فهرست
ترس مشترک استقلال و پرسپولیس در آسیا؛ کمبود گل!
ترس مشترک استقلال و پرسپولیس در آسیا؛ کمبود گل!

ترس مشترک استقلال و پرسپولیس در آسیا؛ کمبود گل!

آی اسپورت - استقلال و پرسپولیس تنها بازمانده‌های کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا در آستانه دیدار با دو تیم قطری در مرحله یک‌چهارم نهایی این مسابقات قرار دارند و این در حالی است که هیچ یک از دو تیم از شرایط آرمانی در رقابت‌های داخلی بهره نمی‌برند.

پرسپولیس و استقلال به ترتیب با ۹ و ۶ امتیاز در رده‌های سوم و هشتم جدول رده‌بندی قرار دارند. هرچند این دو تیم به خصوص پرسپولیس فاصله زیادی با صدر جدول ندارند و شاید با توجه به نگذشتن مدت زیادی از آغاز مسابقات نگرانی زیادی از این بابت وجود نداشته باشد، اما آنچه باعث نگرانی در خصوص این دو تیم در دیدارهای آسیایی‌شان است، کم‌خطری مهاجمان این دو تیم و ضعف در ساختار تهاجمی‌شان است. درد مشترک دو تیم در فصل جاری کم و سخت گل زدن است. هر دو تیم در پایان هفته پنجم تنها ۵ گل به ثمر رسانده‌اند تا با معدل یک گل برای هر بازی از این نظر آمار جالبی نداشته باشند. 

پرسپولیس در هفته‌های اول، دوم و پنجم مقابل پدیده، فولاد و صنعت نفت موفق به گلزنی شده و یکی از ۵ گل این تیم از روی نقطه پنالتی بوده است. شرایط استقلال قدری از پرسپولیس هم وخیم‌تر است. آبی‌پوشان در دو بازی در هفته‌های دوم و سوم گل زده‌اند و در سه بازی در گلزنی ناکام بوده‌اند و یک گل از ۵ گل آنها توسط مدافعان حریف (تراکتورسازی) زده شده است.

بهترین گلزنان دو تیم دو گله هستند. علی علیپور از پرسپولیس و وریا غفوری از استقلال دو بازیکن دو گله‌ای هستند که از شانس خوبی برای گل زدن در لیگ قهرمانان آسیا برخوردار هستند. اما در مجموع آمار گلزنی‌های دو تیم برای حضور در این دو بازی قدری نگران کننده است.

مهر

۲    
آی اسپورت
2018-08-26 18:07:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر