فهرست
بزرگترین سرگیجه کی‌روش/ فقط همین یک نفر!
بزرگترین سرگیجه کی‌روش/ فقط همین یک نفر!

بزرگترین سرگیجه کی‌روش/ فقط همین یک نفر!

آی‌اسپورت- در فاصله كمتر از هفت ماه به آغاز جام‌جهاني روسيه، به نظر مي‌رسد كارلوس كي‌روش بيشتر نفرات مورد اعتمادش در اين تورنمنت را شناخته و مي‌داند كه قرار است چه كاري انجام بدهد. او البته يك مشكل كوچك براي بازي اول دارد كه ناچار است جاي خالي سعيد عزت‌اللهي محروم را پر كند. اين اما دغدغه اصلي كارلوس نيست. مربي پرتغالي اين روزها با يك مساله به مراتب پيچيده‌تر مواجه است؛ سوالي كه هنوز جوابش پيدا نشده و مربوط به قلب خط دفاعي تيم ملي مي‌شود.

فعلا حضور جلال حسيني و مرتضي پورعلي‌گنجي در روسيه قطعي شده و آنها احتمالا دو تن از بازيكنان فيكس تيم ملي خواهند بود. با اين وجود كي‌روش به خوبي مي‌داند سن جلال زياد است و او حتي اگر با مصدوميت يا محروميت مواجه نشود، كشش انجام سه يا چهار بازي در طول دو هفته را ندارد. بنابراين حتما لازم است ما حداقل دو مدافع كاملا قابل اعتماد ديگر داشته باشيم كه بتوان از سيستم چرخشي در تيم ملي استفاده كرد. در كنار جلال و گنجي، به نظر مي‌رسد پژمان منتظري هم بخت زيادي براي حضور در جام‌جهاني داشته باشد. به هر حال پژمان هم جزو بازيكنان مورد اعتماد كي‌روش بوده و با توجه به اينكه مصدوميتش به زودي به پايان مي‌رسد، بعيد نيست در ماه‌هاي باقي‌مانده دوباره به اردوي تيم ملي برگردد؛ اما سن او هم بالاست و همين مساله ضرورت حضور يك مدافع باكيفيت ديگر در تيم را افزايش مي‌دهد. حالا نفر چهارم كيست؟ اين شايد همان سوالي باشد كه اين روزها حسابي كي‌روش را عذاب مي‌دهد.

كارلوس در اين سال‌ها نفرات زيادي را براي حضور در قلب خط دفاعي تست كرده؛ از عزت پورقاز كه حالا ديگر به تيم ملي دعوت هم نمي‌شود تا محمدحسين كنعاني‌زادگان كه حضورش در اردوها هميشه سوژه انتقاد رسانه‌ها بوده است. با اين وجود اين اواخر كي‌روش بيشتر از همه روي دو نفر خاص تمركز داشته؛ محمد انصاري و روزبه چشمي. او مدتها انصاري را به اردو دعوت مي‌كرد و زير نظر مي‌گرفت، تا اينكه نهايتا در دو بازي پاياني مرحله مقدماتي مقابل كره‌جنوبي و سوريه اين بازيكن را به ميدان فرستاد. به اين ترتيب به نظر مي‌رسيد كي‌روش «نفر چهارم» را پيدا كرده، اما ناگهان اتفاق عجيبي براي انصاري رخ داد. اين بازيكن در نيمه دوم بازي با سوريه به شكلي غيرمنتظره تعويض شد و از آن به بعد ديگر در اردوهاي نهايي تيم ملي حضور نداشته. شايد يكي از مشكلات حاجي انصاري اين است كه در     پرسپوليس به پست دفاع چپ برگشته.  بعد از او نوبت به روزبه چشمي رسيد، اما اشتباهات پياپي اين بازيكن در ديدارهاي ليگي و ملي هم حسابي كارلوس را ترسانده. چه بسا نيمكت‌نشين شدن چشمي برابر ونزوئلا بعد از پنالتي بدي كه به پاناما داد، نشانه‌اي از نااميد شدن كي‌روش باشد. حالا او دوباره سر خط برگشته؛ به جايي كه بايد يك تصميم مهم در مورد اين پست بگيرد. شايد اگر امروز ليگ برتر ما يك مدافع مياني متوسط رو به بالا داشت، هماي سعادت روي شانه‌هاي آن بازيكن مي‌نشست؛ اما گويا كي‌روش فعلا نتوانسته چنين كسي را پيدا كند.

همشهری ورزشی

۳ ۱  
آی اسپورت
2017-11-20 01:06:00
نظر دهید

۱ نظر
نوید
دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶، ۱۱:۰۸
جنازه انصاری هم از اون روزبه سوتی پنالتی ده بهتره!!
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر