فهرست
مشکل انتخاب استراتژی
مشکل انتخاب استراتژی

مشکل انتخاب استراتژی

آی اسپورت - پس از روند رو به رشدى كه استقلال درپيش گرفته بود كادر فنى اين تيم صرف نظر از كمبود  مهاجم گلزن در انتخاب استراتژى مناسب هم تا حدودى سردرگم شده. با نگاهى به چند بازى گذشته پديده تمامى گلهاى دريافتى اين تيم از ضربات ايستگاهى و سانتر از كناره ها بود و در اين ديدار نيز هر زمان استقلال بازى را به كناره ها مى برد خط دفاعى پديده دستپاچه و نامنظم عمل مى كرد. اصرار بى مورد استقلال در حمله به عمق و در حاليكه بازى تركيبى استقلال به دليل ناهموار بودن زمين تا حدودى نامنظم بود موجب مى شد تا خط دفاعى متراكم پديده بخوبى جريان بازى را كنترل كند.

به عنوان نمونه تنها حركت  وريا غفورى در اواسط نيم دوم و اورلب خوب او كه با پاس عالى نورافكن همراه شد نمونه اى از تاكتيكى بود كه مى توانست استقلال را به گل برساند. اما اين حركت در تمامى طول بازى  تنها يكبار تكرار شد و از طرف ديگر در جناح چپ نيز ميلاد زكى پور هيچ نقشى در حملات ايفا نمى كرد. در فوتبال نوين نقش مدافعين كنارى در حملات غيرقابل انكار است. در تيمهايى به مانند استقلال كه محكوم به پيروزى است و تيمها سعى مى كنند با تراكم زياد دردفاع مانع از بازشدن دروازه شان شوند عدم حضور مدافعين كنارى درحمله كه در فوتبال به اسلحه پنهان مربيان  در سيستم تهاجمى معروف هستند استقلال را  به تيمى متوسط تبديل مى كند  كه توان برترى در مقابل تيمهاى نه چندان قدرتمند را ندارد و اين موضوع براى تيم بزرگى همچون استقلال ضعف بزرگى محسوب مى شود.اما مهمترين موضوع ضعف داور بازى در تكرار ضربه پنالتى بود كه با دفع مدافع پديده حتى مى توانست ضربه كرنر باشد . اما داور مسابقه به‌نظر مى رسيد به منظور كنترل جو حاكم و متشنج استاديوم توانايى اجراى قانون را نداشت.

 

 

۹۴ ۲  
آی اسپورت
2018-01-20 08:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
444
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶، ۱۱:۵۷
دقیقا منظورتون از روند رو به رشد چیه؟؟؟؟ فقط بلدن با الفاظ بازی کنن و هوادار رو امیدوار
۴
فرناز آبیدل
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶، ۱۲:۰۸
درست می فرمایید اقای تقوی...
به نظر سرمربی تیم احترام می گذارم، اما نگاه سرسختانه ایشان(شفر) را نسبت به عدم استفاده از قاعدی و‌ تا حدودی حیدری نمی فهمم: در جناحین در این بازی خاص با توجه به مطلبی که فرمودید، این دو می توانستند برگ برنده ی بزرگی برایمان باشد و همچنین در بازی با سایپا که نقطه ضعف مان اتفاقا غیبت جپاروف ( در مرکز، پشت مهاجم) بود و میشد با تقویت و پوشش حملات سرعتی از جناحین بازی را بازتر و حریف را در محوطه ی خودی شان نگه داشت و از فشار حمله و ضدحملاتشان کاست ... اما دریغ که به جای مهاجم و وینگر، پژمان عزیز به بازی اورده شد و بعد هم عدم انالیز مناسب و گوشزد به بازیکنان از فرصت طلبی سایپایی ها از ایستگاهی(کرنر)

قاعدی که با فرصت بسیااار کوتاه بازی اش ثابت کرده که کم ترین اثرش به هم ریختن موثر ساختار دفاعی و میانی تیم مقابل است و در همین زمان اندک ۳ بار تیر دروازه( که این یعنی بوی گل در صورت حضور مستمر و نه فقط ۵ و ۱۵ دقیقه اخر بازی!)
حتی برزای هم در این بازی بسیار دیر امد و جابر هم بسیار دیر تعویض شد...
باز هم تکرار می کنم، در نبود شجاعیان تکنیکی و تا حدودی سرعتی، قاعدی بهترین جایگزین و برگ برنده تیم می توانست باشد.

امید که تاکتیک مان در بازی هایی که مصدوم و‌ محروم داریم، این میزان منفعل و قابل پیش بینی و بازی خوانی(آنالیز) حریفان آتی نباشد...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر