فهرست
بمب بزرگ در پاریس؛ توخل اخراج شد
بمب بزرگ در پاریس؛ توخل اخراج شد

بمب بزرگ در پاریس؛ توخل اخراج شد

آی اسپورت - ساعتی پیش دو نشریه اسپورت بیلد و اکیپ خبر از برکناری توماس توخل از هدایت پی اس جی دادند. خبر اخراج او به زودی رسما اعلام خواهد شد و این موضوع شب گذشته از طریق لئوناردو مدیر ورزشی باشگاه به گوش سرمربی آلمانی رسیده است.

به این ترتیب توخل از ماه ژانویه دیگر روی نیمکت پاریسی ها نخواهد نشست. اخراج توخل اتفاقی بود که دیر یا زود محقق می شد. از مدت ها پیش شایعات برکناری او به گوش می رسید اما هر بار نتایج خوب تیم با او این اتفاق را به تاخیر می انداخت. آخرین بار پیش از بازی مرگ و زندگی برابر منچستریونایتد بود که رسانه ها از احتمال اخراج توخل نوشتند.

پاری سن ژرمن باید یونایتد را در اولدترافورد شکست می داد تا شانس صعود به یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان را پیدا می کرد و در نهایت چنین هم شد. پی اس جی با درخشش نیمار توانست یونایتد را شکست دهد و توخل هم موقتا ماندنی شد.

هرچند پی اس جی توانست با شکست باشاک شهیر در هفته پایانی به عنوان تیم اول گروه راهی دور بعد لیگ قهرمانان شود ولی شکست هفته گذشته برابر لیون که منجر به از دست رفتن صدر شد و تساوی این هفته در زمین لیل که اجازه نداد پاریسی ها به صدر برگرددند، حکم اخراج توخل را نهایی کردند.

در واقع برتری پرگل دیشب برابر استراسبورگ هم چاره ساز نشد و سرمربی آلمانی شغل خود را از دست خواهد داد. همچنین نکته دیگری هم احتمالا در برکناری او نقش داشته نقل قولی جنجالی بوده که این هفته در رسانه ها بازتاب داشت.

دیروز مصاحبه ای از توخل با اسپورت1 آلمان منتشر شد که در آن او گفته بود در پاری سن ژرمن بیشتر احساس یک سیاستمدار ورزشی یا وزیر ورزش را داشته تا سرمربی و دستاوردهایش کم رنگ به حساب آمده است:« با وجود رساندن پی اس جی به فینال لیگ قهرمان ارزش زیادی برای وی قائل نیستند:« به فینال رفته بودیم و اگر بایرن را می بردیم قهرمان اروپا می شدیم اما حسی وجود داشت که هنوز نتوانسته ایم سران باشگاه را راضی کنیم. هیچکس قدرمان را نمی دانست و برای کاری که کرده بودیم ارزش قائل نمی شدند. این باعث ناراحتی و آزرده خاطر شدن هر مربی ای می شود. در اطراف باشگاه توقعات از تیم عظیم است و قهرمانی در لوشامپیونا را اتفاق بزرگی نمی دانند مثل همان چیزی که در مورد بایرن وجود دارد و قهرمانی بوندسلیگا را دستاورد با ارزشی نمی دانند.

مربی تیمی مثل پی اس جی بودن با این همه ستاره از یک جهت چالشی جذاب برای مربیان است ولی از سوی دیگر فشارها خیلی خیلی زیاد است. در نهایت اما شما باید به خودتان فکر کنید و تحت تاثیر نظر دیگران قرار نگیرید. شما نه به ترحم و نه به ارزش گذاری هیچکس نیاز ندارید.

معتقدم اینکه ارزش کار ما در لیگ داخلی را نمی دانند توهینی بزرگ و شرم آور به بازیکنان است. همیشه می گویند که دی ماریا، نیمار و امباپه را دارند و طبیعی است تیمی مثل بوردو را شکست دهند ولی کسب موفقیت در لیگ فرانسه ساده نیست. نه دیسیپلین و نه نظم تاکتیکی و تلاش بازیکنان را قدر نمی دانند. من عاشق فوتبال و مربیگری ام و برخی مواقع از خودم سوال می کنم که چرا در دو هفته اخیر باید این همه شایعه و خبر در مورد آینده ام منتشر شود. در پی اس جی فقط فوتبال نیست که اهمیت دارد.»

توماس توخل بعد از پیروزی دیشب تیمش مقابل استراسبورگ به این موضوع واکنش نشان داد و گفت: «من نگفتم همه چیز بیش از ورزش به سیاست مربوط می شود. همچنین نگفتم که دیگر از حضور در تمرینات لذت نمی برم. ممکن است آنها ترجمه نادرستی از صحبت هایم داشته اند. مصاحبه ویدیویی را تماشا کنید. من فقط گفتم PSG منحصر به فرد است و این یک چالش بزرگ برای من است. همیشه اینطور بوده است. من این چالش را دوست دارم و هیچ تغییری نکرده است. من به زبان آلمانی شوخی می کردم. ترجمه صحیح نیست. ما نمی توانیم کلمه به کلمه ترجمه کنیم. وقتی صحبت می کردیم یک شوخی بود و این صحبت ها جایز نیست.»

در مورد جانشین احتمالی توخل حرف و حدیث بسیار است و از مائوریسیو پوچتینو و مکس آلگری بیش از گزینه های دیگر نام برده می شود. هر دو مربی از سال گذشته بیکار هستند و منتظرند تا بهترین پیشنهاد به آنها ارائه شود. پوچتینو که ماه گذشته از او به عنوان جانشین زیدان در رئال نام برده می شد، شاید بیشترین شانس را برای حضور روی نیمکت پی اس جی داشته باشد به خصوص که او زمانی بازیکن همین تیم بود.

پی اس جی 27 بهمن در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان میهمان بارسلونا خواهد بود و به فاصله کمتر از دو ماه یک باشگاه بحران زده به نظر می رسد. مربی بعدی یک تیم باکیفیت و بزرگ را در اختیار خواهد گرفت و باید ماموریت ناتمام فصل گذشته را به سرانجام برساند. توخل تنها مربی تاریخ پی اس جی است که این تیم را به فینال لیگ قهرمانان رسانده و در نهایت نایب قهرمان شد. پوچتینو یا آلگری حالا باید این تیم را قهرمان کنند.

     
آی اسپورت
2020-12-24 14:30:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر