فهرست
استقلال-پرسپولیس روی نقشه بومی «بلد»
استقلال-پرسپولیس روی نقشه بومی «بلد»

استقلال-پرسپولیس روی نقشه بومی «بلد»

آی‌اسپورت- تغییر نام خیابان‌های تهران یکی از خبرهای روز شورای شهر تهران است. در میان همه بلوارهای غربی و شرقی و خیابان‌های شماره‌دار، حالا شورای شهر تهران اسم بزرگان و افراد تاثیرگذار ایرانی را برای خیابان‌های شهر انتخاب کرده است. بلوار فردوس غرب به دلیل نزدیکی به کمپ تیم استقلال، با نام ناصر حجازی و میدان و خیابان پیروزان که در نزدیک باشگاه پرسپولیس هستند با نام میدان پرسپولیس نامگذاری شده اند.

آنچه به نظر می‌رسد که در میان این تغییر نام‌ها از خیابان «ج» به «استاد جمشید مشایخی» تا «نفت» به «مصدق» اهمیت دارد، لزوم نمایش این اسامی در نقشه‌ها است تا به این روش، افرادی که در جست و جوی مقصد مورد نظرشان هستند، بتوانند از اطلاعات به روز شده در نقشه‌های بومی استفاده کنند.

 نقشه‌های بومی به دلیل سرعت به روز رسانی در نام، جهت، محدودیت‌های تردد و اطلاعات کامل نقاط شاخص، از ارزش و اهمیت بالایی برخوردارند. بلد نقشه و مسیریاب فارسی با دو و نیم میلیون کاربر فعال است که با تمرکز بر جامعیت و پوشا بودن اطلاعات نقاط پرمراجعه و جانمایی دقیق آنها بر روی نقشه، این امکان را به کاربران خود می‌دهد تا به راحتی مقصد خود را بر روی نقشه پیدا و به سمت آن مسیریابی کنند.

بلد همچنین با داشتن اطلاعات مربوط به طرح‌های ترافیکی، امکان مسیریابی بهینه را به کاربران خود می‌دهد، مزیتی که در مقایسه با سایر اپلیکیشن‌های نقشه و مسیریاب خارجی مانند ویز و گوگل مپس پراهمیت و بسیار کاربردی به نظر می‌رسد. نقشه بومی بلد، با داشتن اطلاعات موثق از پلیس راهور هرگونه محدودیت و مسدودیت در مسیرهای تردد را بلافاصله بر روی نقشه اعمال می‌کند. این بروزرسانی دقیق سبب می‌شود که افراد در انتخاب مسیر به راحتی عمل کنند. یکی از موضوعاتی که در مسیریابی و جست‌وجوی مقصد از روی نقشه‌های خارجی غیر ممکن است، نمایش پلاک ساختمان‌هاست. بلد با نمایش پلاک ساختمان‌ها این امکان را به کاربران خود می‌دهد تا بتوانند مقصد مورد نظر خودشان را هرچه دقیق‌تر بر روی نقشه انتخاب کنند. 

مجموعه قابلیت‌های بلد در نقشه و مسیریابی، با وجود دستیار صوتی کامل می‌شود. کاربران بلد می‌توانند با انتخاب دستیار صوتی بلد بدون نگاه کردن به نقشه به سمت مقصد خود رانندگی کنند. همچنین دستیار صوتی بلد امکان خوانش اسم دقیق خیابان‌ها به زبان فارسی را دارد.

با استفاده روزمره کاربران تلفن‌های هوشمند از نقشه‌ برای جست‌وجو و مسیریابی، به نظر می‌رسد که بلد توانسته است بخش زیادی از نیازهای کاربرانش را برطرف کند.

۱    
آی اسپورت
2019-11-11 14:35:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر