فهرست
ال‌کلاسیکوی کلاسیک
ال‌کلاسیکوی کلاسیک

ال‌کلاسیکوی کلاسیک

آی اسپورت - حکایت ال‌کلاسیکوئی که پس از ۱۱ سال از دو فوق‌ستاره‌اش یعنی مسی و رونالدو بی‌بهره بود یک بازی تاکتیکی و کلاسیک را نقل می‌کرد. فوق‌ستاره‌ها می‌توانند طرح‌های تاکتیکی مربیان حریف را نقش بر آب کنند ولی هرچقدر فوق‌ستاره‌ها کمتر شوند ستاره‌هائی نمایان می‌شوند که امروز مردانی چون سوارز و آلبا و آرتورملو و کوتینیو و دمبله... از جمله آنها بودند.

درس‌های تاکتیکی این بازی نه در میانه میدان که در کناره ها شرح داده شدند. بارسلونا پنج گل زد، سه گل از جناح چپ  و دو گل از جناح راست ساخته شدند. سازندگان گلها: ۲ گل آلبا مدافع چپ، ۲گل سرخیو روبرتو وینگر راست و۱ گل دمبله وینگر چپ. گل رئال مادرید هم از نفوذ از سمت راست ایسکو و ضربه مدافع چپ مارسلو به ثمر رسید.

این آمار نشان می‌دهد وقتی هافبک‌های تکنیکی چون کروز و مودریچ و ایسکو با راکچیچ و آرتورملو و رافینیا درگیر شدن و دو هافبک تدافعی یعنی بوسکتس و کاشمیرو به خطوط هافبک کمک کرده تا میانه میدان فتح شود و نبردها تک به تک وجود دارد این مردان کناری هستند که کار سازند. رئالی‌ها نیمه اول را باختند چون مردان میانه و کناری قوهای سپید مغلوب کاتالان‌ها شدند.

نیمه دوم لوپتگی تصمیم گرفت از روی دست والورده تقلب کند او با آوردن لوکاس واسکز فانتزی بیشتری به خط میانی داد و ایسکو را به سمت راست برد تا بازی را به خلاقیت جناحین بکشاند و موفق هم بود و یک گل از ناهماهنگی زوج قلب دفاعی بارسائی زد که چون رقیب‌شان ضعیف‌ترین نقطه تیم‌شان بود.

والورده خیلی زود دست به تغییر زد و جناح راستش را تقویت و سمدو دفاع راست شده و روبرتو یک خط جلو رفت و جایگزین رافینیا خسته شد و این ترفند باعث شد دو گل دیگر هم رئال بخورد. تعویض دمبله بجای کوتینیو خسته این برتری را بیشتر و آمدن هافبک تنومندی چون ویدال باعث حذف مودریچ و کروز از جریان بازی شد.

والورده جنگ تاکتیکی را از لوپتگی برد اما کل ماجرا این نبود. در بازی‌هائی چنین حساس شانس که اشتباهات داوری یکی از فاکتورهای آن است نقش بالائی دارد. اگر داور مسابقه سوارز را بخاطر خطائی که بر روی ناچو کرد به درستی اخراج می‌کرد شاید حکایت عوض می‌شد.

بارسلونائی‌ها در خط حمله خود یک ستاره بی‌مانند چون سوارز داشتند ولی بنزما و بیل نتوانستند فروغی داشتند و این تفاوت بزرگی بین دو تیم بود. بارسا به جز آن که از انگیزه بالائی بخاطر میزبانی داشت بخاطر مسی هم بازی کرد. آبی و اناری‌ها دو بازی مهم بدون مسی در مقابل اینتر و رئال انجام داده و بردند و این خبر خوبی برای آنها است.

۸    
آی اسپورت
2018-10-29 01:10:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر