فهرست
شجاعی بر سر دو راهی؛ آ.ا.ک یا لاس پالماس؟
شجاعی بر سر دو راهی؛ آ.ا.ک یا لاس پالماس؟

شجاعی بر سر دو راهی؛ آ.ا.ک یا لاس پالماس؟

آی اسپورت – مسعود شجاعی در بلاتکلیفی به سر می‌برد. او با توجه به شرایطی که در پانیونیوس رخ داد، قرارداد خود را فسخ کرد تا برای انتخاب تیم جدید مشکلی بابت رضایتنامه نداشته باشد. شجاعی حالا بازیکن آزاد است و این می‌تواند خیال او را برای حضور در باشگاه دلخواهش آسوده کند. البته تا امروز که حدود یک ماه از اخراج شجاعی می‌گذرد، هنوز کسی نمی‌داند دلیلش چه بوده و چه رازی پشت آن نهفته است. مسعود حالا که آزاد شده چند تیم را خواهان خود می‌بیند. از باشگاه‌های یونانی نظیر آاک آتن و پائوک سالونیکا تا چند باشگاه بزرگ در خارج از یونان. شجاعی البته مثل همیشه سعی می‌کند با اتلاف وقت، یک تصمیم درست و منطقی بگیرد. او ۳۳ ساله است و سرشار از تجربه. حضور در لیگ‌های مختلفی را تجربه کرده، از ایران، قطر، اسپانیا و یونان. بازی در ۲ جام جهانی را هم کنار این تجربیات بگذارید تا به این نکته برسید که مسعود برای ادامه فوتبال خود بهترین تصمیم را می‌گیرد.

شجاعی بعد از اخراج از پانیونیوس به جزایر قناری رفت. البته نه برای تفریح که به دلیل حضور در تمرینات لاس پالماس. باشگاهی که چند فصل قبل، شجاعی را از اوساسونا خرید تا با او رویای صعود دوباره به لالیگا را محقق کند. شجاعی فصل فوق‌العاده‌ای را در لاس پالماس گذراند. فصلی سرشار از موفقیت. او ۲۹ بازی در سگوندالیگا انجام داد و ۵ گل هم برای لاس پالماس به ثمر رساند. هواداران لاس پالماس خاطرات خوشی از حضور شجاعی در اسپانیا دارند. آنها خیلی زود مسعود را پذیرفتند و بارها از سبک بازی‌اش تمجید کردند. مسعود اما با وجود محبوبیت فراوان نزد هواداران و کادر فنی لاس پالماس تصمیم گرفت به قطر برود و برای الشحانیه در لیگ ستارگان بازی کند. او برای الشحانیه ۵ گل در ۲۴ بازی به ثمر رساند اما فصل بعد و با سقوط این تیم به دسته پایین‌تر، پیراهن الغرافه را پوشید و فصل ۲۰۱۶-۲۰۱۵ را همراه این تیم گذراند.

پانیونیوس مسیر بعدی شجاعی بود. تیمی در لیگ یونان که آرزوهای بزرگی در سر داشت؛ حضور در جمع تیم‌های مدعی و بازی در لیگ اروپا. مسعود بهترین بازی‌ها را برای پانیونیوس انجام داد. فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۶، ۳۰ بار پیراهن پانیونیوس را پوشید و ۴ گل وارد دروازه حریفان کرد. این فصل هم تا وقتی در ترکیب پانیونیوس حضور داشت بازی‌های فوق‌العاده‌ای انجام داد اما همکاری او و مدیران این تیم خیلی زود به پایان رسید. جز پانیونیوس، در هیچ تیم دیگری ندیده بودیم مسعود شجاعی جنجال بسازد و با مدیران باشگاه به مشکل بخورد. به همین دلیل هم هست که او مجوز حضور در تمرین لاس پالماس را به دست آورده. شجاعی رابطه صمیمانه‌ای با مدیر لاس پالماس دارد، آن هم از ۴ سال قبل و همین بهانه‌ای شده تا او برای تمرین کنار سایر ستاره‌های این تیم حاضر در لالیگا به اسپانیا سفر کند.

دلیل حضور شجاعی در تمرین لاس پالماس، حفظ آمادگی بدنی عنوان شده اما بعید نیست او با تایید پاکو خیمز، سرمربی لاس پالماس تا پایان فصل با این تیم قرارداد امضا کند. لاس پالماس از ۱۷ بازی تنها ۱۱ امتیاز کسب کرده و در رده بیستم لیگ ۲۰ تیمی اسپانیا قرار دارد. برای لاس پالماس که هزینه آنچنانی برای تقویت و جذب بازیکنان درجه یک ندارد، استخدام شجاعی با مبلغی نه چندان بالا می‌تواند یک گزینه مناسب باشد. مسعود البته از آاک آتن در یونان هم پیشنهاد جدی دریافت کرده و به همین دلیل در دو راهی قرار گرفته. بازگشت به لالیگا یا ادامه بازی در لیگ یونان. بعد از کریسمس، آینده شجاعی مشخص و تیم بعدی‌اش معرفی خواهد شد. تیمی که شاید در لالیگا باشد تا پس از ۵، ۶ سال دوباره مسعود شجاعی را مقابل بارسلونا و رئال مادرید ببینیم.

 

ایران ورزشی

۳ ۱  
آی اسپورت
2017-12-24 11:32:00
نظر دهید

۱ نظر
وحیدپرسپولیسی
يكشنبه ۳ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۵۴
حتی دسته 2 لالیگا (سگوندا دیویسیون) هم از سوپر لیگ یونان بالاتره...بجز الیمپیاکوس بقیه یونان تیمهاش ورشکسته و در معرض سقوط به سید سی اروپا هستن..در ضمن جزایر قناری خودش برای یه زندگی کارمندی اغوا کننده س چه رسد به فوتبالیست حرفه ای لالیگایی با نهایت خوشی و امکانات رفاهی و بصری و روانی...
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر