسند میداد که پول گولچ چی شده دهن همه بسته میشد نیازی به این کولی بازیا نبود....فردوسی پور هرچقدر فاسد و مافیا باشه یکی هم رده خودش به هوش و ذکاوت خودش میتونه جلوش دربیاد، شما علی الحساب پاسخگوی سوالات افکار عمومی باش آقای طاهری.....
چقدر ابلهی
شنبه ۲ دی ۱۳۹۶، ۰۸:۳۸
کمی فسفر مصرف کن
۱
حمید
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۵۷
شماها یا گیجین یا خودتون رو می زنین به نفهمی. بابا طاهری داشت عملکرد صدا و سیما رو زیر سئوال می برد. عادل این وسط چیزی بیشتر مهره شطرنجی در دست یک شطرنج باز قهار نبود.
حمید
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۶:۱۲
می دونم این مطلب خیلی طولانی به نظر میرسه. ولی لطفا این یکبار رو کمی حوصله به خرج بدین. یک شعر هست از مهدی اخوان ثالت به اسم آواز سگ ها و گرگ ها. لطفا با حوصله بخونینش و بعد از خودتون بپرسید عادل یا طاهری کدمشون به شبیه سگ ها هستن و کدومشون شبیه گرگ ها:

سگ‌ها و گر‌گ‌ها (مهدی اخوان ثالث)

1)
هوا سرد است و برف آهسته بارد
ز ابری ساکت و خاکستری رنگ
زمین را بارش مثقال، مثقال
فرستد پوشش فرسنگ، فرسنگ
سرود کلبه‌ی بی‌روزن شب
سرود برف و باران است امشب
ولی از زوزه‌های باد پیداست
که شب مهمان توفان است امشب
دوان بر پرده‌های برف‌ها، باد
روان بر بال‌های باد، باران
درون کلبه‌ی بی‌روزن شب
شب توفانی سرد زمستان

آواز سگ‌ها
زمین سرد است و برف آلوده و تر
هوا تاریک و توفان خشمناک است
کشد - مانند گرگان - باد، زوزه
ولی ما نیک‌بختان را چه باک است ؟
کنار مطبخ ارباب، آنجا
بر آن خاک اره‌های نرم خفتن
چه لذت‌بخش و مطبوع است، و آنگاه
عزیزم گفتم و جانم شنفتن
وز آن ته‌مانده‌های سفره خوردن
و گر آن هم نباشد استخوانی
چه عمر راحتی دنیای خوبی
چه ارباب عزیز و مهربانی
ولی شلاق! این دیگر بلایی‌ست
بلی، اما تحمل کرد باید
درست است این‌که الحق دردناک است
ولی ارباب آخر رحمش آید
گذارد چون فروکش کرد خشمش
که سر بر کفش و بر پایش گذاریم
شمارد زخم‌هامان را و ما این
محبت را غنیمت می‌شماریم

2)
خروشد باد و بارد همچنان برف
ز سقف کلبه‌ی بی‌روزن شب
شب توفانی سرد زمستان
زمستان سیاه مرگ‌مَرکَب

آواز گرگ‌ها
زمین سرد است و برف آلوده و تر
هوا تاریک و توفان خشمگین است
کشد - مانند سگ‌ها - باد، زوزه
زمین و آسمان با ما به کین است
شب و کولاک رعب‌انگیز و وحشی
شب و صحرای وحشتناک و سرما
بلای نیستی، سرمای پر سوز
حکومت می کند بر دشت و بر ما
نه ما را گوشه‌ی گرم کُنامی
شکاف کوهساری سر پناهی
نه حتی جنگلی کوچک، که بتوان
در آن آسود بی‌تشویش گاهی
دو دشمن در کمین ماست، دائم
دو دشمن می‌دهد ما را شکنجه
برون: سرما، درون: این آتش جوع
که بر ارکان ما افکنده پنجه
دو .. اینک .. سومین دشمن .. که ناگاه
برون جست از کمین و حمله‌ور گشت
سلاح آتشین ... بی‌رحم ... بی‌رحم
نه پای رفتن و نی، جای برگشت
بنوش ای برف! گلگون شو، برافروز
که این خون، خون ما بی‌خانمان‌هاست
که این خون، خون گرگان گرسنه‌ست
که این خون، خون فرزندان صحراست
درین سرما، گرسنه، زخم خورده،
دویم آسیمه‌سر بر برف چون باد
ولیکن عزت آزادگی را
نگهبانیم، آزادیم، آزاد
۳
nima bagheri
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۶:۱۴
فوق العاده بود،یک متن عالی در این هیاهوی فحاشی نوجوون های لمپن سرخابی که ابزار دست مدیران ارزشی و «پاک دست»ی چون طاهری و افتخاری و تاج و... قرار می گیرند تا به خیال آن مدیران این فساد و تباهی فراگیر چند صباحی دیگر لاپوشانی شود،ولی دوست داشته باشیم یا نه «این فوتبال به زودی بر سرتان خراب می شود»، در این به بست که حتی «خصوصی سازی» نیز خود بخشی از مشکل است و نه راه حل،حالا بر فرض نود هم تعطیل شد و عادل هم بیکار و عرصه کامل افتاد دست دلقک های خنثی و مجیز گوی صدا و سیما(همان مجری ها) و همه پر شد از شب های فوتبالی و ورزش و مردم،حتی این ها هم نمی تواند مانع فروپاشی کامل این فوتبال شود با فدراسیون «نمونه» اش در آسیا.مرسی از آقای رحمانی و در ضمن واقعا متاسفم برای نوع نگاه مهدی رستم پور عزیز و دوست داشتنی در نقدش به ماجرای برنامه نود
آنتی شومن
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۷:۱۳
در مورد اتهامات کیروشی پور هم باید گفت که یک مشت اتهامت بدون مدرک و سند به شیوه احمدی نژاد با هدف حاشیه درست کردن برای پرسپولیس که انشالله این هم به خیر میگذرد و روسیاهی میماند برای زغال!!
علی
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۷:۲۴
اگر خلاف آنطور که وعده داد، در کنفرانس مطبوعاتی به این ابهامات پاسخ نگفت، حق با شماست. وگرنه در پاسخ ندادن به قاضی القضات بازیهای فردوسی پور، کاملا حق با طاهری است. هروقت تلویزیونی که از ثانیه به ثانیه فوتبال کسب درآمد میکند، حق صاحبان حق را داد، دوربینهایش هم این صلاحیت را پیدا خواهند کرد تا وارد اماکن فوتبالی شده و برای برنامه های فوتبالی آیتم های پولساز بسازند. وگرنه عصبانی شدن و لحن عوض کردنهای فردوسی پور هم تنها مصرف محدودی میان ذوب شدگان در ۹۰ و سازندگانش خواهد داشت.
SirNic
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۳۱
طاهری به هیچ سوال و ابهامی پاسخ نداد و اوج دورویی رو در هنگام روبرویی با دایی نشون داد...
پرسپولیس واقعی
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۹:۳۷
کلا دفاعیات ما از کسی به این مسئله خیلی ربط داره که از اون شخص در مقابل چه کسی دفاع میکنیم.
اگر احمدی نژاد بود و طرف مقابلش هاشمی ، معجزه قرن را درست میکنیم و ایشون را رئس جمهور میکنیم.
اگر همین احمدی نژاد بود و طرف مقابلش موسوی ، باز هم معجزه میکنیم و میلیونی به خیابون می اییم اینبار مخالف رئیس جمهور

اگر روحانی باشد مقابل رئیسی ، باهاش هستیم تا هزار و شونصد ...
اگر هاشمی بمیرد می آییم و تشیع تاریخی اش میکنیم و ....

اگر کی روش باشد مقابل .... به پیج رئیس جمهور حمله میکنیم که فقط کی روش
اگر کی روش باشد و این سمت رحمتی ، فقط کی روش
اگر کی روش باشد با برانکو ، اوووف ، کی روش بره گم شه

اگر عادل باشه و استقلال ، مخلصش هستیم اگر عادل باشه و کی روش و ..
ظالم کی روشی پور
اگرطاهری باشه و عادل ، فقط طاهری و اگر فردا طاهری باشه و برانکو ..

هزارتا مثال دیگه می تونم بگم براتون و بعد از خودمون می پرسیم که چرا مملکت این جوریه !!!

هر کس انتظار داره فقط خونه ی همسایه را دید بزنند فقط ولی کسی کاری به کار خونه ی خودمون نداشته باشه

نه به اینکه کسی نود را قبول نداره و نه به اینکه تو اعتراضاتشون توقع دارند نود که طه برنامه ی ورزشی هست بیاد و همه چی فوتبال را درست کنه

۴ ۴
حمید
پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۴۹
اگر احمدی نژاد بود و طرف مقابلش هاشمی ، من طرف هاشمی هستم.
اگر همین احمدی نژاد بود و طرف مقابلش موسوی من طرف موسوی هستم.
اگر روحانی باشد مقابل رئیسی ، من طرف روحانی هستم.

اگر کی روش باشد و این سمت رحمتی ، من طرف کیروش هستم.
اگر کی روش باشد با برانکو ، به اون شکلی که قبل بود. من طرف برانکو هستم.

اگر عادل باشه و استقلال ، به من ربطی نداره
اگرطاهری باشه و عادل، به شکلی که الان اتفاق افتاده من طرف طاهری هستم.
و اگر فردا طاهری باشه و برانکو، مطمئن نیستم ولی احتمالا طرف برانکو هستم.

خلاصه اینکه تحت هر شرایطی سعی می کنم بر اساس قضاوت خودم از درست و غلط از کسی که در موقعیت درست تر قرار داره حمایت کنم. این معنی طرفداریه. منطق یه گوشه نشستن و ساکت بود ن رو می فهمم و خیلی از جاها که قضایا برام روشن نیست ترجیح می دم قضاوتی نکنم اما اگه یه جاهایی هم شرایط به اندازه کافی برام روشن بود حمایت می کنم. علاوه بر این یه جاهایی هم هست که اگر خاموش بنشینی گناه است.
۳
پرسپولیس واقعی
پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶، ۲۰:۰۹
حمید
چیزی که تو داری میگی بله ، منطق طرفداریه ولی تو همین منطق هم دست کم فکر میکنی که داری از حق طرفداری میکنی
اما چیزی که من گفتم شاید منظورم را درست بیان نکردم.
منظورمن اینه که از کسی طرفداری میکنیم نه به این خاطر که اون طرف حق داره
نه
طرفداری ما از لج طرف مقایلشه
یعنی کاری نداریم این طرف چی میگه ، حق داره یا نه
اما چون از طرف مقابل بدمون میاد این وری میشیم.
این توش منطق نیست ،

۱
حمید
جمعه ۱ دی ۱۳۹۶، ۰۱:۰۹
در مورد دیگران نمی دونم اما در مورد خودم حاضرم براحتی از همه دفاعی که از طاهری می کنم عقب نشینی کنم و عذر خواهی هم بکنم به شرط این که دلایل روشن و کافی باشه که طاهری بیشتر از عادل مقصره. اما تصویری که من الان می بینم این نیست.
فقط جهت اطلاعاتون بگم من خیلی خیلی دیرتر از بقیه در مورد طاهری نتیجه گیری کردم. من حتی همین سه ماه پیش از طاهری انتقاد می کردم که اگه مساله 20 میلیارد واقعیت داره چرا قرداد رو فسخ و شکایت نمی کنه، اگر واقعیت نداره که اصلا چرا همچین ادعایی کرده تا اعتماد هوادارا به این شکل آسیب ببینه. اما بعد از این که طاهری قرداد رو لغو کرد و مهم تر از اون از اسپانسر شکایت هم کرد واقعا به شیوه کارش اعتقاد پیدا کردم. البته طاهری قطعا اشتباهاتی هم داشت. حتی می تونم فکر کنم که در مورد پرونده گولج و طارمی بیشتر حق با عادل باشه. اما در مجموع حرف من اینه که نکات مثبت طاهری بسیار بیشتر از نکات منفیشه.
اما قضاوتم در مورد عادل: درست چند ماه پیش عملکرد عادل فوق العاده بود. ورزشگاه امام رضا رو عملا عادل افتتاح کرد.در بحث قرارداد برهان مبین هم عادل خیلی خوب کار کرد. همون موقع بود که من یه خورده نگران عادل شدم. چون وقتی شما اینقدر مثبت عمل می کنی و جور همه رو میکشی و همه پرونده ها رو بررسی می کنی طبیعتا یه روزی می رسه که همه از خودشون می پرسن که عادل که به اصلی ترین مشکل که حق پخشه ورود نمی کنه. و از همون موقع حدس هایی در مورد اینکه موفقیتی موقتی عادل می تونه عاملی بشه برای ضربه زدن به خودش داشتم. البته واقعا فکر نمی کردم اون روز اینقدر زود برسه. ولی به هر حال رسیده. عادل این چند وقت دیگه اون عادل قدیمی نیست. کاملا درک می کنم شرایط کارکردن توی صدا و سیما رو. اما وقتی روسای عادل هیچ نرمشی نمی کنن و هیچ راه حل میانه ای رو بر نمی تابند اون وقته که عادل که در همه این سالها به مثابه یک راه حال میانه بوده دیگه کارکرد خودش رو از دست میده. یعنی این که عادل باید انتخاب کنه. این که بالاخره می خواد شریک دزد باشه یا همره قافله؟ و متاسفانه نشانه هایی که من دارم رصد می کنم مثبت نیست. بنابراین همه تلاشم رو به نوبه خودم می کنم که اونقدر عادل رو روش فشار بذارم تا مجبور بشه رویکردشو عوض کنه.
خلاصه این که اینها دلایل من برای حمایت از طاهری در مقابل عادل و به خصوص صدا وسیماست. در واقع ارزیابی من اینه که اگر طاهری مقابل صدا و سیما پیروز بشه این بزرگترین برد فوتباله. این وسط خیلی هم مهم نیست که عادل می مونه یا میره یا بیننده شو از دست میده. همون طور که طاهری هم مهم نیست. من نه عاشق طاهری و عادلم و نه ازشون بدم میاد. من فقط جوش فوتبال رو میزنم و ارزیابیم از شرایط اینه که الان حمایت از طاهری حمایت از فوتباله.
خلاصه اینه این دلایل من برای حمایت از طاهریه و به هیچ وجه بحث لجبازی نیست.
۱
حمید
جمعه ۱ دی ۱۳۹۶، ۰۴:۴۲
اصلاحیه
....طبیعتا یه روزی می رسه که همه از خودشون می پرسن که عادل چرا به اصلی ترین مشکل که حق پخشه ورود نمی کنه. و از همون موقع حدس هایی در مورد اینکه این موفقیت موقتی عادل می تونه عاملی بشه برای ضربه زدن به خودش داشتم.
۱
اشکان
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۲۲:۰۸
عالی مرسی حرف دل ما رو زدی
۴
اشکان
پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶، ۱۰:۱۰
ماشالا طاهری چه نوچه های خوبی استخدام کرده!
۸ ۱
پیتزا علی متصوریان
شنبه ۲ دی ۱۳۹۶، ۰۸:۴۰
بیا فندک هزاری
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر