فهرست
پنالتی السد؛ لطفا نمایش را بگذارید کنار!
پنالتی السد؛ لطفا نمایش را بگذارید کنار!

پنالتی السد؛ لطفا نمایش را بگذارید کنار!

آی اسپورت - پرسپولیس از هر جهت برای پیروزی بر السد سزاوار بود و در این مورد تردیدی وجود ندارد. خود رسانه‌های قطری و دیگر نشریات عرب‌زبان منصف هم به این موضوع اشاره کردند. در عین حال اما نباید فراموش کنیم که یک پنالتی مهم در دقایق پایانی این بازی به سود السد اعلام نشد. بسیاری از کارشناسان داخل کشور روی پنالتی بودن این صحنه صحه گذاشتند و آنهایی هم که تردید دارند، می‌دانند که اگر داور این خطا را به سود تیم قطری می‌گرفت هیچ‌کس نمی‌توانست به او معترض شود. بعد از پایان مسابقه هم ژاوی هرناندس، سرمربی السد، از نبودن کمک داور ویدئویی در لیگ قهرمانان انتقاد کرد.

همه اینها در حالی است که در بازی پرسپولیس با الدوحیل، بخشودگی ناگهانی بن‌عطیه و نیز خطای پنالتی اعلام‌شده به سود تیم قطری حمل بر «میزبان‌نوازی» شد. برخی قصد داشتند القا کنند کنفدراسیون فوتبال آسیا به‌دنبال حفظ حداکثری سهمیه‌های میزبان در مسابقات است؛ درحالی‌که دیدیم در بازی السد و پرسپولیس پنالتی رخ داده به سود تیم قطری، از دید داور پنهان ماند. حتی در بازی استقلال و پاختاکور هم اگرچه پنالتی آشکار آبی‌پوشان اعلام نشد، اما به هر حال نماینده کشورمان در نیمه اول روی کاشته‌ای به گل رسید که اصلا و ابدا خطا نبود. اینکه چرا کار یکی مثل پیمان یوسفی از تشکر از الکاف در نیمه اول به لعن و نفرین او در نیمه دوم می‌رسد هم جای تعجب دارد.

شکی نیست که گاهی اشتباهات عمدی (چه در بحث داوری و چه در زمینه مسایل اداری و برنامه‌ریزی) به سود اصحاب قدرت در قاره رخ داده، اما اینکه همه‌‌چیز را هم سیاه ببینیم بی‌انصافی است. پنالتی السد جلوی پرسپولیس در حالی سوخت که هر داوری دلش می‌خواهد ژاوی را برای مدت بیشتری در لیگ قهرمانان آسیا نگه دارد.

 

همشهری ورزشی 

۱۸ ۴  
آی اسپورت
2020-09-30 00:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
مینا س
چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹، ۰۸:۴۹
آقای نویسنده ..آب بریز اون جا ......
اینقدر که موفقیت پرپسولیس باعث سوزش امثال نویسنده های مثل تو شده خود قطری ها نشدن
بیخیال آب سرد بخور آقای نویسنده نون به نرخ روز خور
۸
میلاد
چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹، ۰۹:۲۳
کدام پنالتی؟
از نمایی که تلویزیون پخش کرد بله حس میشد پنالتی هست ولی بعد که از نمای دیگر و صحنه آهسته پخش شد کامل مشخص بود پنالتی نبوده و تصمیم داور درست بوده
حتی کارشناسان داوری هم تایید کردند پنالتی نبوده حالا هم نوا شده اید با قطری ها برای چه؟
۸
اقلیت تاس
چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹، ۱۰:۳۷
بسوز کیسه کش
متخصص عاسیا
چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹، ۱۴:۴۰
خوارومار هیوا یوسفی
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر