فهرست
کارنامه گزینه هدایت تراکتور؛ رو به سقوط!
کارنامه گزینه هدایت تراکتور؛ رو به سقوط!

کارنامه گزینه هدایت تراکتور؛ رو به سقوط!

آی اسپورت – آرتور سالام یا به عبارت دیگر ارطغرل ساغلام گزینه‌ای است که مسئولان باشگاه تراکتورسازی برای هدایت این تیم با او به توافق رسیده‌اند. او در قیاس با مربیانی مثل مصطفی دنیزلی، سنول گونش، فاتح تریم و ... نام چندان آشنایی نیست اما کارنامه‌ای قابل قبول دارد و موفقیت‌های خوبی در سال‌های اخیر کسب کرده است.

ساغلام 48 ساله مربیگری را با تیم سامسون‌اسپور از سال 2003 آغاز کرد. یک سال بعد هدایت تیم کایزری اسپور را بر عهده گرفت و توانست با این تیم از جام اینترتوتو به مرحله پلی‌آف یورولیگ فصل 2006-2007 صعود کند اما در این مرحله مغلوب آلکمار هلند شد و به مرحله گروهی صعود نکرد.

ساغلام در فصل 2007-2008 سرمربی تیم بزرگ بشیکتاش شد و در این فصل با تیمش در رده سوم سوپرلیگ ترکیه ایستاد. او از سال 2009 به مدت 4 سال روی نیمکت تیم بورسااسپور نشست و در اولین فصل حضورش در این تیم موفقیتی تاریخی کسب کرد و تیمش را قهرمان سوپرلیگ ترکیه کرد. او تنها مربی است که در 35 سال اخیر با تیمی به جز 3 قدرت بزرگ ترکیه یعنی گالاتاسرای، فنرباغچه و بشیکتاش به این عنوان رسیده است. ساغلام فصل بعد با بورسا اسپور در لیگ قهرمانان اروپا هم حاضر شد و در گروهی که منچستریونایتد، والنسیا و گلاسکو رنجرز در آن حضور داشتند با 5 باخت و یک مساوی آخر شد. او در دو فصل بعد با بورسا به مقام سوم و چهارم سوپرلیگ ترکیه دست یافت. ساغلام در ادامه دو فصل سرمربی اسکی شهیر بود، به بورسا اسپور برگشت و بعد از دو فصل هدایت مالاتیا اسپور را برعهده گرفت اما نتوانست موفقیت‌های گذشته خود را تکرار کند و در بیشتر فصول اخیر در میانه‌های فصل جای خود را به مربیان دیگری داده است.

۵ ۲  
آی اسپورت
2018-01-18 14:15:00
نظر دهید

۲ نظر
پدرام
پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۴۱
تراکتور پپ گواردیولا رو هم بیاره مشکل داره مشکل تراکتور ریشه ای هستش

مشکلش آجرلو و دارو دسته اون هستند مشکل سرباز بازیکنه

هر وقت ملوان و فجر به جایی رسیدند اینها هم میرسند
۴
ناصر
پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۱۳
تا وقتی که یه نهاد فاسد که هم پول داره هم زور هم رسانه روی تراکتور چنبره زده وضعیت تراکتور همین که چه عرض کنم بدتر هم خواهد شد.
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر