فهرست
راز یک پیراهن؛ اعتماد به بشار؟‌
راز یک پیراهن؛ اعتماد به بشار؟‌

راز یک پیراهن؛ اعتماد به بشار؟‌

آی‌اسپورت- یک روز بعد از امضای قرارداد بشار رسن با پرسپولیس، مجوز بازی این بازیکن در فوتبال ایران صادر شد. بشار به قولی که به مدیران پرسپولیس داده بود عمل کرد و به محض پایان فصل فوتبال عراق، این کشور را به مقصد تهران ترک کرد تا قراردادش با قهرمان فصل گذشته لیگ برتر را رسمی کند و به جمع نفرات تیم برانکو ملحق شود. رسن برای تیم ملی عراق بازی کرده و ستاره تیم ملی امید این کشور نیز بوده اما کیفیت بازی او هنوز برای درصد زیادی از هواداران پرسپولیس، شفاف به نظر نمی‌رسد. در روز امضای قرارداد با قرمزها، او پیراهنی بر تن داشت که روی‌ آن کلمه تراست به معنای اعتماد نقش بسته بود. پیام این پیراهن اما برای هوادارانی که در این سال‌ها چندین بار از اعتماد به فوتبالیست‌های عراقی به ستوه آمده‌اند، چندان قابل درک نخواهد بود.

بشار، سومین عراقی تاریخ پرسپولیس به شمار می‌رود. پیش از او، صلاح حسن اولین بازیکنی بود که از فوتبال عراق به پرسپولیس منتقل شد. این مهاجم تنها 8 بار برای سرخپوشان بازی کرد و هرگز در لباس تیم ایرانی ندرخشید. عراقی دوم، هوار ملا محمد بود. هافبکی که در عراق محبوبیت بسیار زیادی داشت و استعدادش در زمین، انکارنشدنی به نظر می‌رسید. بهترین خاطره پرسپولیسي‌ها از هوار، پاس او به کریم باقری قبل از باز کردن دروازه وحید طالب‌لو با یک شوت استثنایی در دربی تهران بود. هوار در تهران محبوب شد و سکوهای سرخ شعار جالبی برای تشویق این بازیکن ساختند اما درست مثل همه ستاره‌های عراقی، این بازیکن نیز میانه چندانی با نظم نداشت و نمی‌توانست خودش را با برنامه‌های کادر فنی هماهنگ کند. زود رفتن از اردوها و دیر ملحق شدن به تیم، عادت کهنه عراقی‌ها بود که در هوار هم مشاهده می‌شد. این فوتبالیست کوتاه‌قامت کردتبار با انتقال به استقلال، چرخه منفورشدن در بین پرسپولیسی‌ها را تا آخرین مرحله طی کرد. بعد از هوار، هفت سال طول کشید تا یک بازیکن عراقی برای بازی در پرسپولیس به ایران سفر کند. برانکو در این مدت، دو فوتبالیست عراقی را پسندیده بود اما این مهره‌ها ترجیح دادند به پیشنهادهای دیگرشان پاسخ مثبت بدهند و سرانجام این رسن بود که پروسه انتقال به پرسپولیس را کامل کرد. او یکی از ستاره‌های نسل جدید فوتبال عراق است. نسلی که حالا دوباره اعتماد فوتبال ایران را به دست آورده اما برای باقی‌ماندن در لیگ برتر، باید ثابت کند که مثل نسل قبلی با انضباط فردی و حضور به موقع در جلسه‌های تمرینی، سر جنگ ندارد. نظم، گمشده همیشگی ستاره‌های عراقی است. مردان پرهیاهویی که عادت کرده‌اند بیشتر فریاد بزنند و کمتر، فوتبال بازی کنند. آیا بشار رسن، تصویر آشنای عراقی‌ها در لیگ برتر را تغییر خواهد داد؟

۸ ۵  
آی اسپورت
2017-08-16 15:35:00
نظر دهید

۵ نظر
شاهین
چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶، ۱۵:۴۲
تلاش مدام و روحیه خستگی ناپذیر #بی_شرف_ها برای به حاشیه کشاندن پرسپولیس ادامه دارد..
ایجاد تردید در دل هواداران نسبت به بشار رسن جدیدترین پروژه این افراد بیچاره است.
بشار رسن بزرگ شده ترکیه است، بازیکن جوان و مودب و منظمی است و قطعن جوری می درخشد که طبق این دو سال اخیر به ۱۲۵ زنگ بزنید.

زنده باد پرسپولیس و پرسپولیسی ها
مرگ بر قلم های مزدور
موراتا
چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶، ۱۶:۲۶
بی خیال بابا شما هم هر چیزی جز به به و چه چه میشنوید خیالات برتون میداره
۲
مهدی
چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶، ۲۱:۵۰
اینو باش خداوکیلی!ناموسا چی میزنی؟خدایی فکر کردی صرفا باید بذارنتون رو سر تا بی طرف باشن و مزدور نباشن؟حیا کنین.چقد تهمت زدن راحته براتون.عزیزم اگه تعریف و تمجید از تیمت میخوای برو کانال هواداری تیمت.برو روزنامه پیروزی بخر.مگه محبوری بیای اینحا مطلب بخونی که به جای جای اعضای بدنت فشار بیاد؟!بعضی پارگیها و جرخوردگیهای ناشی از فشار خیلی بد خوب میشن،پس مواظب باش!!
در جواب مهدی ......‌ ......
پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶، ۰۸:۵۴
جر خوردگی بعد از گل ششم عموری بقیه سوسول بازی:)))
۲
...
چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶، ۱۵:۴۳

هواداران پرسپولیس مراحل باشید ❤❤
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر