فهرست
یوونتوس، کامل‌ترین تیم اروپا
یوونتوس، کامل‌ترین تیم اروپا

یوونتوس، کامل‌ترین تیم اروپا

آی اسپورت - در روزهای که تب نقل و انتقالات در اروپا داغ شده تا اینجا، یوونتوس با توجه به نیازهایش بهترین عملکرد را در بازار  داشته است. آن‌ها در حالی برای خرید ۳ مهره کلیدی به نام‌های رابیو، دی‌لیخت و رمزی ۸۰ میلیون یورو هزینه کرده‌اند که تیم‌های دیگر کمی بیش از این رقم را برای خرید یک بازیکن می‌پردازند. در واقع اوج شاهکار سران همیشه باهوش یووه، رفع احتیاج اساسی تیم با خرید 2 بازیکن به صورت آزاد بود؛ رابیو و رمزی!

یک ذخیره خوب برای شزنی

یووه ضمن حفظ شزنی، یک ذخیره خوب برای او در نظر گرفت؛ جان‌لوئیجی بوفون افسانه‌ای. حتی در چگونگی استفاده  از جی‌جی هم تفکر لازم صورت گرفت و بر این اساس، قرار شده بوفون پس ازیک فصل حضور به عنوان دروازه‌بان دوم به کادر مدیریتی پرافتخارترین تیم ایتالیا بپیوندد.  علاوه بر این به خاطر آسیب‌دیدگی و مردود شدن ماتیا پرین در تست بنفیکا، این سنگربان حداقل تا پایان نیم فصل اول فصل آینده در تورین ماندنی شد.

زوج مخوف خط دفاعی

خرید ۷۶ میلیون پوندی می‌تواند کنار کیلینی یک زوج رویایی دز خط دفاعی بسازد. دلخیت با بازسازی و خلاقیتش و کیلینی به لطف تخصص در زمینه بازی تخریبی زوجی ایده‌آل در مرکز خط دفاعی می‌سازند.  ساندرو و  کانسلو هم در کناره‌های خط دفاعی علاوه بر نظم دادن به سازمان دفاعی با شرکت در حملات، برتری عددی برای یوونتوس در  امورد تهاجمی به وجود می‌آورند. 

کمربند محکم خط میانی

در خط میانی هم یوونتوس فصل آینده بی‌نقص به نظر می‌رسد. رمزی اگر آمادگی لازم را داشته باشد، کنار پیانیچ خلاق حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت. رابیو هم ضلع سوم را تشکیل خواهد داد. رابیو بازیکن جنگنده‌ای است که می‌تواند به خوبی رابط بین هافبک‌ها و مهاجمان شود.

مثلث مخوف خط حمله

در خط حمله کم‌ترین تغییر ایجاد شده اما با بالا رفتن تجربه ۳ ضلع خط حمله می‌توان حتی عملکردی بهتر از فصل قبل را از هر ۳ نفر انتظار داشت. رونالدو به عنوان بهترین بازیکن فصل گذشته سری A حالا درصدد آقای گلی همراه یووه است. در این بین داگلاس کاستا با خصوصیاتی متفاوت از ۲ ضلع دیگر خط حمله (رونالدو و دیبالا) برای رقبا و خط دفاع حریف دردسرهای زیادی به وجود می‌آورد. در این بین نباید از نقش دیبالا هم غافل شد. او با سرعت فراوانش می‌تواند نگاه‌ها را از رونالدو به سمت دیگری جلب کند و راه گلزنی قهرمان ۸ فصل اخیر سری A  را تسهیل کند.

یک سرمربی جدید

یووه روی نیمکت هم تغییری را تجربه کرد. ساری به جای  آلگری آمد. اگر او همانند آنچه در ناپولی نشان داد، محافظه‌کارانه تاکتیک بجییند، شاید بخشی از پتانسیل تهاجمی تیم بی‌مصرف بماند اما ساری نشان داده می‌تواند در مواقع ضروری با تغییر تاکتیک مفید، تیمش را از مخمصه نجات دهد. با این ترکیب یووه کار سختی برای دفاع از قهرمانی در لیگ ندارد اما رویای بزرگ تیم لیگ قهرمانان اروپاست و اصلا فصل قبل هم به این خاطر رونالدو را به خدمت گرفت. آن‌ها در ۲ فصل گذشته، ۲ عامل حذف شدنشان از لیگ قهرمانان را به خدمت گرفتند و امیدوارند با وجود رونالدو و دی‌لیخت، دیگر گربه سیاهی بر  سر قهرمانی در معتبرترین جام اروپا سر راهشان سبز نشوند و آن‌ها دوباره مجبور نشوند آن شخص را جذب کنند. این یووه در نمایی کلی لایق قهرمانی در اروپاست. آیا  به عنوان رکوددار شکست در فینال لیگ قهرمانان اروپا، توانایی شکستن طلسم و سومین قهرمانی در اروپا (اولی از سال ۱۹۸۵) را دارند؟ تنها زمان،جواب این سوال را می‌دهد.

نود

۳ ۱  
آی اسپورت
2019-07-20 19:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
مسعود
شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸، ۲۱:۲۰
پس با این تفاسیر یووه با ی بشکن باید سی ال رو ببره دیگه؟؟؟؟؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر