فهرست
گزارش ویژه آی اسپورت؛ هزینه و نتیجه لیگ برتری‌ها/ تراکتور پرخرج‌تر از دو قطب تهران
گزارش ویژه آی اسپورت؛ هزینه و نتیجه لیگ برتری‌ها/ تراکتور پرخرج‌تر از دو قطب تهران

گزارش ویژه آی اسپورت؛ هزینه و نتیجه لیگ برتری‌ها/ تراکتور پرخرج‌تر از دو قطب تهران

آی‌اسپورت- شاید جالب باشد در حضور استقلال و پرسپولیس، این بار تیم پرخرج لیگ از استان دیگری می‌آید. با توجه به تعداد بازیکنان مورد استفاده در لیگ شانزدهم، تا پایان هفته‌ی هفتم تراکتورسازی پرخرج‌ترین تیم لیگ است. البته تراکتور نسبت به هزینه زیادش نتایج خوبی هم گرفته و صدرنشین لیگ است. تبریزی‌ها در این فصل 10 بازیکن سرباز در لیست خود دارند که تنها از محمدرضا اخباری، سروش رفیعی و هادی محمدی استفاده کرده‌اند و هنوز 7 بازیکن سرباز در این فصل برای تراکتور بازی نکرده‌اند. با وجود این که تراکتور فقط از 3 بازیکن سرباز با قرارداد 1.5 میلیون تومانی در این فصل استفاده کرده‌است، باز هم این باشگاه هزینه بیشتری نسبت به تیم‌های بزرگ پایتخت و حتی اصفهانی کرده‌است. از محموع 16 بازیکنی که در این فصل برای تراکتور بازی کرده‌اند، 6 بازیکن قرارداد میلیاردی بسته‌اند که گران‌ترین بازیکن لوسیانو ادینهو 1 میلیارد و 400 میلیونی است. طبق اعلام سازمان لیگ، بعد از استقلال که 8 بازیکن میلیاردی دارد، تراکتورسازی با 6 بازیکن میلیاردی بیشتر از همه تیم‌ها، بازیکنانی با قرارداد بالاتر از صفرهای میلیون در اختیار دارد.

دومین تیم پرخرج لیگ استقلال است. منصوریان در این فصل از 24 بازیکن در بازیهای تیمش استفاده کرده‌است که بالاترین میزان در میان همه‌ی تیم‌ها است. میانگین قرارداد این بازیکنان 709 میلیون تومان است. اما آبی‌ها با توجه به این هزینه سنگین خود نتایج مورد انتظار را نگرفته‌اند و در رده دهم جدول قراردارند. پرسپولیس هم با میانگین قرارداد 665 میلیون تومانی در رده دوم قرار دارد. برانکو در طول هفت هفته از 18 بازیکن استفاده کرده است و با توجه به این هزینه نتایج خوبی هم گرفته است. در مقایسه تیم‌های پرخرج لیگ و نتیجه‌ای که گرفته‌اند، عجیب‌تر از استقلال، ذوب‌آهن اصفهان است. ذوبی‌ها هم هزینه زیادی کرده‌اند اما در رده چهاردهم جدول حضور دارند. یحیی گل‌محمدی در این فصل از 17 بازیکن استفاده کرده است که با میانگین 539 میلیون تومان در جایگاه پنجم پرخرج‌ترین‌ها قرار دارند. عبدالله ویسی هم به همره سپاهان که در رده چهارم پرخرج‌ها قرار دارد در کسب نتیجه هم چهارم است. تراکتورسازی و سپاهان تنها تیم‌هایی هستند که با توجه به هزینه، در جایگاه درستی هم قرار دارند.

اما بد نیست نگاهی به ارزان‌ترین‌ها هم داشته باشیم. شاید دور از انتظار باشد که بدانیم صبای قم، پایین‌تر از تیم‌های تازه به لیگ برتر صعود کرده، کم‌خرج‌ترین تیم لیگ بوده است. مرفاوی از 20 بازیکن در طول لیگ استفاده کرده است که میانگین قرارداشان 244 میلیون تومان است. در کسب نتیجه تیم‌های کم هزینه لیگ می‌توان اشاره مهمی به صبای قم، سیاه جامگان، نفت تهران و صنعت نفت آبادان داشت. این تیم‌ها به ترتیب کم‌خرج‌ترین تیم‌های لیگ هستند. با این حال حضور هر چهار باشگاه در میان 7 تیم برتر لیگ نشان می‌دهد گاهی اوقات با هزینه پایین و البته درست هم می‌توان نتایج قابل قبولی گرفت. البته در این میان از ماشین‌سازی و گسترش فولاد تبریز هم نباید غافل شد که برخلاف هزینه‌ای که در فصل نقل و انتقالات کرده‌اند جایگاه مناسبی کسب نکرده‌اند و در رده‌های پانزدهم و شانزدهم لیگ قرار دارند. جدول هزینه و نتیجه تیم‌های لیگ بر اساس تعداد بازیکنان مورد استفاده به صورت زیر است:

 

جدول هزینه و نتیجه تیم‌های لیگ برتر براساس بازیکنان مورد استفاده
جدول هزینه و نتیجه تیم‌های لیگ برتر براساس بازیکنان مورد استفاده

 

کد خبر: 9401

۱۵ ۶  
آی اسپورت
2016-10-13 15:49:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
پرچم پرشورها هرگز نمی خوابد ...
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۱۷:۰۶
تیمی که مردمی تر- مطرح تر و نامی تر و بزرگتر باشه، باید هم هزینه اش زیادتر باشه اگه کم باشه باید شک کرد...
شاهین
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۱۸:۲۱
تراختور بعد از منچستر اول است :)))))))))))))))))
۷
شامپیون تراختــــــــور
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۱۷:۱۱
یاشاسین قارتال و شامپیون تراختـــــــــور
جوابیه ب شاهین:
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۱۹:۵۸
شما هم هر کدوم 40 میلیون به زعم خودتون طرفدار دارید ولی با همدیگه دورهمی با همه تبلیغات رسانه ای(اعم از تصویری و نوشتاری)قادر ب پر کردن ورزشگاه 78 هزار نفریتون نیستید.
على
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۲۱:۵۱
تا بوده سپاهان پرخرج ترين تيم بوده. استقلال و پرسپوليس بهش نمى رسيدن.
۵
تی تی
جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵، ۱۱:۰۸
علی جان !احتمالا خرج تیم داوران رو هم حساب کردی ...آره؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر