فهرست
چهره ویژه: دختری در ارتفاع 207 سانتی ‌متری
چهره ویژه: دختری در ارتفاع 207 سانتی ‌متری

چهره ویژه: دختری در ارتفاع 207 سانتی ‌متری

آی اسپورت- دانا رتکه ستاره نوجوان والیبال دخترانِ ایلینوی با قدی به طول دو متر و هفت سانتی متر  از دیگر دختران هم رشته ای خود متمایز شده.  دانا رتکه ستاره نوجوان والیبال دخترانِ ایلینوی یکی از ایالت‌های غرب میانه آمریکا است. این دختر نوجوان دبیرستانی برای پرداختن به بعضی رشته‌ها مثل والیبال و بسکتبال یک مزیت بزرگ دارد، طول قد دانا دو متر و هفت سانتی متر است که او را از سایر دختران ورزشکار در این رشته ها متمایز می کند.

دانا حتی در سن ۱۷ سالگی هم قدش روز به روز بلندتر می‌شود تا جایی که خودش می‌گوید تا چند سال آینده قدم از این هم بیشتر خواهد شد. او با دست‌های پر توان و قد بلندی که دارد می‌تواند ستاره‌ای در والیبال و بسکتبال باشد البته او والیبال را ترجیح می دهد. دانا پیش از این یکی از اعضای باشگاه والیبال “تریپل ایس” و همچنین تیم بسکتبال “الیت” ایلینوی بود. در حال حاضر هم بسکتبال را کنار گذاشته و عضو تیم والیبال دبیرستان ریورساید-بروکفیلد است.

دانا رتکه
دانا رتکه


او می‌گوید:  از آنجا که قد من به بقیه بسیار بلندتر است گاهی اوقات حین مسابقه حریف نمی‌داند چگونه مقابل من بازی کند. البته باید هم همینطور باشد چرا که او همانند یک دیوار مسدود کننده عمل می‌کند. هیچ سقفی برای رشد قد او وجود ندارد و دانا همچون یک دیوار دفاعی بزرگ در ترکیب تیمش عمل می کند.

البته کارشناسان اعتقاد دارند که دانا فقط به این دلیل که قد بلندی دارد به ستاره این روزهای والیبال کشورش تبدیل نشده، او علاوه بر داشتن قد بلند، بسیار با مهارت و سخت کوش است. قاعدتا بسیاری از تیم‌ها برای جذب او در آینده برنامه ریزی کرده‌اند.

۲ ۱  
آی اسپورت
2016-10-25 16:03:00
نظر دهید

۱ نظر
برزو
سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵، ۱۶:۱۷
عجب عکسی گذاشتید. ماشالا به این دخترها. ماشالا. من خودم ورزشکارا رو خیلی دوس دارم.
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر