فهرست
هفته14 به روایت آی‌اسپورت/ از احسان تا اصفهان
هفته14 به روایت آی‌اسپورت/ از احسان تا اصفهان

هفته14 به روایت آی‌اسپورت/ از احسان تا اصفهان

آی اسپورت - هفته چهاردهم لیگ برتر با شکست غیرمنتظره صدرنشینان و ادامه شکست‌های قعرنشینان همراه بود. اتفاقات و سوژه‌های مهم این هفته را به روایت آی‌اسپورت بخوانید.

اتفاق هفته: باخت همزمان صدرنشینان

در فاصله یک هفته تا پایان نیم‌فصل، پرسپولیس و تراکتورسازی بدون باخت در کورس قهرمانی بودند. اما در کمتر از دو ساعت هر دو تیم به حریفان اصفهانی خود باختند. با وجود این که این اولین باخت هر دو تیم در لیگ برتر بود اما حجم انتقادها از هر دو تیم کمی بیشتر از حد معمول بود. البته این لغزش همزمان، خطر چندانی برای دو تیم ایجاد نکرد و جایگاه آنها در رتبه‌های اول و دوم جدول محفوظ ماند.

برنده هفته: اصفهان!

دو تیم اصفهانی دو شکست غیرمنتظره را به صدرنشینان تحمیل کردند. نمایش هر دو تیم امیدوارکننده بود. ذوب‌آهن به پنجمین برد متوالی خود دست یافت و سپاهان با مربی و بازیکنان جوانش در تبریز تراکتورسازی پیر را شکست داد.

بازنده هفته: مرفاوی، دست‌نشان و کاظمی

صبا با صمد مرفاوی پنجمین باخت متوالی خود را متحمل شد و همچنان خبری از تغییر و تحول در این تیم نیست. نادر دست‌نشان با صنعت نفت شکستی بی‌حرف و حدیث را مقابل تیم فولاد خوزستان پذیرفت و فرهاد کاظمی کارش در ماشین‌‎سازی را با شکست آغاز کرد. حریف ماشین‌سازی تیمی بود که خودش هم حال و روز خوبی نداشت و طرفداران تیم تبریزی امیدوار بودند مقابل سیاه‌جامگان نوار باخت‌های پیاپی تیم‌‎شان قطع شود اما نشد!

برنده هفته: ساسان انصاری

زدن دو گل و گرفتن یک پنالتی در یک بازی و ادامه گلزنی در هفتمین بازی پیاپی! ساسان انصاری بدون توقف به روند گلزنی‌های خود ادامه می‌دهد و ظاهرا هیچ تیمی جلودار او نیست. شاید فقط رسیدن به نیم‌فصل و تعطیلی موقت بازی‌ها او را از فرم خوب خود خارج کند.

چهره هفته: احسان پهلوان

شوت سرکش احسان پهلوان هر 3 امتیاز بازی مقابل پرسپولیس را به حساب ذوب‌آهن ریخت. زیبایی این گل و فاصله‌ای که پهلوان در لحظه شوتزنی با دروازه پرسپولیس داشت او را به سرعت تبدیل به چهره اول فضای مجازی کرد. بیشترین شوخی‌ها در فضای مجازی تا 24 ساعت بعد ار بازی، درباره گل پهلوان به پرسپولیس بود.

بازنده هفته: استقلال خوزستان

دومین شکست متوالی استقلال خوزستان، از وضعیت نه چندان مناسب این تیم خبر می‌دهد. در آستانه نیم‌فصل و به دلیل مشکلات مالی، خبر کوچ چند بازیکن کلیدی این تیم هم نگرانی‌ها را درباره وضعیت قهرمان فصل پیش لیگ برتر و یکی از نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا افزایش داده است.

از بازی‌های دیگر چه خبر؟

بعد از یک باخت 3-0 مقابل ذوب‌آهن، تیم پیکان به سرعت خودش را جمع و جور کرد و دو برد حداقلی متوالی به دست آورد. این شاید دوست‌داشتنی پیکان تمام ادوار لیگ برتر باشد. تیمی بدون هوادار که با ترکیب جالبی از باتجربه‌ها و جوانان، فوتبال خوبی را هم به نمایش می‌گذارد.

نفت هم با دایی باخت سنگین هفته قبل مقابل فولاد را فراموش کرد و با گلزنی ستاره نوظهورش رضا اسدی برای استقلال در بازی جام حذفی خط و نشان کشید.

گسترش فولاد هم روزهای سخت را پشت سر گذاشته و کم کم به تیمی متفاوت تبدیل شده است. گلزنی به استقلال با وجود ده نفره شدن و پیروزی مقابل استقلال خوزستان در دقیقه 90 از شاگردان فراز کمالوند تیمی خطرناک و زهردار ساخته است.

۳    
آی اسپورت
2016-12-18 17:45:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر