فهرست
مانه‏‌، بازیکنی به مهمی کوتینیو
مانه‏‌، بازیکنی به مهمی کوتینیو

مانه‏‌، بازیکنی به مهمی کوتینیو

آی اسپورت- بسیاری از کارشناسان معتقدند سادیو مانه برای لیورپول مهم‎تر از کوتینیو است. اما من درباره این موضوع کمی بحث دارم. مخصوصا با سبک بازی‎ای که یورگن کلوپ در تیمش پیاده کرده است. به نظر من کوتینیو برای این سیستم شدیدا مهم است.

گل‎هایی که کوتینیو زده را همه دیده‎ایم. او بازیکنی گلزن است و گل‎های مهمی هم برای لیورپول زده است. البته مانه هم گل‎های خوبی زده است. نام او در بین لیست بهترین گلزنان لیگ انگلیس قرار دارد و جالب اینجاست که همه اسامی آن لیست بازیکنان بزرگ هستند. برای مانه این عالی است که نام او هم در لیست دیده می‎شود.

اگر بخواهیم مانه را با کوتینیو مقایسه کنیم، کوتینیویی که بازیکنی فوق‎العاده است و به همین دلیل بارسلونا او را می‎خواهد، متوجه می‏شویم که تا چند وقت آینده شرایط برای مانه هم همین‎طور خواهد بود و با روند رو به رشدی که دارد به زودی تیم‎های بزرگ اروپایی به سراغ او هم خواهند آمد.

بارسلونا برای جذب کوتینیو پافشاری می‎کند. من چند هفته پیش گفتم لیورپول نمی‎تواند او را بفروشد. اما به نظر موضوع بیشتر سیاسی است تا اقتصادی. لیورپول انقدر در بازار نقل و انتقالات تابستانی ضعیف کار کرده که اگر بخواهد او را بفروشد کار برایش بدتر هم می‎شود. آن‎ها نبی کیتا و ویرگیل فان دیک را مد نظر داشتند‏‌ که نتوانستند آن‎ها را جذب کنند.

شاید حتی یک هوادار هم برایش سوال باشد که چطور می‏شود 120 میلیون برای کوتینیو پرداخت. اما در شرایطی که روزهای زیادی تا بسته شدن پنجره نقل و انتقالات نمانده و بارسا هم نیاز به بازیکن دارد  امکان این جا به جایی وجود دارد. هرچند که اگر این انتقال صورت گیرد‏‌تقریبا غیرممکن است که لیورپول حتی در شرایطی که پول فروش او را در اختیار دارد بتواند بازیکنی به خدمت گیرد و جای خالی کوتینیو را پر کند.

 

۱    
آی اسپورت
2017-08-22 19:24:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر