فهرست
درس مهمی که والورده گرفت
درس مهمی که والورده گرفت

درس مهمی که والورده گرفت

 آی‌اسپورت- بارسلونا آنچه باید را آموخت و رکورد شکست‌ناپذیری‌اش را هم حفظ کرد. ارنستو والورده، مربی تیم به خاطر اینکه از سیستم چرخشی استفاده نمی‌کند، مورد انتقاد قرار گرفته بود بخصوص بعد از سقوط هفته گذشته در ایتالیا اما این مربی 54 ساله برای سفر به ویگو تیمش را زیر و رو کرد.

والورده در تمام فصل تقریبا یک ترکیب را انتخاب کرده و تیم او در زمانی که بیشترین اهمیت را داشت، بیش از حد خسته به نظر می‌رسید، با سه گل در زمین رم باخت و از مرحله یک‌چهارم‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا حذف شد. سه روز قبل از آن مسابقه، مربی بارسا برای بازی خانگی با لگانس تیم اصلی قدرتمند خود را برگزیده بود در حالی که هوشمندانه‌تر، استراحت دادن به برخی از ستاره‌ها بود و آنها در استادیو المپیکو تاوانش را دادند. البته حذف از لیگ قهرمانان فقط به خاطر خستگی نبود اما شاید یک تیم سرحال‌تر و آماده‌تر می‌توانست راه خود به سوی نیمه‌نهایی را در بازی سخت ایتالیا پیدا کند. به هر حال این اتفاق نیفتاد و والورده برای بازی سه‌شنبه مقابل سلتاویگو تغییرات زیادی ایجاد کرد.

بازی در ویگو برای کاتالان‌ها در فصل‌های اخیر همیشه سخت بوده، در فصل 2016-2015 با نتیجه 4 بر یک در بالایدوس شکست خوردند و فصل قبل 4 بر 3. در ماه دسامبر هم سلتا در نوکمپ برابر میزبان خود به تساوی 2 بر 2 دست یافته بود. با توجه به اینکه شنبه در فینال جام حذفی در واندامترو پولیتانو - استادیوم اختصاصی اتلتیکومادرید - به مصاف سویا می‌روند، والورده تصمیم بزرگی گرفت. از لیونل مسی در ترکیب اصلی خبری نبود، لوییس سوارس هم بیرون گذاشته شد در کنار سرخیو بوسکتس، آندرس اینیستا، جرارد پیکه و چند نفر دیگر. ریسک بزرگی بود.

بارسا با پیروزی 2 بر یک خانگی برابر والنسیا رکورد رئال سوسیداد را شکست و 39 بازی پیاپی بدون باخت را پشت سر گذاشت. این خطر وجود داشت که رکوردشان برابر تیم هجومی سلتا از بین برود اما بارسابدون اینکه بهترین بازی‌اش را انجام می‌دهد دو بار پیش افتاد و نهایتا در مسابقه‌ای که هم می‌توانست ببرد هم ببازد، با شایستگی تساوی گرفت.

عثمان دمبله که به شکلی غیرمنتظره در هر دو بازی با رم از ترکیب اصلی بیرون ماند، گل اول را زد و سلتا به وسیله جاناتان کاسترو قبل از پایان نیمه اول به گل تساوی رسید. دقایقی بعد از ورود مسی که به نظر می‌رسد همیشه تاثیرگذار است، گل دوم توسط پائولینیو در دقیقه 64 زده شد. شش دقیقه بعد سرخی روبرتو به خاطر متوقف کردن یاگو آسپاس اخراج شد و مهاجم تیم ملی اسپانیا در دقیقه 82 گل تساوی را به ثمر رساند، حالا بارسلونا هم رکورد خود را حفظ کرده و هم بازیکنانی سرحال برای فینال جام حذفی دارد. شاید برای لیگ قهرمانان دیر شده باشد اما حداقل اینکه والورده درس مهمی گرفت. با همه غم و شادی‌های این فصل، بارسا به دو جام نزدیک است.

منبع: سایت گل

۷    
آی اسپورت
2018-04-20 06:45:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر