فهرست
کی‌روش: دشواری‌ها مرا عاشق کار در ایران کرد
کی‌روش: دشواری‌ها مرا عاشق کار در ایران کرد

کی‌روش: دشواری‌ها مرا عاشق کار در ایران کرد

آی اسپورت - کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی ایران در گفت و گو با سایت انگلیسی GQ از دوران حضورش در ایران به عنوان روزهای دشوار و  البته هیجان‌انگیز نام برد. او اظهارات خود را با صحبت درباره بازی با تیم ملی آرژانتین در جام‌جهانی 2014 شروع کرد: «از نتیجه آن بازی شگفت‌زده شدم. 2 نفر نتیجه نهایی را رقم زدند؛ لیونل مسی با آن گل زیبای دقایق پایانی و البته داور که پنالتی واضح ما را ندید.ما می‌توانستیم پیروز شویم و آرژانتین پس از اخراج زابالتا، 10 نفره میدان را ترک کند.حالا دیگر از آن زمان سال‌ها گذشته و ماجرا به تاریخ پیوسته است. امیدوارم بازیکنان من با همان انگیزه و اشتیاق آن بازی وارد کارزار جام‌جهانی 2018 شوند.حالا نسبت به آن دوران، تیم من متفاوت شده و بازیکنانم در اروپا می‌درخشند.ایران در حال حاضر تهاجمی‌تر شده و هر چند بابت 2 گل خورده در بازی آخر مقدماتی مقابل سوریه ناراحت شدم اما خوشحالم که به عنوان اولین تیم آسیایی جواز حضور در جام‌جهانی را به دست آوردیم

کی‌روش در ادامه درباره از رویای قهرمانی در دوره آتی جام‌ملت‌های آسیا گفت و افزود: «در ژانویه 2019 با تمام قدرت راهی جام‌ملت‌های آسیا خواهیم شد و قطعا برای کسب جام می‌جنگیم. فرصت بی‌نظیری برای رشد و یادگیری فردی و تیمی فراروی تیم من قرار دارد. با قدرت، لذت و غرور وارد جام‌جهانی می‌شویم و برای قهرمانی آسیا می‌جنگیم. وقتی از قرعه تیم ملی ایران مطلع شدم با خودم گفتم خدای من در چه گروهی قرار گرفته‌ایم و باید با تیم‌هایی سطح بالا بازی کنیم. به هر حال بازی در جام‌جهانی دشوار است و کسی انتظار ندارد با تیمی در حد استانداردهای اتیوپی مواجه شود! اسپانیا و پرتغال مدعی قهرمانی هستند. اسپانیا با فوتبال زیبای خودش، توپ، فضاها و زمان را از آن خودش می‌کند و در هر دقیقه بازی خطرناک جلوه می‌کند. بازی با این تیم دشوار است چون نه فقط فضا و توپ را در اختیار می‌گیرد بلکه فشار زیادی هم به رقبا وارد می‌کند. مراکش به عنوان بهترین تیم حال حاضر قاره آفریقا یک تیم اروپایی به نظر می‌رسد چون اکثر بازیکنان در قاره سبز رشد کرده‌اند. بازیکنان این تیم در پیشرفته‌ترین قاره دنیا در فوتبال، توپ می‌زنند.بازیکنان این تیم ذهنیتی قوی دارند و نکات خوبی را آموزش دیده‌اند. مراکش تیم قدرتمندی است اما ما برای اولین صعود ایران به جمع 16 تیم برتر می‌جنگیم و به حرف‌های آن‌هایی که می‌گویند حتی با تملک 60، 70 درصدی توپ هم شانسی برای موفقیت نداریم، توجه نمی‌کنم.»

او درباره دلایل بازی‌های تدارکاتی اندک گفت: «پیام من به دنیای فوتبال واضح بود؛ با بچه‌های من بازی کنید چون آن‌ها لایق آزموده شدن هستند. رقیبان نباید به مسائل غیرفوتبالی توجه کنند. جوانان من عاشق فوتبال هستند. ایرانی‌ها عاشق فوتبال هستند و البته مشکلات تیم ملی کشورشان را درک می‌کنند. مردم می‌دانند ما در مرحله تغییر هستیم و به این فرایند احترام می‌گذارند. هر روز صبح به عشق پیروزی از خواب بیدار می‌شوم و مایلم درچهارمین جام‌جهانی خودم به عنوان سرمربی بهترین نتایج را همراه ایران کسب کنم. خوشبختانه تمرینات ما بدون هیچ مشکلی انجام شد. از بی‌تفاوت بودن متنفرم و هرگز از وظیفه‌ای که به دوش من است، شانه خالی نمی‌کنم. شعار من، تلاش و گرفتن بهترین بازی از بازیکنانم است.»

 او در ادامه از کاستی‌ها سخن گفت: «به من بگویید کدام تیم بدون بازی دوستانه مناسب یا تمرین در فضای 60 متری به جام‌جهانی می‌رود؟ دشواری‌های کار در ایران مرا بیش‌تر عاشق تیم ملی کرد. این مشکلات مردم و بازیکنان را متحدتر کرده است. ایران لایق دیدن یک لبخند از دنیا به سمت خودش است. وقتی از تیم ملی پرتغال جدا شدم با فدراسیون فوتبال ایران تا جام‌جهانی 2014 به توافق رسیدم اما بیش از این تاریخ ماندنی شدم. حالا در روسیه به دنبال موفقیت هستم. فوتبال مرا به آفریقا، ژاپن، آمریکا و دیگر نقاط دنیا برد. دنیا از من تصویری درباره ایران می‌خواهد و در پاسخ می‌گویم مردم این کشور هم مانند سایر نقاط دنیا می‌خندند و گریه می‌کنند، می‌سازند و می‌نوازند. مادرها هر صبح بچه‌هایشان را به مدرسه می‌بردند و فوتبال به آن‌ها یاد داده به حواشی توجه نکنند.شغل من خوشحال کردن مردم ایران است. این کشور تمدنی غنی و کهن دارد. فوتبال در خون مردم کشور آسیایی وجود دارد . بازیکنان من واقعا لایق لذت بردن از موفقیت در جام‌جهانی روسیه هستند.»

 

تسنیم

۱۳ ۱۳  
آی اسپورت
2018-06-14 10:37:00
نظر دهید

۱۳ نظر
بی طرف
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۴۸
»دنیا از من تصویری درباره ایران می‌خواهد و در پاسخ می‌گویم مردم این کشور هم مانند سایر نقاط دنیا می‌خندند و گریه می‌کنند، می‌سازند و می‌نوازند. مادرها هر صبح بچه‌هایشان را به مدرسه می‌بردند و فوتبال به آن‌ها یاد داده به حواشی توجه نکنند.شغل من خوشحال کردن مردم ایران است. این کشور تمدنی غنی و کهن دارد. فوتبال در خون مردم کشور آسیایی وجود دارد .»

ممنون مرد بزرگ
امید
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۲۶
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) بابا دستمال ها رو کجا میزارید :)) مرد بزرگ .. شت
۶
تاج آسیا
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۵۷
شما عشقی جناب سی کیو. متاسفانه مردم ما حافظه ماهی دارن یادشون رفته ۸ سال پیش تیم ۷ آسیا بودیم و حریفامون امارات و قطر. یادشون رفته وقتی اسم تو واسه سرمربیگری تیم ملی مطرح شد همه گفتن سرمربی رئال بیکاره مگه بیاد ایران ولی تو اومدی و همونایی که الان منتقدت هستن ذوق مرگ شدن. ولی مطمعنا یه روز که بری و ما دوباره به چرخه قلعه نویی دایی قطبی و امثالهم برگردیم قدرتو بیشتر میدونن. دلم نیومد یادی از مشت گره کردت توی اولسان جلوی مربی کره تو سال ۲۰۱۳ نکنم.
امید
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۲۶
:))) خدای ریا و دروغ // عزیزم پول تورو عاشق ایران کرد
۸
امید از تفت
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۳۶
وای این میگه واسه جام ملتها هم میخواد بمونه. عمو جان ۸ ساله اینجایی بسه دیگه. برو یه تیم دیگه بزار ما هم نفسی بکشیم
۳ ۱
....
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۱۸
خودم راه نفس برات باز میزارم.تو فضولی.تو فقط دنبال بابا برانکوت باش.تو کار تیم ملی فضولی نکن.با آخرت باشه.بگو چشم
۱
یه ایرانی
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۳۷
اسمش را گذاشته ام شغال

متاسفانه صد رحمت به شرف و شخصیت شغال

تک تک این کلمات نشان دهنده و معرفی کننده آدمی پست رذل و بی شرف است ؛ که سخنانش بر اساس پول و موقعیت تغییر میکند و بوقلمون و آفتاب پرست بیشتر برازنده اش است .

این را بخوانید :
کی‌روش در ادامه درباره از رویای قهرمانی در دوره آتی جام‌ملت‌های آسیا گفت و افزود: «در ژانویه 2019 با تمام قدرت راهی جام‌ملت‌های آسیا خواهیم شد و قطعا برای کسب جام می‌جنگیم. فرصت بی‌نظیری برای رشد و یادگیری فردی و تیمی فراروی تیم من قرار دارد. با قدرت، لذت و غرور وارد جام‌جهانی می‌شویم و برای قهرمانی آسیا می‌جنگیم.

حالا اینرا بخوانید :

یک روز پس از قرعه کشی جام ملت های آسیا و در پایان اولین روز اردوی تیم ملی کارلوس کی روش شایعات را تایید کرد: مذاکرات تمدید قرارداد با فدراسیون به بن بست رسیده. این همان موضوعی است که ایران ورزشی در گزارشی دلایل آن را بازگو کرده. مربی پرتغالی در این مصاحبه طولانی مدعی شد که تا پایان جام جهانی روی نیمکت تیم ملی خواهد بود و در شرایط فعلی نباید روی ادامه همکاری اش با فدراسیون تا جام ملت های آسیا حساب کنیم.

ایران ورزشی : دیروز قرعه‌کشی جام ملت‌های آسیا در دوبی برگزار شد و غیبت شما در این مراسم تعحب‌آور بود!

بوقلمون : فکر نمی‌کنم که باید به عنوان سورپرایز تلقی شود چون همان‌طور که می‌دانید این مراسم برای فدراسیون، تیم‌ها و سرمربیانی بود که در جام ملت‌ها این تیم‌ها را هدایت می‌کنند. برای بنده مناسب و محترمانه نبود که بدون این‌که سرمربی تیم ملی ایران در آن برهه باشم در این مراسم شرکت کنم.

ایران ورزشی : ولی فدراسیون به شما به‌صورت رسمی پیشنهاد تمدید قرارداد ارائه داده است.

بوقلمون : بله این درست است ولی ارائه و بیان این پیشنهاد یک مطلب است و مطلب دیگر این است که با در نظر گرفتن این پیشنهاد به یک توافق برسیم. بنده باید اذعان کنم با توجه به شرایطی که به من پیشنهاد شده بود فکر نمی‌کنم رسیدن به یک توافق مقدور باشد.

ایران ورزشی 1397/2/16

حالا احمقهای کیروشپور و عوام کور بیایند باز او را ایرانی تر از خودشان بدانند . بیایند و عقده های حقارت خودشان و علاقمندیشان به توهین و تحقیر شدنشان را اینجا فریاد بزنند

۷ ۲
..
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۲۰
احمق جان.اون موقع معلوم نبود سرمربی میمونه.احمق جان وزیر ورزش باهاش تماس گرفته و تا چهار سال دیگه هم میمونه.احمق جان حداقل اسم خودت رو ایرانی نزار.فهمیدی احمق.اسمت بزار یه احمق.
۲
یه ایرانی
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷، ۱۸:۰۲
بازم این احراز هویتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت

نادانی جماعت کیروش پور و کیروش پرست دقیقا همینجاست .

چه این بوقلمون قراردادش تمدید میشد چه نمیشد ؛ تا پایان جام جهانی با ایران قرارداد دارد.
بنابراین موظف است . اینو بفهمین بفهمین و بفهمین ای علاقمندان به تحقیر شدن
بفهمین که موظف است بعنوان مربی تیم ایران در تمامی مراسمات مربوطه حضور داشته باشد . این یک قاعده و عرف بین الملل است و قطعا اگر در کشوری دیگر بود بلافاضله از کارش برکنار میشد .

آخه این همه مشکله موضوع که نمیفهمین یا خودتون رو زدین به نفهمی

اصل کاری ها میدونن جریان چیه ماستشون کیسه کردن ؛ دو نقطه هاشون حرف میزنن
۲
Sina
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۳۸
عشق است کارلوس کیروش بزرگ.... بهترین مربی تاریخ فوتبال ایران
عبدالله
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۰۹
من به برخی رفتارهای کیروش انتقاد دارم
اما انصافا
وقتی با رسانه های خارجی مصاحبه میکنه مثل یک ایرانی با تعصب از ایران حرف میزنه و جوسازی ها و ظلمی که به فوتبال و مردم ایران میشود انتقاد میکنه
نمونه بارز اون همین قضیه شرکت نایک است که با انتقاد توام با تعصب کیروش روبرو شد
از این اخلاق کیروش خوشم میاد
۵
پرسپولیس واقعی
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۴۱
واقعا متوجه نشدی!
با اون رسانه ها وقتی مصاحبه میکنه بعنوان سرمربی ایران حرف میزنه و رعایت آداب و اخلاق یک سرمربی بزرگ را باید رعایت کنه!
اما قرار نیست در داخل کشور با روسای خودمون چک و چونه نزنه!

نه اینکه اینجا خودشو دوست نشون بده ولی با رسانه های خارجی حرف میزنه بیاد فقط نقاط ضعف و منفی مارو بگه

شما خودت تو حریم خانواده ممکنه سر یک چیز ساده بحث کنی ولی بیرون از خانوااده با احترام زیاد از اعضای خانواده ات یاد میکنی
۴
....
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۱۶
.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر