فهرست
امید به ۳ بازی خانگی ، لازمه صعود
امید به ۳ بازی خانگی ، لازمه صعود

امید به ۳ بازی خانگی ، لازمه صعود

آی‌اسپورت- دفاع کردن از تیم و سرمربی شکست خورده سخت ترین کار ممکن است، اما باید واقع بین بود. بعد از شکست تیم ملی مقابل عراق در اردن، باز هم جو رسانه ای و دنیای مجازی درگیر دو قطبی کی روش و ویلموتس شد. این درست که مغز انسان به ذات مقایسه گر است، اما نباید نکاتی را فراموش کرد.  از آفت دنیای مجازی و دو قطبی آن که بگذریم، باید نکاتی را در مورد عملکرد کی روش به خاطر بیاوریم. 

تیم ملی ایران در مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ و در شرایطی که 5 بازی را سپری کرده بود، دو برد، یک مساوی و دو باخت در مقابل لبنان و ازبکستان کمترین شانس صعود را به جام جهانی داشت، اما خرداد خاطره انگیز ۱۳۹۲ با سه پیروزی مقابل قطر،لبنان و کره جنوبی همراه شد تا تیم ملی با ۱۶ امتیاز از ۸ بازی یعنی میانگین ۲ امتیاز از هر بازی به عنوان صدرنشین به جام جهانی صعود کند.

حال تیم ملی ایران در مرحله اول کار خود را گره خورده می بیند، اگر به برنامه بازیهای تیم ملی دقت کنیم، متوجه می شویم پیروزی احتمالی مقابل هنگ کنگ و کامبوج در فروردین ماه، خرداد ۱۳۹۹ میزبان بحرین و عراق هستیم و پیروزی در این چهار دیدار می تواند ویلموتس را از لبه پرتگاه به سلامت عبور دهد. کسب دوازده امتیاز از چهار بازی باقی مانده می تواند ایران را به هجده امتیاز برساند که همان میانگین ۲ امتیاز از هر بازی است. این هجده امتیاز می تواند تیم ملی را در بین دوازده تیم مرحله دوم قرار دهد. 

فراموش نکنیم کی روش هم در چهار سال اول هم تا لبه پرتگاه رفت اما نداشتن آلترناتیو باعث شد تا فدراسیون به کارلوس کی روش اعتماد کند و ثمره آن تیمی بود که به راحتی دو هفته زودتر به جام جهانی ۲۰۱۸ راه یافت.  

قبول داریم که تیم ملی در مقابل بحرین و عراق نشانی از اقتدار هشت سال گذشته نداشت، اما می توان به شناخت بیشتر دو طرفه بین بازیکنان و ویلموتس امیدوار بود تا این مرحله را به سلامت عبور کنند. نه عراق تیم غیر قابل شکستی است و نه بحرین، فقط باید هوشیار بود و از تک موقعیت ها استفاده کرد. نکته امیدوار کننده برگزاری ۳ دیدار از ۴ دیدار باقی مانده در ایران است. انسان به امید زنده است.

۷ ۵  
آی اسپورت
2019-11-15 11:00:00
نظر دهید

۵ نظر
Asqar
جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸، ۱۳:۰۰
مقدماتی اول ، حالیت هست یعنی چی بنده خدا!! تیم اول و بهترین تیم های دوم!! یعنی خاک بر سر دشمنان کی روش این احمق دو برابر کی روش پول گرفت
۱
احمدی
جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸، ۱۴:۰۴
امارات هم در خانه ب کامبوح باخت ،کره در بیروت با لبنان مساوی کرد
فوتبال در اسیا رشد کرده بحرین مارو برد در منامه،ولی در هنگ کنگ از شکست گریخت
ایران هنوز هم شانس اول،دوم این گروهه،چونکه بجز کامبوج همه بازیا در تهران است و با اتحاد هواداران دوتیم پایتخت می توانیم با اختلاف بحرین،عراق را ببریم تازه خود عراق هم با بحرین بازی میکند
با دوشکست همه کشور علیه سرمربی وبازیکنان تیم ملی هستند الان وقت حمایت است تیم ملی مال همه مردمان ایران است تا وقتیکه شعور هواداری مون رشد نکند وتیم ملی رو رنگی نگاه کنیم همین میشه الان در عربستان همه کشور ب خمایت الهلال در اومده هواداران الاتحاد،الاهلی،النصر،الاتفاق برای الهلال ارزوی موفقیعت کرده اند شش هزار از هواداران فوتبال عربستان از همه تیمای عربستانی ب ژاپن می روندبرای حمایت از الهلال برای بازی برگشت،تیم الهلال با خط هوایی جت لاین با کمترین زمان ممکن ب ژاپن میرود وچندین پراواز از هواپیمای سعودی ایرلاین فقط تماشاگران را می برند و میارند تمام کشور عربستان برای قهرمانی نماینده عربستان بسیج شده اند اما در این ور اب یک تیم ایرانی بعد از مدتها فینالیست اسیا شد با دو پرواز جداگانه به ژاپن رسید اونهم در پروازهایی که بالای هشت ساعت بودند برای تعطیلی مدارس برای دیدن بازی نماینده ایران چه خرف هایی زده نشد اونوقت ادعای قهرمانی در اسیا رو داریم اگه در تیم ملی یک استقلالی اشتباهی بکند همه پرسپولیسی علیه اشون هستند وتا هفته ها حرف وجوک می سازند وبرعکسش هم همینطور
باید بپذیریم که فوتبال در اسیا به سرعت در حال رشد است و ما ایرانی جماعت در دوران اماتوری فوتبال حرف اول را می زدیم تیم ملی قهرمان جام ملت های اسیا بود تیمای باشگاهی ایران در اسیا قهرمان بودند ولی الان توانایی ندارند ک قهرمان اسیا بشوند چونکه ما ایرانی ها ب گذشته خود می بالیم و پز می دهیم الان در اسیا هیچ نیستیم پرسپولیس اگه فینال رفت فقط وفقط استعداد بازیکنان و تجربه برانکو در فوتبال اسیا بود حمایتی از هیچ جایی نشد ومانند الهلال با سه ساعت ونیم ب ژاپن نرسید همه کشور برایش بسیج نشد مانند الهلال.
باید بپذیریم حالا حالا با این شعوری ک ماها داریم و این امکاناتی که فوتبالمون دارد قهرمان بشو ملی وباشگاهی در اسیا نیستیم
۵ ۱
.
جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸، ۱۷:۲۹
شما که بعد از باخت به ژاپن داشتین جشن و پایکوبی میکردین، الان یادتون افتاده باید حمایت کنین.
سیامک
جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸، ۱۶:۰۷
نویسنده ی احمق کیروش همین تیم بیمار را گرفته بود معلومه تو مرحله ی نهایی مقدماتی اونم نه مرحله ی اولش به مشکل بخوره ، تو جام جهانیشم بازیکن با کیفیت نداشت بزاره زمین اما تو چهار سال بعد همین تیمو از لحاظ کیفیت به درجه ای رسوند که تو نیمه ی دوم اسپانیا را از هجده قدم خودش پرس میکرد ، کمی تعقل بد نیست.
۳
قارتال
جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸، ۱۶:۵۶
به جز دوگروه A وG تو پنج گروه دیگه با توجه به قدرت تیم صدرنشین ، سقف امتیازاتی که تیمهای دوم خواهند گرفت 16 خواهد بود پس با چهار برد قطعا تیم صعود میکنه حتی در شرایطی با 3 برد یک مساوی هم تیم میره بالا نکته ی کلیدی هم برد مقابل بحرین تو تهرانه ، پس نا امید نباشید ،تنها نکته ی نگران کننده رنکینگ فیفا است که امیدوارم تیم از رنک چهار آسیا پایین تر نیاد تا مرحله ی دوم به خنسی نخوره .
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر