فهرست
امید به نورافکن؛ ده از ده
امید به نورافکن؛ ده از ده

امید به نورافکن؛ ده از ده

آی‌اسپورت- نورافکن یکی از موفق‌ترین بازیکنان تیم ملی ایران در مقابل سیرالئون بود. شاید سطح فنی و کیفی این بازی به قدری پایین بوده باشد که لقب «ستاره» معنای چندانی نداشته باشد اما نورافکن در این بازی بسیار آماده نشان داد. او روی دو گل زده از چهار گل تیم ملی ایران تاثیر داشت. یک پاس گل داد و یک گل هم روی برگشت شوت او بدست آمد. او در این بازی در پست هافبک دفاعی به میدان رفت و بعد از مدت‌ها درخشید.

درخشش او ارتباط مستقیمی با پست بازی کردنش داشت. نورافکن فصلی که در استقلال بیشتر به عنوان دفاع چپ به میدان می‌رود با پیراهن تیم ملی هافبک بازی کرد و نشان داد که در پست تخصصی‌اش کیفیت به مراتب بهتری از سایر پست‌ها دارد. اگرچه در تیم ملی و استقلال به دلیل ترافیک در خط هافبک او باز هم مجبور خواهد بود در پست مدافع کناری به میدان برود تا نقاط ضعف تیمش را جبران کند اما کیفیت او در این پست‌ها چندان قابل مقایسه با پست تخصصی‌اش نیست. نورافکن در لیگ برتر هم یک پاس گل داده است که در بازی مقابل گسترش فولاد و دیداری بود که او به عنوان هافبک دفاعی به میدان رفت. نمرات او در بازی‌های لیگ برتر هم به خوبی نشان‌دهنده این تفاوت است.

نورافکن که در غیاب بازیکنان اصلی تیم ملی شماره ۱۰ را برتن کرده بود در حد و قواره‌های شماره پیراهنش ظاهر شد و بعد از مدت‌ها بازی کردن به عنوان دفاع چپ توانست نمایش خوبی در پست تخصصی‌اش داشته باشد.

 

نود

۱۳    
آی اسپورت
2018-03-17 21:03:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر