فهرست
آنالیز تصویری/ پیاده‌روی علیپور روی اعصاب برانکو: خودخواه خودخواه
آنالیز تصویری/ پیاده‌روی علیپور روی اعصاب برانکو: خودخواه خودخواه

آنالیز تصویری/ پیاده‌روی علیپور روی اعصاب برانکو: خودخواه خودخواه

آی اسپورت- علی علیپور شروع خوبی در پرسپولیس داشت. این که اولین درخشش او با پیراهن پرسپولیس در دیداری مثل دربی باشد به اندازه کافی برایش رویایی بود اما این رویا به همین‌جا ختم نشد و او حتی دروازه استقلال را هم باز کرد تا رویایی مافوق تصور برایش باشد. حالا بعد از گذشت دو سال از آن بازی به نظر می‌ رسد علیپور اعتماد به نفسی بیشتر از رویاپردازی پیدا کرده است. اعتماد به نفسی که با حضور بیشتر در ترکیب اصلی و اعتقاد بیشتر برانکو بالاتر هم رفته است؛جایی نزدیکی‌های منطقه خطر. تا جایی که برانکو را مجبور کرده به او هشدار بدهد. هشداری مبنی بر این که اگر به تکروی‌هایش ادامه بدهد او را نیمکت‌نشین خواهد کرد. تکروی‌های علیپور اتفاقی بود که به خصوص در بازی با سپاهان بسیار به چشم آمد و حتی در چند صحنه حتی باعث اعتراض طارمی و بقیه بازیکنان پرسپولیس هم شد.

 

دقیقه6: او از سمت راست حرکت کرد و قصد داشت توپ را به وحید امیری برساند که با یک پاس عرضی بسیار بد توپ اوت شد.

دقیقه 12: توپ از جناح راست به او رسید و در حالی‌که چند گزینه برای پاس دادن داشت توپ را به مدافعین حریف کوبید. همین توپ از دست رفته تبدیل به یک ضد حمله برای سپاهان شد.

دقیقه14: از جناح چپ توپ به او رسید که تعلل او در پاس دادن باعث خطای شجاع خلیل زاده شد. خطایی که در نهایت دروازه سپاهان را باز کرد.

دقیقه 26: موقعیتی مشابه موقعیت دقیقه 6. او باز هم با یک پاس عرضی بسیار بد توپ را به اوت می‌فرستد.

نکته موقعیت دقیقه 6 و دقیقه 26 این بود که علیپور می‌توانست در شرایطی بهتر توپ را برای بازیکنان خودی روی دروازه بفرستد اما او آنقدر تعلل کرد و با توپ به گوشه زمین حرکت کرد که پاس ارسالی اش نه تنها به هیچ کدام از بازیکنان نرسید که مستقیم به اوت رفت.

دقیقه 51:علیپور از پشت محوطه جریمه توپ را به سمت دروازه شوت کرد. در حالی که طارمی در موقعیتی بسیار مناسب قرار گرفته بود. شوت علیپور باعث اعتراض شدید طارمی شد.

علیپور- دقیقه 51
علیپور- دقیقه 51

دقیقه 53:در ضد حمله توپ ارسالی از سمت راست به علیپور می‌رسد. او توپ را نگه می‌دارد و می‌چرخد و آن‌قدر تعلل می‌کند تا توپ را از او می‌گیرند.

علیپور - دقیقه 53
علیپور - دقیقه 53

دقیقه 86: توپ از سمت چپ به علیپور رسید و او در حالی که مسلمان در سمت راست و طارمی در سمت چپ منتظر پاس بودند با یک شوت بد موقعیت خوبی را از دست داد.

علیپور- دقیقه 86
علیپور- دقیقه 86

علیپور در جریان بازی هرگاه اقدام به پاس دادن کرد بسیار مثمرثمر واقع شد. به طور مثال در دقیقه 28 یک پاسی عالی به وحید امیری داد و او را در موقعیت بسیار خوبی قرار داد. همچنین گل دوم پرسپولیس که نمونه پاس عالی او به طارمی بود که منجر به گل شد. در نیمه دوم هم او توانست با یک پاس تک ضرب وحید امیری را در موقعیت تک به تک قرار بدهد. اما این موقعیت‌ها در طول بازی‌‌های پرسپولیس به تعداد انگشتان یک دست هم نمی‌رسد و علیپور در بیشتر مواقع تصمیم می‌گیرد که خودش ضربه نهایی را به توپ بزند.

نیلوفر کنگرانی

۸ ۱  
آی اسپورت
2016-10-04 17:52:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
علی کچل
سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵، ۱۸:۱۷
بمب اعتماد به نفسه ....
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر