فهرست
پرسپولیس- سپاهان، دو خط موازى
پرسپولیس- سپاهان، دو خط موازى

پرسپولیس- سپاهان، دو خط موازى

آی اسپورت - قبل از هر چیز باید بپردازیم به یک نکته مهم: ... در روزى که بیژن و پیام حیدرى داورى نکردند و در روزى که زاهدى‌فرد هم سوت به دست وارد میدان شد و نیز کسى معترض علیرضا فغانى نبود، داورى‌ها باز هم دچار اشکال بزرگ شدند!

اشتباهات تأثیر‌گذار، یکى و دوتا نبودند! پدیده توسط فغانى صاحب یک پنالتى بادآورده و بى‌دلیل شد! در آبادان، استقلال گل تعریف‌شده‌اى به صنعت نفت زد که داورى مردودش خواند!

گل استقلال، اشکال نداشت! سانتر کوتاه مهدى قائدى توپ را به درستى روى پاى روح‌ا... باقرى نشاند، اما سوت اکبریان همه چیز را به باد داد! در تهران کوپال ناظمى، قاضى بى‌اشتباهى نشان داد و اشکان خورشیدى و حسین زیارى که دومى بازى ذوب‌آهن- فولاد را و اولى مسابقه پیکان- نفت مسجدسلیمان را قضاوت کردند! سیدعلى هم در رشت، مردى بود سربلند!

چهره دیگر سپاهان

سپاهان گل اشتباهى خورد! فغانى نابجا، سوتش را به صدا درآورد و توپ را نه بر حسب قانون که به گمان غلط، روى نقطه پنالتى کاشت و پدیده را پیش انداخت! ولى سپاهان اعتراضى نکرد، شلوغ راه نینداخت و در کمال خونسردى، بقیه بازى را با چشم باز داوری کرد! پیام نیازمند، مرد اول بازى مشهد شد و على قربانى، زننده گلى که حتى مى‌تواند قهرمانى را دست به دست کند. در بازى روز آخر!

وقتى که یحیى گل‌محمدى، راه از پا درآوردن کى‌روش استنلى را به مردانش نشان داد، قلعه‌نویى باز هم به حربه تعویض پناه برد! على قربانى آمد که بازى را عوض کند و عوض هم کرد. با ضربه سرش، با گلى که از نقطه کرنر پایه‌گذارى شد!

دست‌نشان و سپیدرود

نفت مسجدسلیمان و سپیدرود، هر دو باختند، اما این کجا و آن کجا! سپیدرود مقابل ١٥ هزار سپیدرودى، شاهد کم آوردن نادر دست‌نشان شد که کمکى به سرخپوشان سپیدرود نکرد! نساجى قائمشهر، سبکبال و سبکبار مى‌دوید و گل مى‌زد! دست‌نشان، بعد از خونه به خونه، ملوان و مس کرمان، براى سپیدرود هم کارى نکرد!

سپیدرود حالا باید در تهران از استقلال تهران که امتیاز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را گرفت، ببرد! آیا خواهد برد؟ آیا مى‌تواند برنده شود؟

مرغ‌هاى یک پا

و برسیم به بازى روز، برسیم به دیدار بزرگ! برسیم به ٦٠ هزار یار دوازدهم پرسپولیس و برسیم به چهره لجبازترى از برانکو!

براى مربى پرسپولیس، همه مرغ‌ها یک پا دارند! براى برانکو، ماریو بودیمیر یک مهاجم نوک ایده‌آل است و اگر گلى نمى‌زند، «سر خُم مِى سلامت»! همان‌طور که برانکو، در بازى پراشکال علیپور هم اشکالى نمى‌بیند یا در تکروى‌هاى نعمتى! برانکو، حالا یک مسئله دیگر را هم باید حل کند: ... جاى محمد نادرى در تیم پرسپولیس خالى نشان مى‌دهد! شایان مصلح، راه سختى دارد تا دوباره دفاع چپ سابق باشد!

پرسپولیس در دفاع راست و چپ، یک بازیکن دارد که مى‌تواند دواى دردش باشد: محمد نادرى! در تیم پرسپولیس، مهدى ترابى همچنان بهترین است، اما او هم نمى‌تواند در خدمت خط حمله‌اى که «یک به یک» را از دست مى‌دهد، کارى از پیش ببرد!

برانکو که «تیم‌سازى» اش زبانزد بود، حالا تیمش را به‌هم زده است! به زیان پرسپولیس، به سود حریفان! ترابى به لطف حرکات پا به توپش، مى‌تواند کلیدى‌ترین مرد لیگ برتر باشد ولى فعلاً هر کارى مى‌کند، به ثمر نمى‌رسد! حکایت پرسپولیس که انگار تیمش را براى برخورد با دیواره‌هاى سنگى مى‌چیند، این حکایت است:

صد‌ها چراغ دارد و بى‌راه مى‌رود! بگذار تا بیفتد و بیند سزاى خویش!

پرسپولیس تا اینجا، چهار هفته است که اعلام قهرمانى اش را عقب انداخته! حالا باید در شهر جم، به جبران مافات پرداخت! در روزى که سپاهان ٥٠ هزار تماشاگر دارد!

 

خبر ورزشی

۶    
آی اسپورت
2019-05-13 13:54:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر