فهرست
ادعای روز: به متهم اقتصادی نباید آنتن داد
ادعای روز: به متهم اقتصادی نباید آنتن داد

ادعای روز: به متهم اقتصادی نباید آنتن داد

آی اسپورت- نماینده مردم مرند می‌گوید هواداران پرسپولیس می دانند هدایتی پرسپولیس را بیچاره کرده است.محمد حسن نژاد نماینده مردم مرند یکی از ستاره های ۹۰ دوشنبه شب بود. او خیلی شفاف درباره حسین هدایتی حرف زد و از وام ۱۳۷۲ میلیاردی وی سخن گفت. او این بار در گفت و گو با خبرآنلاین؛درباره سئوالی که از وزیر ورزش پرسیده سخن گفته و از اعتراض نمایندگان به رسانه ملی برای آنتن دادن به یک بدهکار بانکی که در تحقیق و تفحص مجرم شناخته شده است، یاد کرد.

*حسابی در برنامه ۹۰ درخشیدید و گرد و خاک به پا کردید!

هندوانه بگذارید زیر بغلمان ببینیم تا کجا می رویم؟(می خندد)

*در میان حرف های‌تان از تهدیدی که شده بودید گفتید. واقعا با شما تماس گرفته بودند و شما را به مرگ تهدید کرده بودند؟

از طرف ایشان نه. من عضوشورای پول و اعتبار هستم، آدم بازار و سرمایه هستم و نماینده هستم. ما آدم هایی داریم که عملا هم با او آشنا هستند و هم با من آشنا هستند. من هم آنجا گفتم که دوستانی، یعنی کسانی از باب دوستی، نه از طرف ایشان، گفتند که ولش کن تو چرا وارد درگیری می شوی؟ می دانی که آدم های غیرمنطقی اطراف این آدم ها زیاد هستند. یا مثلا ممکن است هواداران پرسپولیس، تیمشان تضعیف شود از تو ناراحت می شوند. یا مثلا ماشین یا موتور تو را می زند. نمی آیند که مستقیم بگویند. من هم دیروز گفتم دوستانی این را گفتند . ولی من از این چیزها نمی ترسم. واقعا هم همین است نه اینجا سیسیل است و نه او دار و دسته دارد. من در تمام این سال ها نه محافظ دارم، نه اسلحه استفاده کردم .برای اینکه به امنیت ایران اعتقاد دارم. داعشش نتوانست غلطی بکند، آمریکایش نتوانست غلطی بکند، اگر به خاطر گفتن دو تا حرف حق بخواهیم بترسیم که دیگر نمی توانیم مملکت داری کنیم.

*وقتی پرونده این قدر تکمیل است و اینقدر جزئیات وجود دارد چرا این پروسه بازپس گیری حقوق مردم به تعویق افتاده؟

این ساده است. شما آمدی یک شرکت تشکیل دادی، 200 میلیارد بدهکاری. کل زندگی سهامداران و مدیران آن شرکت را جمع کنی، 200 میلیون نمی شود. من بروم اینها را اعدام کنم برای من پول می شود؟ من باید بگردم ریشه را پیدا کنم. درباره ایشان هم چند جا و در تاریخ های مختلف صورت جلسه شده، که بدهی های این ها را پرداخت می کنم و هر بار هم انجام نداده. الان سیستم قضایی به دنبال این است که به جای اینکه مثلا آقای ایکس را زندان بیندازند، پول را زنده کنند. در قضیه بابک زنجانی هم دادستان کل کشور گفت کشتنش کاری ندارد اما ما نمی خواهیم اعدامش کنیم که پول مردم را برگردانیم. الان هم ما با بعضی افراد مماشات می کنیم که پول بیت المال برگردد. این آدم ها فکر نکنند تبرئه شدند، نه، اینها را آزاد گذاشتیم که پول ما را پس بدهند.

*نکته ای که وجود دارد این است که اینها با این پول ها شخصیت دیگری برای خودشان می سازند. مثلا ناجی فوتبال یا ناجی پرسپولیس و یا حتی کسی که پول کی‌روش را داده.

من دیشب هم گفتم که ایشان پرسپولیس را به خاک سیاه نشانده. فکر هم نمی کنم پرسپولیسی ها دل خوشی از ایشان داشته باشند. یک روز با آوردن علی پروین و علی کریمی به استیل آذین در پرسپولیس انشقاق ایجاد کرد الان هم با آن اتفاق هایی که آن روز خودش اعتراف می کرد، طارمی را برده و پرسپولیس را از دو پنجره نقل و انتقالات محروم کرده است. الان پول داد که طارمی برگردد، به پرسپولیس خدمت کرد؟ کم کم دو تا پنجره پرسپولیس را از نقل و انتقالات محروم کرد. اگر ایشان آن پول را نمی داد یا از طریق باشگاه شفاف این کار می کرد این اتفاق نمی افتاد.

*یک مکانیسمی نباید گذاشت که این پولی که قرار است وارد چرخه فوتبال شود ، شفاف بیاید؟

من امروز از وزیر ورزش سوال کردم . در حرف هایم هم گفتم که اصلا نباید اجازه بدهند چنین آدم هایی پایشان در باشگاهها باز شود. اسپانسر هستی برو قرارداد اسپانسرینگ ببند، دور و بر تیم پیدایت نشود. بگذار پرسپولیسرشد کند. کجای دنیا اسپانسر بازیکن می گیرد؟ یا کجای دنیا اسپانسر مدیر عوض می کند؟ می خواهی ده بار تیم را برای فروش گذاشتیم برو سه چهار هزار میلیارد تومان بده پرسپولیس را بخر. آن موقع هر کاری دلت خواست بکن.

*همین آدم ها یک بار برای خرید پرسپولیس آمدند و صلاحیتشان تایید نشده.

بله. یک شرکتی بوده اسامی را تغییر داده بودند که اهلیتشان تایید نشد.

*در حقیقت خود نظام هم می داند یک باشگاه مردمی مثل پرسپولیس را نمی شود به این افراد داد.

سه باشگاه بزرگ پرسپولیس، استقلال و  تراکتور، چه بخواهیم چه نخواهیم با بقیه تیم ها یک تفاوت هایی دارند. رویشان تعصب خاصی هست و هوادار زیادی دارند. ما وقتی با اینها بازی می کنیم در واقع با افکار عمومی بازی می کنیم. بقیه تیم ها هم محترم هستند. سپاهان و ذوب آهن هم هوادار دارند، صنعت نفت آبادان هوادار پرشوری دارد، انزلی چی ها خیلی پرشور هستند اما از لحاظ تعداد و عنوان و افکار عمومی این سه باشگاه با بقیه تفاوت دارند. به هیچ وجه نفت تهران با پرسپولیس یکی نیست حتی اگر ده برابر بهتر بازی کند و جام هم بگیرد. درباره اینها باید با وسواس رفتار کرد. اگر دقت کنی همه هم می خواهند روی این سه تیم مانور بدهند و با اینها شهرت کسب کنند.

*در برنامه ۹۰ وقتی هدایتی علیه تان حرف زد، فکر می کنم دوستان نماینده می خواستند  بیایند از شما دفاع کنند.

 نه. به خاطر دفاع از من نبود. به قول معروف می گویند «برادر سوراخ دعا را گم کرده ای». آقای هدایتی  می خواست با توهین کردن جو را در دستش بگیرد. اما آنقدر خودش هول بود که نمی دانست دارد خراب می کند. یک بار می گفت این وام ها  برای فلان است، بعد می گفت سررسید وام  نرسیده،یکج هم گفت من قرار است بدهم، آخرش هم گفت اصلا به من چه ربطی دارد!

 اینکه دوستان نماینده گفتند بیایند روی خط ، یک بحث دیگر است . آنها می گفتند اصلا چرا باید چنین آدمی بیاید روی خط رسانه ملی و حرف بزند. دوستان نماینده می گویند وقتی ما به عنوان مجلس تحقیق تفحص کردیم، وزارت اطلاعات ، سازمان بازرسی ،دیوان محاسبات و نهادهای دیگر این تحقیق و تفحص را تایید کردند و وقتی گفتیم این آقا مشکل دارد، این آقا بدهکار است، شما چرا آنتن رسانه ملی را در اختیار یک آدمی قرار می دهید که از دید ما صد در صد مفسد اقتصادی است. شما می گویی حکم قطعی صادر نشده، حکمی که برای این آقا صادر شده ۵۰-۵۰ مفسد اقتصادی است. پس چرا آنتن را دست این آدم می دهید که بیاید بگوید تیم محبوب مملکت گدایی این آقا را می کند!

*یعنی از عادل هم دلخور بودند که چرا آنتن به او می دهد؟

بله. نباید اصلا این اتفاق بیفتد. من حسن نژاد یا هر کس دیگر، در این مملکت از فیلتر شورای نگهبان رد شدم، اعتماد مردم را جلب کردم، تحقیق و تفحص کردم . این تحقیق و تفحص هم از فیلتر اطلاعات و دیوان محاسبات و ... رد شده، حداقل باید ۵۰-۵۰ به حرف من اعتماد کنید. آن طرف هم اگر ۵۰-۵۰ اعتماد کنید، احتیاط حکم می کند که چنین آدمی که در مظان اتهام است را نباید بیاوری و تریبون بدهی  که حرف بزند که من مثلا تیم ملی را نجات دادم یا پرسپولیس را نجات دادم یا پول کی‌روش را دادم. تو کی هستی؟ اصلا قانونی مگر به این پول ها رسیدی؟ بدون رضایت که نمی توانی پول مردم را بیاوری برای خودت محبوبیت بخری.

خبرآنلاین 

 

 

۱۸ ۵  
آی اسپورت
2017-12-27 00:45:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
سام
چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶، ۰۱:۰۹
هر چی دزد و مفسد اقتصادیه با تیم دزد حکومتی در ارتباط هستند
erasegoo
چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶، ۰۱:۳۳
2تا ازشرکتهایی که ایشان از طریق آنها وام گرفتند به نام 2تا خانم از همه جا بی خبر که فامیل بنده هستند والان در اوین هستند میباشند. که هدایتی در آنها ذینفع واحد میباشد 400میلیارد وام از بانک سرمایه گرفته است و با قلدری تمام انکار میکند
شاهین
چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶، ۰۲:۴۹
مالک باشگاه گسترش فولاد هم جزو ابر بدهکارانه ! کلا تو ایران هیچکس بدون رانت دولتی سرمایه دار نمیشه
۴
Dark
چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶، ۰۸:۵۰
با درود

اختیار دارید، در این ملک طاعون زده که به اعتراف سردمدارانش، فردی که فرمان قتل چندین انسان بی گناه را صادر کرده و درواقع قاتل محسوب می شود، کاندید ریاست جمهوری شده و از قضا 16 میلیون هم رای می آورد (در این زمینه باید جامعه شناسان وارد شوند و اگر خود به جنون دچار نگشتند، این پدیده را ریشه یابی کنند ..)

تمام زمامداران دیگرش نیز با انواع و اقسام پرونده های ریز و درشت فساد ... پشت پرده درخشانی دارند .. ( با استناد به جمله پدیده ی دیگری به نام مشایی که گفته بود : چه کسی در ایران پرونده ندارد که حالا شما به پرونده های ما گیر دادید ) ...

با این اوضاف بی انصافی است که اگر در سیمای به اصطلاح ملی تریبون در اختیار این بابا نباشد، ایشان که چیزی از بقیه کم ندارد ... تازه به قول خودش خیر خود و جیبش هم به ورزش و فوتبال زیاد رسیده است ....

نکته ای که در برنامه و اظهارات ایشان و آن به اصلطلاح نماینده مجلس گم شد این بود:

نماینده مجلس: حسین هدایتی دولابی متولد 1342 و ....

هدایتی: من از سال 1358 کارخانه دارم و فعالیت اقتصادی میکنم . ..

نتیجه: ایشان در سن 16 سالگی هم کارخانه دار بوده ... یا بهتر بگیم اهل کار بوده!!!!! البته زیاد عجیب نیست .. در سالهای ابتدایی انفجار اسلامی و جنگ 8 ساله .... یک فرد 16.5 ساله را فرمانده پایگاه چهارم دزفول کرده بودند که با رهبری نیروهای ارتش ایران، دشمن عراقی را سر جایش بنشاند ... بر منکرش لعنت البته ...

سپاس از شما ...
۶
میلاد
چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶، ۱۶:۳۱
همین خود این نماینده مجلس که همچین حرف درستیو زده با زد و بند و پاچه خواری به این مقام رسیده
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر