فهرست
شاهکار برانکو؛ آرامش پس از اخراج
شاهکار برانکو؛ آرامش پس از اخراج

شاهکار برانکو؛ آرامش پس از اخراج

آی اسپورت – آن بالاها، جایی میان ابرها؛ پرسپولیس و پرسپولیسی‌ها الان آنجا سیر می‌کنند. به فینال غرب آسیا و نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا و رسیده‌‌اند و در لیگ برتر خودمان هم صدرنشین هستند. اگر از هواداران پرسپولیس بپرسید که چه کسی نقش اول این موفقیت‌های شیرین و لذتبخش است اگر نه صددرصد، دست‌کم بیش از 95 درصد جواب‌ها به یک نفر ختم می‌شود: «برانکو ایوانکوویچ». سرمربی کروات پرسپولیس، تیمی ساخته که حتی هوادارانش هم باخت را باور ندارند، چه برسد به بازیکنان داخل زمین. یک لحظه به دقیقه 11 بازی پرسپولیس و الاهلی برگردیم؛ جایی‌که کمال کامیابی‌نیا در نهایت ناشی‌گری و بی‌احتیاطی خطایی مرتکب می‌شود که حتی متعصب‌ترین هواداران پرسپولیس هم نمی‌توانند از آن دفاع کنند. کمال اخراج می‌شود و برانکو می‌ماند و تیمی که باید گل بزند و پیروز شود، آن هم در حساس‌ترین بازی تاریخ معاصر پرسپولیس. فکرش را بکنید، مدت‌ها برای این بازی نقشه بکشی و طرح بریزی، تمرینات را بر‌اساس ایده‌ها طراحی کنی و به یک نبرد یازده به یازده فکر کنی اما شماره 11 تیمت دقیقه 11 بازی اخراج شود!

قطعا خیلی از ماها که مشغول تماشای بازی بودیم در آن لحظه شوکه شده بودیم اما کسی که روی نیمکت پرسپولیس نشسته بود اصلا دستپاچه نشد و با درایتی کمتر دیده‌شده در فوتبال ایران، تیمش را بعد از این اتفاق کنترل کرد. برانکو حتی بعد از خوردن گل تساوی هم تمرکزش را دست نداد و با تحلیل درست از شرایط بازی و آنچه تیمش به آن نیاز داشت دست به تعویض زد؛ تعویض‌هایی که حالا همه به حیرت‌انگیز بودنشان اذعان دارند. پرسپولیس حالا با رهبری برانکو به جمع چهار تیم برتر آسیا رسیده است؛ جایی که مدت‌ها بود به آن نرسیده بود.

۱۰۳ ۶  
آی اسپورت
2017-09-14 13:31:00
نظر دهید

۶ نظر
امید از تفت
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۵۸
وقتی به عراق در جام ملتها باختیم من گفتم ده نفره شدن توجیه مناسبی برای باخت نیست. باید آرامش روانی و نظم تاکتیکی را حفظ می کردیم و بازی را مدیریت می کردیم. ولی اولین کسی که آرامش را از دست داد کیروش بود و به سمت داور حمله ور شد یعنی همونجا باخت را قبول کرد. ولی توقع ما از مربی بین المللی چون کیروش این بود که در این شرایط بحرانی تیم را مدیریت کنه. باید قبول کنیم انعطاف فکری و تاکتیکی کیروش کمتر از برانکو است و مدیریت حین بازی برانکو بهتر از کیروش است.
کامیار
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۱۵:۱۷
فراموش نکن که اوّلاً اون بازی ۳-۳ تموم شد یعنی ایران دو بار تونست گل خورده رو با ده نفر جبران کنه، ثانیاً اخراجی اون بازی خیلی ناجوانمردانه بود و داور استرالیایی حتی یادش نبود که به پولادی کارت زرد داده در حالی که اخراج کامیابی‌نیا کاملاً منطقی بود. اون اعتراض به این دلیل بود.
۹
حامد
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۱۶:۲۸
ماله کشی و ماست مالی کردن گرچه از خصوصیات بارز کیروشی پورهاست اما این یکبار این کار رو نکنید. چون تو بازی ایران- عراق اواخر نیمه اول پولادی اخراج شد و نزدیک به 45 دقیقه از بازی رفته بود. کامیابی نیا اما دقیقه 10 اخراج شد. نکته بعدی اینکه پرسپولیس بعد از ده نفره شدن باز حمله کرد- جای دفاع اتوبوسی- و هرچند گل خورد اما دو تا گل هم زد. کیروش یه مربی تک بعدیه و فقط در شرایطی موفقه که مساوی بخواد یا گل اول رو بزنه. تحت هیچ شرایط دیگه‌ای تا امروز موفق نبوده.
۲
nima bagheri
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۱۶:۵۳
تیم کی روش ده نفره دوبار برگشت به بازی با عراق و در پنالتی باخت،از قضا کی روش استاد مدیریت بحران حین بازی است،موندم چطور این فرضیه های تفتی ات رو به عنوان نظریه جا می زنی،اعتماد به نفس غریبی داری.
۲
شاهین ممسنی ❤❤❤❤❤❤
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۱۶:۱۹
داشتن برانکو یعنی لمسِ خود خوسبختی، یعنی چشمه آب گوارایی در دل بیابان ِ بی آب و علف، یعنی امید به آینده و اینکه هنوز می توان لابلای دردها و زخم ها، گاهی به زندگی لبخند زد.
توی زندگیِ هر انسان یک‌ برانکویی باید باشه که دلت قرص بشه، که دلیلی برای خوشحالی داشته باشی ❤❤
666666
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۱۹:۱۶
وقتی گل مساوی رو زدن همه خانواده ما ناامید شدن حتی مامانم ک همش دعا میکرد پرسپولیس این بازیو ببره حتی بعداز اخراج ولی وقتی مساوی شد میگفت فقط فاجعه برامون رخ نده حذف اینطوری رو ترجیح میداد و داداشم میگفت فقط معجزه پرسپولیسو ب مرحله بعد میرسونه ولی من بهش گفتم معجزه یعنی خود برانکو,با برانکو صعود میکنیم پایان بازی ک منجربه صعودمون شد داداشم ک واقعا استقلالی متعصبه گفت آره معجزه یعنی برانکو واقعا برانکو تونست این بازیو دربیاره و گفت حتی استقلال قلعه نویی ک ب نیمه نهایی آسیا رفت اینقدر اقتدار نداشت.
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر