فهرست
چهار پرده از لیست تیم ملی؛ هدف کی‌روش
چهار پرده از لیست تیم ملی؛ هدف کی‌روش

چهار پرده از لیست تیم ملی؛ هدف کی‌روش

آی اسپورت - وقتی لیست نهایی تیم ملی برای شرکت در جام جهانی برزیل نهایی شد اعتراضات و انتقادات زیادی به آن وارد شد که عمده آن مربوط به خط خوردن دوستاره تیم‌های پایتخت‎نشین بود: وریا غفوری و سیدجلال حسینی.

پرده اول: پس اعلام لیست لیستی به نام استندبای نیز اعلام شد که در آن نام چهار بازیکن به چشم می‌خورد: وریا غفوری، سیدجلال حسینی، سیدحسین حسینی و کاوه رضایی. در این بین تنها کاوه به خط خوردنش واکنشی نشان نداد و سکوت کرد ولی دیگر بازیکنان نظر دیگری داشتند. ابتدا سیدحسین حسینی مصاحبه کرد و اعلام کرد به خاطر نیمکت‎نشینی در استقلال در اواخر نیم‌فصل دوم انتظار این اتفاق را داشته. پس از آن علی کریمی که این روزها جدی‌ترین مخالف کی‎روش است پستی را در حمایت از سیدجلال حسینی و علیه کی‌روش منتشر کرد که سیدجلال آن را لایک کرد و در آخر نیز وریا آهنگی را منتشر کرد که نشان از عدم رضایت او از این تصمیم کی‌روش داشت. برانکو و شفر نیز در واکنش‌های خود از بازیکنان خط‌خورده خود و تیم ملی حمایت کردند.

پرده دوم: کی‌روش در چند سال گذشته نشان داده استاد بازی روانی است. با قلعه‌نویی و برانکو و حتی کرانچار و شفر وارد جنگ روانی شده و تا قبل از جام ملت‌های استرالیا همیشه مرد پیروز این بازی بوده. چهار سال پیش کی‌روش امید ابراهیمی را به جام جهانی نبرد تا ثابت کند همیشه باید حرف او به کرسی بنشیند. سه فصل بعد بر سر اردوی پیش فصل ارمنستان با برانکو وارد جنگ روانی شد ولی در این نقطه محبوبیت کی‌روش رفته رفته کم شد تا دیگر آن مربی نباشد که وقتی مشت گره کرده خود را آخرین بازی انتخابی جام جهانی برزیل نشان می‌دهد همه بگویند او از خیلی‌ها ایرانی‌تر است. برانکو اعلام کرد بازیکنانش را برای اردوی پیش‌فصل نیاز دارد و دیگر مربی‌های لیگ برتر هم از او حمایت کردند و اردوی ارمنستان به فراموشی سپرده شد. در میان همه این اتفاقات علی کریمی هم در آستانه جام ملت‌های آسیا از تیم ملی جدا شد و راه سکوت را در پیش گرفت تا به وقتش وارد بازی شود.

پرده سوم: شفر در هر مصاحبه‌ای که درباره تیم ملی و کی‌روش از او می‌پرسیدند از آن‌ها تعریف می‌کرد و در بازی بدرقه تیم ملی نیز به ورزشگاه رفت تا حمایتش را از کی‌روش بار دیگر اعلام کند اما پس اعلام لیست نهایی تیم ملی در مصاحبه خود از اینکه غفوری و سیدحسین حسینی خط خورده‌اند اظهار شگفتی کرد و در نهایت گفت برای تیم ملی آرزوی بهترین‌ها را دارد اما کی‌روش با شفر نیز وارد جنگ روانی شد و اعلام کرد که او چگونه شگفت‌زده شده وقتی خودش پست وریا را عوض کرده است؟ اما انگار کی‌روش فراموش کرده که خودش قلی‌زاده وینگر را در دفاع چپ بازی داده، از پژمان منتظری دفاع مرکزی در جام جهانی قبلی، مدافع راست ساخت یا حتی طارمی را که در لیگ در پست مهاجم نوک بازی می‌کند به سمت چپ فرستاد تا وینگر شدن را تجربه کند. اشتباه دیگر کی‌روش در طول مصاحبه‌اش این بود که گفت شما نمی‌توانید همیشه راکد بمانید و نیاز دارید جوان شوید این در حالی است که سروش رفیعی سال‌ها پشت سر مسعود شجاعی که پنج سال از او بزرگ‌تر است مانده یا تفاوت سنی سیدجلال حسینی با پژمان منتظری فقط حدود یک سال و چند ماه است ولی با وجود همه این حرف‌ها حسینی را که بهترین دفاع لیگ بود خط زد و پژمان که هنوز بعد از مصدومیتی که در بازی با چین برایش پیش آمد به فرم ایده‌آل نرسیده را به روسیه فرستاد، یا خانزاده را که در پدیده آماری به مراتب ضعیف‌تر از سیدجلال حسینی دارد به روسیه برده است.

پرده چهارم: جنجالی‌ترین بخش مصاحبه کی‌روش گفتن ماجرایی عجیب و غیرمنتظره بود. کی‌روش در مصاحبه‌اش اعلام کرد در حدود دوسال پیش ساعت یک و نیم بامداد کسانی به اردوی تیم ملی آمدند و نظر دو بازیکن را از پیوستن به استقلال عوض کردند و این بازیکنان به پرسپولیس پیوستند. اما کی‌روش انگار یادش رفته است که منصوریان را چگونه به تمرین تیم ملی راه داد تا نظر امیری را عوض کند و او را برای پیوستن بع استقلال متقاعد کند. اما نفر دومی که کی‌روش از آن صحبت می‌کرد به نظر سیدجلال حسینی است که در آن زمان هنوز برانکو در مورد جذب او تردید داشت و استقلالی‌ها به او پیشنهاد دادند که البته حسینی بعد از پیوستن دوباره به پرسپولیس گفت که هرگز به استقلال نمی‌رفته ولی از آن تیم پیشنهاد داشته است .

کی‌روش به هدفش از جنگ روانی رسید. تمام تمرکزها را از لیست نهایی تیم ملی به سمت به سمت ماجرای نیمه‌شب برد و الان همانند مورینیو که در این فصل وقتی تیمش در دوران افت بود به کونته تاخت تا دید رسانه‌ها را از نتایج، به یادآوری گذشته کونته در ایتالیا و خودش در چلسی ببرد. او نیز همین بازی را کرد و پیروز شد.

۱۸ ۲  
آی اسپورت
2018-05-22 15:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
بی طرف
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۱۱
تمام کارهای غیر حرفه ای کی روش رو لیست کردی و بعد به این نتیجه رسیدید که کی روش پیروز شد البته درسته کی روش پیروز شد و تیم ملی شکست خورد.
حمید
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۱۵
خودت نوشته رو بخون بدون حب و بغض بجز اینکه کیروش زمین و زمان رو بر علیه خودش ( به جهنم ) و تیم ملی کرده کار دیگه ای کرده؟ کجا برنده شده؟
7 سال مربی تیم ملی ولی چیز دندون گیری ازش ندیدیم. بجز غُر زدن. و ناراحتی.
بدجوری میگن نظم و انضباط آورده انگار با یک کشور ورشکسته طرفه.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر