فهرست
با هولیگانیسم همراه نشویم
با هولیگانیسم همراه نشویم

با هولیگانیسم همراه نشویم

آی اسپورت - هولیگان در همه جای دنیا یک فحش محسوب می‌شود یک ناسزا برای این که بگویند که این‌هایی که این کار را می‌کنند از ما فوتبالی‌ها نیستند، یک چیزی مثل تماشاگرنمای خودمان، آنهایی که در دفاع از حرکت ناپسند آن‌هایی که رفتند دم هتل حریف سروصدا کردند، می‌گویند هولیگان‌ها در همه جای دنیا این کار را می‌کنند، نمی‌دانند واقعا چه چیز را توجیه می‌کنند ... مساله این است که ما در میان کسانی که قرار نداریم که اعتقاد داریم هدف وسیله را توجیه می‌کند، ما در میان آن‌هایی نیستیم که بردن به هر شکل را دارای ارزش می‌دانیم.

جام جهانی فرصت خوبی است برای این که مردم یک کشور چهره خود را به جهان نشان دهند، این چهره می‌تواند، چهره هواداران ژاپن و سنگال باشد که زباله‌‌های به جامانده بعد از تشویقشان را جمع‌آوری می‌کنند، یا حتی هواداران پاناما که حتی پس از 6 گل خوردن، سکوها را با حمایت زیباتر می‌کنند، این چهره می‌تواند چهره آن هوادار سوییسی باشد که قبل از مسابقه به هوادار صربستانی کمک می‌کند که پرچم کشورش را روی صورتش طراحی کند، ما هم از این چهره‌ها کم نداشتیم، ویدئویی که هواداران ایرانی به هواداران مراکشی دلداری می‌دهند، یا شادمانی‌های بازی با اسپانیا که مردمی هستیم که فارغ از نتیجه ارزش کار خوب را می‌فهمیم و ...

حرکت چند نفر قبل از بازی با پرتغال را محکوم می‌کنیم تا نشان دهیم ما موافق این حرکت نیستیم، حرکتی که دانسته یا نادانسته انجام شده است‌، کاش چهره‌ای که بعد از این حرکت به یاد جهان بماند، محکوم کردن این باشد نه همدلی و همراهی با آن.

۱۱ ۸  
آی اسپورت
2018-06-25 15:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۸ نظر
وحید بارساپولیسی
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۶:۲۶
تریپ روشنفکری بر ندارید توروخدا .. دوماه قبل طرفدارای رم پشت هتل بازیکنای بارسا تا صب شیپور زدن و نذاشتن بچه ها بخوابن و نتیجه اش هم دیدیم شکست سنگین 3:0 به رم رو... در ضمن برید تو پیج اینستاگرام بلیچر ریپورت ببینید رافامارکز رفته پایین و از هواداران خودی میخواد بذارن استراحت کنن... اینها فرهنگ فاناتیسم فوتباله.. همیشه هم توش ناجوانمردی وجود داره..کاریشم نمیشه کرد..
۴ ۲
اشکان4
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷، ۲۰:۲۲
با این کامنتت آبروی هرچی پرسپولیسی رو بردی
تو هم مثل همون دلال های بی سوادی هستی که تو این اوضاع دلار هی زرت و زرت از خودشون عکس از خیابون گردی ها و کثیف کاری هاشون در روسیه آپ می کنن
و همین بی سواد های تازه به دوران رسیده هستن که چنین آبرو ریزی هایی رو انجام میدن و به نام یک ملت نوشته میشه
ننگ بر چنین طرز فکرهایی
محسن
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷، ۲۱:۴۵
استاد، باسواد،دنیادیده، متن را درست مطالعه کن.نوشته ما مثل آنها نیستیم(اشاره به مثال شما در هواداران رم)شما جواب دادید همه جای دنیا اینطوریه؟ و کاریش نمیشه کرد؟عجب،قسمت فان فوتبال؟ فکر کنم معنی فان= شوخی،رفتار منتج به شادی سالم و و .رو اعصاب و روان بقیه رژه رفتن شوخیه؟!!!!
بی طرف
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۶:۵۰
خوبه یکنفر پیدا شد که بالاخره از اخلاق صحبت کنه
۸
مرتضی سلطان
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۷:۱۳
این حرکت واقعیت امروز تیم میلی ماست ..
جوگیری ،هوچی گری ، لمپن بازی ،اینا ارمغان و دستاوردهای دلال موزامبیکیه..
وقتی با زشت ترین نوع فوتبال و انجام هر کاری دنبال کسب نتیجه تو زمین هستیم بیرون زمین هم اتفاقی بهتر از اینکه با ناجوانمردی مانع استراحت حریف بشبم نمیوفته چون این روزا تو تیم میلی هدف وسیله رو توجیه میکنه..
.
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۷:۲۷
.
۱
كسري
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷، ۲۰:۳۴
واقعا حركت زشتي بود كه ديشب انجام دادن بچه ها و خيلي زشت بود و اينجا خيليها رو ازرده خاطر كرد شما بيا يه لحظه فكر كن مثلا پرتغاليها اين حركت رو انجام داده بودن!!چه ها نميگفتن اين ذوب در كيروشها !!!!!!واقعا براي كيروش و طرفدارهاش هدف وسيله رو توجيح ميكنه اصلا همين طرز فكر م تو تيم ملي خودمون هم هست يه نگاه به نوع بازي مون بكنيم متوجه همه چي ميشيم اون از وقت تلف كردنهاي بسيار زشت و چندش بازيكنها و اون از حركت بيرانوند با كاستا و زمين خوردن رضاييان با مراكش و فيلم بازي كردنهاشون.بازي ژاپن و سنگال رو كه ميديدم و يا ژاپن با كلمبيا يا حتي استراليا با دانمارك و فرانسه كه واقعا اومدن دارن از بازي لذت ميبرن و بازي ميكنن بابا جام جهاني هر چهارسال يه بار انجام ميشه و كسي هم از ما توقع قهرماني نداره بايد بريم با يه بازي خوب لذت ببريم نه اينكه نود دقيقه دفاع كنيم حتي دفاع ضدحمله هم نه فقط دفاع و زير توپ زدن طوري كه رييس فيفا هم به حرف مياد و به مهدوي كيا ميگه شما با اين بازيكنهاي باكيفيت چرا نيمه ي اول اونجور بازي كردين(بنده خدا ديگه خجالت كشيد و نگفت چرك و اتوبوسي) مرگ خوب هست فقط براي همسايه بازي چرك وقتي اعراب و بحرين بازي ميكنن بد هست ولي براي ما ميشه حماسه!!!!!!فقط خدا كنه امروز بچه ها نترس بازي كنن و كيروش اجازه بده كمي هم رو به جلو حركت كنن چون كيروش خودش از نظر فني خوب و سطح بالا هست اما فقط دنبال نتيجه به هر صورت هست تا اون رو شمشير داموكلس كنه بزنه مثل عقده ايها به سر ديگرون.
محسن
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷، ۲۱:۵۴
واقعا فکر میکنی مربی تیم ملی در اینکار دخیل هست؟! مربی تیم ملی هر کشوری؟ یعنی اینقدر معطل و بیکار هست که به این موضوعات فکر کند؟ کسری جان،قطعا شما معنی پرستیژ و جنتلمن بودن را بهتر از من میدانی،به نظرت مربی تیم ملی ،این صفات را ندارد؟ یکبار دیگر نظر خودت را بخوان و ببین چندتا بازی را یکجا گزارش کردی ،اصل موضوع هولیگان های وطنی بودند!
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر