فهرست
 از سکوی خالی تبریز تا فوق واکنش‌ سید
 از سکوی خالی تبریز تا فوق واکنش‌ سید

 از سکوی خالی تبریز تا فوق واکنش‌ سید

۱- تراکتور در روزی که سکوهای خالی ورزشگاه یادگار امام بیشتر از همیشه به چشم می‌آمد بالاخره بعد از پنج هفته ناکامی به نوار پیروزی برگشت تا لااقل از همشهری‌اش ماشین‌سازی یک پله بالاتر بایستد. قرمزهای تبریز در حالی بعد از ۵۳ روز در لیگ به برد رسیدند که بعد از مدت‌ها، مسعود شجاعی به نیمکت منتقل شده بود و خبری از خارجی‌های غالباً کم اثرش هم نبود. از جمع ۴ خارجی تراکتور در این فصل، سوگیتا نسبت به فصل گذشته افت محسوسی داشته، مازولا و فورچونه حتی در گلزنی و اثرگذاری آمار ضعیف‌تری از محمدرضا آزادی داشته‌اند و فقط میمبلا بوده که در بعضی بازی‌ها، نشانه‌هایی از یک هافبک باکیفیت بروز داده. در تراکتور این روزها، امیدوار‌کننده‌ترین اتفاق، نمایش خوب رضا شکاری در دقایقی است که به زمین می‌آید. مهاجمی که ۱۲ هفته بیرون به نیمکت و سکو تبعید شده بود و با رفتن دنیزلی، این فرصت را پیدا کرده که بازی در لیگ برتر را تجربه کند. تراکتور در حالی به استقبال نیم فصل دوم می‌رود که بعید است احد شیخ‌لاری روی نیمکت این تیم ماندگار شود. در همین بازی هم به درستی روشن نبود که انتخاب ترکیب به عهده شیخ‌لاری بود یا ساکت الهامی که چند روزی است از ماشین‌سازی به تراکتور منتقل شده، ۱۱ نفر اصلی را انتخاب کرده.

۲-  سپاهان با یک پنالتی و یک شوت از راه دور به صدر جدول رسید. امیر قلعه‌نویی تا اینجا به میانگین ۲ امتیاز برای هر بازی رسیده. او در سال‌های گذشته هم تا میانه‌های فصل معمولاً به این میانگین رسیده بود اما حتی در ۵ مرتبه قهرمانی‌اش با استقلال و سپاهان هم نتوانسته تا پایان فصل روند ۲ امتیاز برای هر بازی را حفظ کند. تأکید بر این عدد، به این دلیل است که در سال‌های گذشته هر تیمی که از امتیاز ۶۰ (میانگین دو امتیاز در ۳۰ بازی) عبور کرده، قهرمان شده است. استقلالی‌هایی که این بازی را تماشا کردند، وقتی گل دوم سپاهان به ثمر رسید یک بار دیگر افسوس خوردند که چطور اینقدر ساده در آغاز فصل امید نورافکن را از دست دادند. نورافکن که کاپیتان تیم ملی امید هم هست، در نیم فصل اول با ۳ گل و ۳ پاس گل یکی از مؤثرترین هافبک‌های لیگ بوده.

۳-  عامل اصلی نتیجه‌ای که در بازی قائمشهر رقم خورد، سیدمهدی رحمتی بود که با دو فوق واکنش، شهر خودرو را در بازی نگه داشت. بازیکنانی که از استقلال و پرسپولیس به تیم دیگری منتقل می‌شوند، معمولاً بی‌انگیزه و سرخورده می‌شوند اما رحمتی به چنین سرنوشتی دچار نشد و تا اینجا یکی از بهترین دروازه‌بان‌های لیگ بوده. او که تا چندی دیگر ۳۷ ساله می‌شود، شاید هنوز افسوس روزی را می‌خورد که بعد از شکست مقابل ازبکستان از تیم ملی خداحافظی کرد وگرنه بازی‌های ملی او عددی به مراتب بزرگتر از ۷۷ بود. حالا دیگر نه سن و سال به رحمتی اجازه می‌دهد که رویای بازگشت به تیم ملی داشته باشد و نه رقیبانی مثل بیرانوند، رشید مظاهری و پیام نیازمند به او مجال می‌دهند اما هنوز در سطح باشگاهی، یک گلر قابل اطمینان است که گاهی می‌تواند تنهایی روی سرنوشت یک بازی تأثیرگذار باشد. در بازی نساجی و شهر خودرو یک اتفاق حاشیه‌ای دیگر هم افتاد؛ خبرنگاران حاضر در قائمشهر در اقدامی عجیب، مصاحبه مطبوعاتی یحیی گل‌محمدی را تحریم کردند! این هم از آن اتفاقات شگفت‌انگیزی است که فقط در فوتبال ایران می‌شود دید.

۱    
آی اسپورت
2019-12-14 00:56:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر