فهرست
چرا رونالدو به ناپولی نرفت؟ جیب خالی
چرا رونالدو به ناپولی نرفت؟ جیب خالی
جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

چرا رونالدو به ناپولی نرفت؟ جیب خالی

آی‌اسپورت- مدیران باشگاه ناپولی از پیشنهاد به رونالدو پرده برداشتند و البته دلیل عدم این انتقال را هم اعلام کردند. اورلیو دی لونتیس رئیس باشگاه ناپولی گفت پیش از آن که رونالدو به یوونتوس برود، ناپولی درصدد جذب او بود اما به خاطر فرار از ورشکستگی، این انتقال سر نگرفت. او خاطرنشان کرد اگر این انتقال سر می‌گرفت، جیب باشگاه عمیقا خالی می‌شد.

ستاره ۳۳ ساله تیم یوونتوس قراردادی ۴ ساله با این تیم امضا کرد. ۳۰ میلیون یورو رقم دست‌مزدش خواهد بود. همچنین تورینی‌ها ۱۰۰ میلیون یورو بابت فسخ قرارداد به رئال پرداخت کردند و ۱۲ میلیون یورو نیز هزینه اضافی این انتقال خواهد بود. رونالدو که ۵ توپ طلا دارد، می‌توانست یک انتقال اعجاب‌آور برای سرمربی جدید ناپلی‌ها کارلو آنجلوتی باشد؛ کسی که همراه با کریستیانو لیگ قهرمانان اروپا را فتح کرده بود.

رئیس باشگاه ناپولی گفت که فرصتی برای جذب رونالدو همزمان با آوردن آنجلوتی بود اما احساس کرد که این انتقال از لحاظ مالی برای باشگاه فاجعه خواهد بود. او در گفت‌وگو با گاتزتا دلو اسپورت، تائید کرد که از طریق واسطه‌ها، رونالدو به ناپولی پیشنهاد شده بود. «من به ژرژ مندس، مدیر برنامه‌های رونالدو زنگ زدم. ما همچنین پیشنهادمان را فرموله کردیم و حاضر بودیم درصدی از سودهای حاصل از حضورش را به او بپرداریم. مبلغی که یوونتوس روی آن سرمایه گذاری می‌کند، می تواند ما را به ورشکستگی برساند.»

رونالدو در ۹ فصلی که با رئال بود، ۳۱۱ گل در مسابقات لالیگا زد. او چند عنوان لیگ را فتح کرد و ۲ بار هم قهرمان کوپادل ری شد اما لذت و موفقیت اصلی در لیگ قهرمانان اروپا بود. رونالدو ۴ بار قهرمانی در اروپا را تجربه کرد و البته ۳ بار آن متوالی بود. پس از شکست مقابل اروگوئه و بازگشت از جام جهانی، رونالدو شماره ۷ را از کوادرادو گرفت. به عبارتی ستاره کلمبیایی یوونتوس پیراهنش را با خوشحالی تقدیم کریستیانو کرد.

 

ورزش سه

۲    
آی اسپورت
2018-07-15 23:07:00
همچنین در این باره بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر