فهرست
او می‌خواهد بیشتر از یک سجاد باشد
او می‌خواهد بیشتر از یک سجاد باشد

او می‌خواهد بیشتر از یک سجاد باشد

آی‌اسپورت- مهاجم ۲۰ ساله استقلالی‌ها مدت کمی نیست که برای مطرح کردن نامش می‌جنگد. سجاد آقایی دو فصل است که زیر سایه مهاجمانی مانند مرتضی تبریزی، الحاجی گرو، گادوین منشا، ایسما و روح‌الله باقری قرارداشت؛ بازیکنانی که نامشان در بیرون زمین ترسناک‌تر از ساق‌هایشان درون زمین بود. با این حال، سجاد برای بهره‌جویی در تمام این مدت از کوچک‌ترین فرصت‌های موجود بهره جست تا بی‌اعتمادی وینفرد شفر، درخشش زوج فیل و فنجانی آبی‌ها و غیره او را از متن دورنکنند. حال، محرومیت شیخ دیاباته یک فرصت بزرگ را در اختیار سجاد قرار داده است.

مهاجم اراکی استقلال به قدر کافی در نقش یک تعویض طلایی ظاهر شده. لرزاندن تیرک دروازه السد (سال گذشته)، پاس‌گل تماشایی‌اش به فرشید اسماعیلی، گلزنی در دو دیدار ابتدایی استقلال در جام حذفی و بغل پای بی‌نقصی که توپ را به قفس توری سایپا رساند، امتحان‌هایی بودند که سجاد آقایی از پس آنها برآمد تا امروز باور کنیم او نسبت به مرتضی تبریزی که مدت‌هاست به یک شماره ۱۱ منفعل بدل شده‌، برای حضور در ترکیب ابتدایی برابر پیکان شایسته‌تر است.

سرمربی ایتالیایی چند ماه قبل گفت سجاد آقایی مهاجم اول نیست اما وقتی دستش از بازیکن هجومی خارج شد، سجاد آقایی با وجود دقایق کم حضورش در زمین، بار هجومی استقلال بحران‌زده اوایل فصل را به‌خوبی بر دوش کشید. اکنون او تنها از مهدی قائدی و شیخ دیاباته کمتر پایش به گلزنی باز شده؛ از دو مهاجمی که سودای رقابت با آنها را در سر دارد. او درون مستطیل سبز نشان می‌دهد که توانایی خطرآفرینی روی زمین و هوا را دارد؛ و در جای‌گرفتن در فضاهای شکننده دفاع حریف وارد است و بیرون از میدان مسابقه به دور از هرگونه حاشیه‌پردازی به تلاش برای پیشرفت خود ادامه می‌دهد.

بی‌شک فشردگی فصل در مقاطع دیگری نیز استراماچونی را وادار به میدان دادن به جایگزین‌های زوج آتش فعلی تیمش خواهد کرد؛ حتی درصورت جذب یک مهاجم خارجی در بازار زمستانی. سجاد آقایی در اوج انگیزه قرار دارد و از این قابلیت برخوردار است تا در روز رویارویی مستقیم مهدی قائدی و شهریار مقانلو برای آقای گلی نیم‌فصل، سهمی از کیک را برای خود بردارد و خیال کادر فنی را دست‌کم از بابت خالی نبودن نیمکت آبی‌پوشان از یک مهاجم طراز اول آسوده کند؛ هرچند سجاد با وجود آرام بودنش بازیکنی نیست که به ذخیره طلایی بودن قانع باشد. او به سجاد بودن قناعت نمی‌کند؛ بلکه منتظر چراغ سبز استرا است تا با پیراهن شماره 99 در شهرقدس آقایی کند.

۳    
آی اسپورت
2019-12-09 09:49:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر