فهرست
سیاهه زرد کامیابی‌نیا؛ خیریتی در کار نیست
سیاهه زرد کامیابی‌نیا؛ خیریتی در کار نیست

سیاهه زرد کامیابی‌نیا؛ خیریتی در کار نیست

آی اسپورت- کامیابی‌نیا و حضورش مقابل سپیدرود رشت، استرسی نود دقیقه‌ای برای برانکو و هواداران پرسپولیس خواهد بود.  کمال کامیابی‌نیا شاید از جمله بازیکنان بی‌حاشیه و آرام باشد اما به جای آن با کارت‌هایش و با رفتار غیر حرفه‌ای در زمین حاشیه‌های زیادی آفریده است. حاشیه‌هایی که فقط مختص پرسپولیس نمی‌شود و از همان زمانی شروع شد که یک تیم ملی و یک امید بزرگ برای حضور در المپیک را با دو کارت زردی که گرفت و اشتباهات سریالی‌ای که پشت سرش انجام شد به باد حسرت داد. آن زمان آنقدر افراد زیادی در این فاجعه نقش داشتند که نوبت به بازخواست کامیابی‌نیا به عنوان یک بازیکن و نقشش در آن نرسید. بعد از آن هم حضورش در تیم‌هایی مثل نفت تهران و راه‌آهن او را از صدر توجهات دور کرد تا این که به پرسپولیس آمد و نامش مجددا به داخل رسانه‌ها و خودش به صدر توجهات بازگشت. این بار زیرذره‌بین قرار گرفت و هر کدام از کارت‌هایش تاوانی داشت برای سرخپوشان پایتخت.

این فصل هنوز مشخص نیست که از دست رفتن دربی را باید به نام کامیابی‌نیا بنویسیم یا نه. در بازی با نساجی زمانی که کمال کارت زرد گرفت هواداران نفس راحتی کشیدند که با سه اخطاره ‌شدنش می‌توانند بدون نگرانی در انتظار حضور او در دربی باشند. تغییر قانون و محرومیت با ۴ کارت زرد اما این بار به ضرر پرسپولیس تمام شد و کامیابی‌نیا محروم نشد تا در بازی مقابل سپیدرود، هواداران و برانکو نود دقیقه با استرس را پشت سر بگذارند.

این اولین باری نیست که کامیابی‌نیا یک بازی بسیار مهم را بخاطر بی‌احتیاطی‌اش از دست داده و اولین باری هم نیست که در آستانه از دست دادن یک بازی حساس دیگر است. توالی آنها اما در شرایط فعلی پرسپولیس می‌تواند حسابی هواداران را از کورده دربرده و تبعاتی برای هافبک سرخ‌ها داشته باشد.  البته کامیابی‌نیا و پرسپولیس خوش‌شانس بودند که محرومیت کامیابی‌نیا در آسیا به بازی بعدی رسید و داور با کارت زرد دوم و یا کارت قرمز، پرسپولیس را ده نفره نکرد تا رویای صعود یک بار دیگر با نام کمال از میان برود.

دو فصل پیش بود که دربی برای کمال در بازی با تراکتورسازی تمام شد. دیداری که تا دقایق پایانی بدون هیچ اتفاق خاصی در حال جریان بود اما کامیابی‌نیا به خاطر یک اشتباه بچه‌گانه کارت زرد گرفت. البته این پایان ماجرا نبود، درگیری با فرزاد حاتمی یک کارت قرمز و یک جلسه محرومیت کمیته انضباطی را هم به لیست غیبت‌هایش اضافه کرد تا پرسپولیس در حساس‌ترین برهه، هافبک دفاعی تیمش را از دست بدهد.دربی با سه گل خورده از دست رفت و بازی بعدی با سپاهان هم با برد اما بدون کلین‌شیت به پایان رسید.  البته دربی اولین دیداری نبود که کامیابی‌نیا در آن فصل از دست داد. او برای از دست دادن اولین بازی فقط ۶ هفته زمان نیاز داشت. تنها شش بازی زمان نیاز بود تا کامیابی‌نیا با دریافت سه کارت زرد، بازی حساس با سپاهان را از دست بدهد.

فصل گذشته سه اخطاره‌شدن او با حاشیه‌ای همراه نبود. کمال در هفته نوزدهم، سومین کارت زرد را گرفت که اتفاق عجیبی نبود. غیبت اما او به یک جلسه محرومیت محدود نشد و او این بار با یک اتفاق دیگر همه را غافلگیر کرد. او با کتف مصدوم در استخر شیرجه زد تا سه جلسه غایب باشد و باز هم در یک مقطع حساس تیم را تنها بگذارد. حرکت او آنقدر بچه‌گانه بود که حتی برانکوی خونسرد را هم عصبانی کرد و جزو معدود دفعاتی بود که او علیه بازیکنش مصاحبه‌ای انجام داد.

کامیابی‌نیا بعد از برد الدحیل در مصاحبه‌ای گلایه‌آمیز گفت: «بجای اینکه بعد از این صعود به ما خسته نباشید و تبریک بگویند یکسری چیزهایی می‌گویند که دل آدم می‌شکند. الان سیامک نعمتی هم دوکارته شد اما این هجمه روی او نیست اما نمی‌دانم چرا این هجمه فقط روی من است.» آن دلیلی که کامیابی‌نیا دنبالش می‌گردد بی‌احتیاطی‌ها و بی‌مسئولیتی‌هایش است که بیش از یک بار در این فصل‌ها به نمایش گذاشته و حسابی هواداران را عصبانی کرده است. او دیگر فرصتی برای اشتباه ندارد. برخلاف صحبت‌هایش در آخرین مصاحبه هم تجربه نشان داده که در محرومیت‌های او هیچ خیریتی در کار نیست!

۱    
آی اسپورت
2018-09-23 16:48:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر