فهرست
پیشنهادی برای مورینیو؛ کریک به جای فلینی
پیشنهادی برای مورینیو؛ کریک به جای فلینی

پیشنهادی برای مورینیو؛ کریک به جای فلینی

آی اسپورت- ژوزه مورینیو گفته بود بازی منچستریونایتد مقابل زوریا در یورولیگ که روز پنج شنبه برگزار شد بازی ای است که یونایتد در آن محکوم به برد است. اما برد یک بر صفر آن ها در اولدترافورد به سختی به دست آمد و باعث شد بارها هواداران تیم میزبان به خاطر عملکردهای نامناسب بازیکنان تیمشان، مخصوصا فلینی که هیچ خلاقیتی در این بازی نداشت، عصبی شدند و موهایشان را کشیدند!

 پل پوگبا شاید گران قیمت ترین بازیکن دنیا باشد، اما یونایتد هنوز هم نشانه هایی از تیمی دارد که بلد نیست برای این بازیکن فرانسوی شرایط مناسب ایجاد کند و بهترین بازی را از او بگیرد. این تیم انگار هیچ ایده ای ندارد. اما در حالی که پوگبا فاصله خیلی خیلی زیادی با اوج دارد، منچستریونایتد توانست به سختی 3 امتیاز این بازی را بگیرد. نکته اما اینجاست که استفاده از فلینی در کنار پوگبا باعث شد تا یونایتد تا حد زوریا افت سطح داشته باشد.

 تیم میزبان شاهد این بود که حریفش توپ را لو نمی دهد و مالکیت توپ بیشتر دارد. همچنین خبری از بازی ترکیبی و هماهنگی مناسب بین خطوط نبود. باورش سخت است، اما واقعیت دارد، حضور کایکل کریک در کنار پوگبا و در خط میانی، به جای استفاده از مروان فلینی در این پست، می توانست گره از کار یونایتدی ها باز کند.  خبری از ایده های کریک اما نبود و کمبود توانایی های این ستاره انگلیسی در زمین کاملا احساس می شد. حالا فلینی همان بازیکنی است که همه می توانند تقصیراتشان را گردن او بیندازند. همه می توانند به خاطر بازی بد یونایتد پشت او پنهان شوند. اما مشکل از او نیست. این را مورینو باید بهتر بداند. فلینی یک هافبک بازی ساز نیست.

روز او در بازی با زوریا خراب بود. هربار که او در میانه میدان صاحب توپ شد بلافاصله دوباره آن را از دست داد. هر بار هم که خواست برای گرفتن دوباره توپ تلاش کند یا خطا کرد یا هند شد و یک ضربه ایستگاهی را به حریف هدیه داد.

 نیمه اول تمام شد، اما به جای فیلنی، لینگارد به جای رونی وارد زمین شد. او البته به محض ورود تاثیری در بازی گذاشت، اما مشخص بود او کسی نیست که تیم مدت ها منتظرش بود تا بتواند زلاتان را برای گل زدن تغذیه کند. رونی اصلا بازیکنی که از او انتظار می رفت نبود و زلاتان هم بیشتر روی تیر دوم ایستاده بود و منتظر توپ بود. همین باعث شد که گلی که یونایتد زد هم به چشم نیاید و از نظر خیلی ها این گل «شانسی» نامیده شود که البته قضاوت ناعادلانه ای هم نیست اگر درباره اش این طور بگویند.

 در حالی که فلینی هر بار بازی های ناامیدکننده تری به نمایش می گذارد، کریک از تاریخ 7 آگوست تنها یک بار به زمین رفته است و آن هم بعد از بازی کامیونیتی شلد مقابل لسترسیتی  و در دیدار مقابل تیم لیگ یکی نورثمپتون تاون است. در واقع حضور 12 دقیقه ای او در بازی مقابل تیم رانیری، آن هم به عنوان بازیکنی تعویضی، تنها بازی او در لیگ برتر انگلیس است که مورینیو تا اینجا برای این بازیکن در نظر گرفته بود.

اما بعد از درخشش آندر هررا و همه کمک هایی که در زمین به فلینی کرد تا در روز شنبه یونایتد به برد 4 بر یک برسد، باز هم چیزی فرق نکرده و هنوز این عصر را می توان ادامه عصر ناکام فان گال نامید. اما مورینیو یک راه حل دارد که اوضاع تیمش را تا حدودی سامان دهد. اگر پوگبا قرار است در تیم مورینیو یک سوپراستار شود، فلینی باید جایش را به کریک یا هررا بدهد. هرچه زودتر، بهتر.

۳    
آی اسپورت
2016-09-30 10:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر