فهرست
پنالتی‌های لیگ نوزدهم؛ شاهکار سپاهانی‌ها
پنالتی‌های لیگ نوزدهم؛ شاهکار سپاهانی‌ها

پنالتی‌های لیگ نوزدهم؛ شاهکار سپاهانی‌ها

آی اسپورت - با گذشت ۱۰ هفته از لیگ برتر، با احتساب یک دیدار عقب افتاده بین شهر خودرو و گل گهر، ۷۹ بازی در این مسابقات انجام شده که در این تعداد بازی داوران جمعا ۲۴ بار به نشانه پنالتی در سوت خود دمیده‌اند. ۱۷ بازیکن پشت این ضربات ایستاده‌اند که ۱۸ بار در مصاف با دروازه بانها موفق عمل کرده و ۶ پنالتی نیز از دست رفته است.

خوزستانی‌ها بدون پنالتی

ماشین سازی، گل گهر، شهر خودرو، سپاهان، ذوب آهن، تراکتور، پیکان، پرسپولیس، پارس جنوبی و استقلال ۹ تیمی هستند که در این ۱۰ هفته صاحب ضربه پنالتی شده و ۸ تیم نیز تاکنون پنالتی نگرفته‌اند. بدیهی است که فولاد، صنعت نفت، نفت مسجد سلیمان، نساجی، سایپا و شاهین بوشهر هم تیم‌هایی هستند که هنوز موفق به گرفتن پنالتی نشده‌اند که نام هر ۳ تیم خوزستانی در این لیست دیده می‌شود.

پنالتی گیرترین

در بین این ۱۰ تیم، گل گهر و پارس جنوبی جم هر کدام با گرفتن ۴ پنالتی از حریفان پنالتی گیر ترین تیم‌های مسابقات تا هفته دهم هستند و ماشین سازی به همراه پیکان و پرسپولیس هر کدام با ۳ پنالتی در رده‌های بعدی قرار دارند. استقلال، پارس جنوبی، پرسپولیس، پیکان، تراکتور، ذوب آهن، سایپا، سپاهان، شاهین بوشهر، صنعت نفت، فولاد، گل گهر، ماشین سازی و نساجی ۱۴ تیمی هستند که به حریفان شان پنالتی داده‌اند که شاهین بوشهر با ۴ پنالتی، پنالتی ده ترین تیم لیگ است و بعد از بوشهری‌ها هم ماشین سازی و فولاد با ۳ پنالتی به حریفان، در رده بعدی قرار می‌گیرند.

تیمی که نه پنالتی می‌گیرد نه پنالتی می‌دهد

تنها تیم‌هایی که تاکنون به حریفان شان پنالتی نداده‌اند، شهر خودرو و نفت مسجد سلیمان هستند و به جز این دو تیم، سایر تیم‌ها حداقل یک و حداکثر ۴ بار مقابل حریفان مرتکب خطای پنالتی شده‌اند.  نفت مسجد سلیمان تنها تیمی است که تاکنون نه از حریفانش پنالتی گرفته و نه به آنها پنالتی داده تا در تمام بازیهای این تیم داوران اعلام پنالتی نکرده باشند.

پنالتی خراب‌کن‌ترین

سپاهان نه تنها با ۲ پنالتی از دست داده پنالتی خراب کن ترین تیم لیگ است، بلکه تنها تیمی است که ۱۰۰ درصد پنالتی هایش را از دست داده است. سپاهانی ها کلا ۲ بار صاحب ضربه پنالتی شدند که هر دو پنالتی آنها از دست رفت. صدرنشین کنونی لیگ برتر یکبار مقابل پارس جنوبی جم صاحب پنالتی شدند که جورج ولسیانی آن را از دست داد و یکبار هم مقابل ماشین سازی به پنالتی رسیدند که کی روش استنلی موفق به گل کردن آن نشد تا شاگردان قلعه نویی علیرغم صدرنشینی در لیگ برتر، توفیقی در گل کردن ضربات پنالتی نداشته باشند.

خوش شانس ترین

ماشین سازی را هم باید خوش شانس ترین تیم در ضربات پنالتی دانست چرا که حریفان این تیم دو پنالتی را از دست داده اند. ماشین سازان یکبار مقابل سپاهان مرتکب خطای پنالتی شدند که این پنالتی توسط کی روش از دست رفت و یکبار هم مقابل پرسپولیس که علیپور آن پنالتی را از دست داد تا شاگردان خطیبی خوش شانس ترین تیم در ضربات پنالتی باشند. ضربه چیپ مهاجم پرسپولیس خبرسازترین پنالتی لیگ نوزدهم تا هفته دهم بوده است که توسط گلر ماشین سازی مهار شد.

پنالتی زن‌های حرفه‌ای

دو بازیکن با گل کردن ۳ پنالتی، بهترین پنالتی زنان لیگ هستند. شهریار مقانلو که با ۶ گل در صدر جدول گلزنان لیگ برتر قرار دارد به همراه محمد نوری که با ۴ گل در رده دوم این جدول می باشد، هر کدام ۳ بار پشت ضربه پنالتی ایستاده‌اند که هر ۳ بار هم موفق به گل کردن آن شده‌اند تا این دو بازیکن حرفه ای ترین پنالتی زن‌های لیگ باشند. مهرداد عبدی از گل گهر، مهدی ترابی از پرسپولیس و احمد زنده روح از ماشین سازی نیز هر کدام با ۲ گل از روی نقطه پنالتی دیگر پنالتی زنان برتر مسابقات هستند.

۶    
آی اسپورت
2019-11-10 00:03:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر