فهرست
بررسی یک ادعا: پرسپولیس خوب نبود؟
بررسی یک ادعا: پرسپولیس خوب نبود؟

بررسی یک ادعا: پرسپولیس خوب نبود؟

آی‌اسپورت- از شب قبل انتقادها به بازی کسل‌کننده پرسپولیس مقابل الهلال شروع شده بود. بدون توجه به این که قدرت الهلال با تیم‌های لیگ ایران قابل قیاس نیست. تیم اول عربستان، در این فصل در قامت یک تیم قدرتمند آسیایی ظاهر شده و نباید با تیم‌های داخلی مقایسه شود. اما پرسپولیس مقابل این تیم هم با برنامه و خوب ظاهر شد. اگر کسی انتظار داشته تیم برانکو در این مسابقه هم مانند بازی‌های داخلی، سراسر هجومی باشد و موقعیت‌های زیادی به وجود بیاورد، انتظار نا به‌جایی داشته. الهلال تا هفته نوزدهم به اندازه پرسپولیس در لیگ شکست خورد. الهلال بیشتر از هر تیمی در لیگ عربستان گل زد و کمتر از همه تیم‌های دیگر گل دریافت کرد. آمارهایی که نشان می‌دهد تیم برانکو به درستی بی‌گدار  به آب نزد و منطق را فدای احساس کرد. اما آیا ادعای خیلی از بینندگان این مسابقه مبنی بر ضعیف بودن پرسپولیس در اولین دیدار آسیایی درست بود؟ بررسی می‌کنیم.

سروش رفیعی طراحی حملات پرسپولیس را به عهده داشت و در آن سمت هم نیکولاس موقعیت‌های الهلال را خلق می‌کرد. نیکولاس تنها بازیکن زمین بود که دو بار موقعیت خلق کرد. حتی گل تیم عربستانی هم روی سانتر این بازیکن به ثمر رسید. ولی آمار نشان می‌دهد که فارغ از صحنه گل، طراح پرسپولیس از بهترین بازیکن حریف هم بهتر بود.

 

شما هم باور دارید که صادق محرمی در این بازی ناکام بود؟ آمار این بازیکن مقابل سپاهان و الهلال را مقایسه کردیم. آیا باز هم جوان بیست ساله پرسپولیس را شماتت می کنید؟ در آمار مسابقه مشخص است یکی از تحت فشارترین بازیکنان پرسپولیس هم عملکرد بدی نداشت.

 

برتری اصلی الهلال به پرسپولیس، مهاجمین این تیم بود. مهاجم‌های پرسپولیس روز خوبی را برابر دفاع آهنین الهلال نداشتند. تیم عربستانی در لیگ داخلی میانگین 0.6 گل در هر بازی را به جای گذاشت و بیش از نیمی از بازی‌ها را کلین‌شیت کرد. پرسپولیس به تیمی که در لیگ عربستان 10 بازی از 19 مسابقه‌اش گلی نخورد، موفق شد گل بزند.

حتی در هیت‌مپ الهلال هم مشخص است که این تیم به جز یک گل صحیح و یک گل آفساید، دیگر به دروازه پرسپولیس نرسید. نقشه حرکتی این تیم نشان می‌دهد که بیشتر حرکت در گوشه زمین و میانه زمین بود و پرسپولیسی‌ها اجازه نزدیک شدن به دروازه‌شان را ندادند. 

۲۹ ۶  
آی اسپورت
2017-02-22 14:06:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
مصی
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵، ۱۵:۱۱
به نظر من هم بازی کاملا منطقی وهوشمندانه بود بازی های آینده قدرت الهلال والبته پرسپولیسرو بیشتر نشون میده
میم
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵، ۱۵:۲۹
آمارتون کاملا اشتباهه و نمیدونم از کجا میارید اینارو من خودم پرسپولیسیم ولی صادق محرمی واقعا دیشب بد ک چه عرض کنم افتضاح بود
شکست در نبرد هوایی رو زدید0 و نمیدونم کدوم بازی رو شما نگاه کردین
ولی صرفا جهت اطلاع! یکبار دیگه از دقیقه 70 تا گل الهلال رو نگاه کنید
۲ ۱
حسام محسنیان
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵، ۱۶:۰۰
دوست عزیز؛ این آماری است که سایت AFC منتشر کرده.
استقلال
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵، ۱۶:۴۹
بازی منطقی بود ولی من نفهمیدم فرشاد احمد زاده بیرانوندها سر گل چی کار کردند و اصلا تلاش کردنند؟ ولی غیر از اون همه بازی دست پرسپولیس بو و ایشالا هفته بعدی همه ی نماینده ها می برند
۸
پرسپولیس واقعی
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵، ۲۰:۰۷
با الهلال شرائط نا برابر داشتیم ما بعنوان بازنده ی یک جنگ دیپلماتیک آنجا بودیم و آنها بعنوان برنده ولی
جوانان ما مثل همیشه در زمین حرفشان را خوب زدند
مجید
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵، ۲۱:۰۹
اتفاقا پرسپولیس دوست داشت هجومی بازی کنه..راستش نتوانست ویا به عبارت صحیح تر زور و قدرتش رو نداشت....چرا که این نوع بازیکنها و این سبک بازی و اون سرمربی فقط به درد بردن ابومسلم و سایپا و ماشین سازی میخوره...فراموش نکنید که برانکو صحبت از قهرمانی در آسیا هم میکرد..و شما هم یادتان باشه هنوز با تیمهای کره ایی و چینی و استرالیایی بازی نکرده ..ان موقع تمام توهمات مثل بادکنک خواهد ترکید...
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر