فهرست
استقلال، نیمه اول و گلری به نام رشید مظاهری
استقلال، نیمه اول و گلری به نام رشید مظاهری

استقلال، نیمه اول و گلری به نام رشید مظاهری

آی اسپورت - روش خوب بازی کردن «قطره چکانی» استقلال، حالا از چند دقیقه، به «یک نیمه» رسیده است! این خبر خوشی است، هم برای استقلال، و هم برای هوادارانش! فکری خوب می‌داند، فکر کردنی که تغییری در نتیجه حاصل نکند، مفت نمی‌ارزد؛ به همین دلیل آستین‌ها را بالا زده وتعقل را وارد چرخه فنی تیمش کرد. نیمه اول، استقلال، تیمی را به زانو درآورد، که وقتی وارد نبرد با هر تیمی می‌شود؛ با «شعار» یا می‌کشید یا کشته می‌شوید، مقابل رقبایش صف‌آرایی می‌کند!

استقلال فکری در نیمه اول تمام ملزومات شکست گل گهر را در اختیار داشت، و حتی را کارکردش را نیز بلد بود. شاگردان فکری از لحظه ورود به میدان، اشتیاقی وصف ناشدنی برای پیروزی و بهتر شدن داشتند. پسران آبی خیلی زود، بازی را در اختیار گرفتند و خیلی زودتر، دروازه «حقیقی» را باز کردند. شما وقتی گل اول را می‌زنی، باید از گیج و منگی حریف، سوءاستفاده کنید! استقلال فکری که روی دور خوب بازی کردن بود، تا گل گهر به خودش بیاید، گل دوم را هم زد! در پانزده دقیقه ابتدایی، استقلال تیمی ورای بازی‌های گذشته بود! هم خوب بازی می‌کرد، و هم در دور نگه داشتن مردان تهاجمی گل گهر از یک سوم دفاعی‌اش خوب مایه می‌گذاشت. شاگردان فکری در رد وبدل کردن توپ در مناطق حساس زمین حریف، خست به خرج نمی‌دادند. آنها در انتقال توپ از دفاع به حمله و برعکس، کم اشتباه بودند. در نیمه اول بازی با گل گهر - که اوج این درخشش تا پانزده، بیست دقیقه ابتدایی بازی بود - فکری تیمی را روانه میدان کرد، که مهمترین فاکتورش، درست و به جا بازی کردن بود. و سوالی که ذهن ما را با خود درگیر می‌کند این است؛ آیا استقلال در نیمه دوم با گل گهر و در چند بازی گذشته، چنین شور و شعفی داشت؟!

 

احتمالا «سیدحسین حسینی» هم از آمدن رشید مظاهری و قرار گرفتنش در درون دروازه استقلال، خشنود است! مظاهری چنان اطمینان خاطری در این نقطه از زمین ایجاد کرده، که هواداران استقلال تمام مصائب گذشته را به وادی فراموشی سپرده‌اند! مظاهری استقلال، فعلا، سخت «گل» می‌خورد، و سخت‌تر«وا» می‌دهد! او حالا دروازه‌بانی است؛ که تکیه‌گاه «تیم» محسوب می‌شود. او اساسی‌ترین وظیفه دروازه‌بان که «گل» نخوردن است را به خوبی انجام می‌دهد. رفلکس بدنی عالی، جاگیری‌های به موقع، قدرت تصمیم‌گیری سریع و همچنین استفاده درست از سرعت و تکنیک در بسته نگاه داشتن دروازه‌اش، از او یک گلر شایسته برای استقلال ساخته است. درخشش او فقط منوط به بازی با گل گهر نیست. بازی‌های استقلال در لیگ بیستم را مرور کنید؛ حساب کار درخشش مظاهری دستتان می‌آید!

۶    
آی اسپورت
2021-01-02 00:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر