فهرست
۱۲۲۸ بازی؛ ونگر در آرسنال به روایت ارقام
۱۲۲۸ بازی؛ ونگر در آرسنال به روایت ارقام

۱۲۲۸ بازی؛ ونگر در آرسنال به روایت ارقام

آی اسپورت - علیرغم آن که ونگر در سال‌های اخیر مایه ناامیدی هواداران آرسنال شده بود، او به عنوان یکی از بزرگترین مربیان فوتبال انگلستان به کارش پایان می‌دهد. آمدن ونگر به آرسنال در سال ۱۹۹۶ منشا یک تحول بزرگ بود و موجب شد فوتبال انگلستان وارد فاز جدیدی از دوران حرفه‌ای خود شود.

 ونگر در سال‌های پایانی از خلا ایده‌های جدید رنج می‌برد اما با این حال او با کارنامه‌ای چشمگیر امارات را ترک خواهد کرد. در این جا با کمک آمار اوپتا می‌خواهیم ۲۲ سال حضور ونگر در آرسنال را زیر ذره‌بین ببریم. آماری که ثابت می‌کند ونگر یکی از بزرگان تاریخ این بازی بوده.

۱۲۲۸: ونگر تاکنون در این تعداد بازی آرسنال را هدایت کرده است. در صورت عبور از اتلتیکو مادرید و رفتن به فینال لیگ اروپا، ونگر در عدد ۱۲۳۶ توپچی‌ها را ترک می‌کند.

۷: هفت قهرمانی ونگر در FA کاپ، که آخرین آن سال قبل و با غلبه بر چلسی به دست آمد، او را به موفق‌ترین سرمربی تاریخ این رقابت‌ها تبدیل کرده است.

۴۹: شکست‌ناپذیران آرسنال که در فصل ۰۴-۲۰۰۳ لیگ برتر را بدون شکست به پایان بردند، در ۴۹ بازی مغلوب هیچ تیمی نشدند تا این که در نهایت منچستریونایتد ترمز توپچی‌ها را کشید.

۱۷: ونگر در آرسنال موفق به فتح ۱۷ جام شد. نکته مهم آن است که ۱۱ جام در دهه اول حضور ونگر در آرسنال کسب شد.

۳: هر سه جام لیگ برتری که ونگر برای آرسنال به ارمغان آورد، در ۸ سال اول حضور او فتح شد. (۱۹۹۸، ۲۰۰۲، ۲۰۰۴) تکراری‌ترین مقام‌های آرسنالِ ونگر در لیگ برتر، دومی و چهارمی بوده‌اند که هر کدام ۶ بار تکرار شده‌اند.

۲۲۸: تیری آنری، برترین گلزن تاریخ باشگاه آرسنال که از او به عنوان مربی آینده باشگاه نیز یاد شده است، با ۲۲۸ گل برترین گلزن دوران ونگر بوده است. بعد از او رابین فن‌پرسی با اختلافی چشمگیر (۱۳۲ گل) قرار می‌گیرد.

۸۲۳: ونگر در این فصل از ۸۱۰ بازی سرآلکس فرگوسن عبور کرد و حال با ۸۲۳ بازی، باسابقه‌ترین سرمربی تاریخ لیگ برتر به شمار می‌آید.

۱۰: ونگر در مقابل تیم‌های زیادی رکورد ۱۰۰ درصد پیروزی داشته است. اما ۱۰ پیروزی از ۱۰ بازی مقابل ردینگ، این تیم را به رقیب دلخواه ونگر تبدیل می‌کند.

۲۵: در سمت مقابل، ونگر تنها در ۲۵ درصد از بازی‌های مقابل بایرن مونیخ موفق به پیروزی شد. در بین تیم‌های لیگ برتری هم آرسنالِ ونگر تنها در ۳۰.۴ درصد از بازی‌های خود مقابل منچستریونایتد پیروز میدان بود.

۸-۲: بدترین شکست آرسن ونگر در همان بازی معروف آگوست ۲۰۱۱ و مقابل یونایتد در اولدترافورد رقم خورد. همچنین سه پیروزی ۷-۰ مقابل ردینگ، میدلزبورو و اسپارتاپراگ، بهترین بردهای ونگر روی نیمکت آرسنال بوده‌اند.

نود

 

 

 

۳    
آی اسپورت
2018-04-20 19:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر