فهرست
ورنر: لیورپول یا لایپزیش؛ سانچو: خواهیم دید!
ورنر: لیورپول یا لایپزیش؛ سانچو: خواهیم دید!

ورنر: لیورپول یا لایپزیش؛ سانچو: خواهیم دید!

آی اسپورت - قطعا پاندمی ویروس کرونا بر نقل و انتقالات تابستانی تاثیر گذار خواهد بود ولی این به معنی عدم تلاش باشگاه‌های بزرگ اروپا برای جذب بازیکنانی مثل تیمو ورنر و جیدون سانچو نیست. به گزارش David Ornstein، موضع ورنر کاملا مشخص است: او می‌خواهد یا همین تابستان راهی لیورپول شود و یا ۱۲ ماه دیگر در لایپزیش بماند و سپس در تابستان ۲۰۲۱ دوباره گزینه‌هایش را ارزیابی کند. در قرارداد او با لایپزیش که تا سال ۲۰۲۳ اعتبار دارد، هر گونه پیشنهاد ابتدایی برای مذاکره کردن باید حداقل ۴۷.۵ میلیون یورو باشد. وقتی رقم پیشنهادی به 60 میلیون یورو برسد، لایپزیش باید با فروش بازیکن موافقت کند. سال بعد این بند آزادسازی به ۴۰ میلیون یورو و سال ۲۰۲۲ به ۲۵ میلیون یورو کاهش می‌یابد. این بند در ابتدای نقل و انتقالات تابستانی هر سال فعال می‌شود و تا روز ۱۵ ژوئن اعتبار خواهد داشت. هیچ قول و قراری برای پنجره نقل و انتقالات زمستانی در کار نیست.

قبل از این که مسابقات فصل جاری در ماه مارس متوقف شوند، گمان می‌رفت ورنر با یورگن کلوپ سرمربی لیورپول، منچستریونایتد و بارسلونا صحبت کرده باشد و وکلای او هم با چلسی در تماس بوده‌اند. با وجود این که مهاجم تیم ملی آلمان از چنین پیشنهادهایی به خودش می‌بالد، در حال حاضر فقط در صورتی از لایپزیش جدا می‌شود که مقصدش آنفیلد باشد. او بر اساس شاخصه‌هایی همچون سرمربی، هم تیمی‌ها، سبک بازی و محیط کاری، ورنر لیورپول را بهترین گزینه برای خودش در این مقطع از دوران حرفه‌ای می‌داند. تصور می‌شود مکالمه با کلوپ تقریبا دو هفته قبل از حذف لیورپول از رقابت‌های لیگ قهرمانان با باخت مقابل اتلتیکو مادرید صورت گرفته باشد.

کلوپ یکی از هواداران پر و پا قرص ورنر است و باشگاه هم او را نسبت به قیمتش بسیار ارزشمند می‌داند ولی به خاطر شرایط مالی خاص ناشی از کرونا، آن‌ها بر حسب شرایط فعلی دنبال انجام معامله بزرگی نیستند. لایپزیش هم که می‌داند هرگز رقم بالاتری نصیبش نخواهد شد، احتمالا با پیشنهادی در حدود ۵۰ میلیون یورو موافقت خواهد کرد، به ویژه اگر طرف مقابل تیمی مثل لیورپول باشد که قبلا هم برای انتقال نبی کیتا با آن‌ها پای میز مذاکره نشسته است. اما هیچ فشاری بر باشگاه آلمانی وارد نیست و آن‌ها اگر هم به پول ناشی از فروش بازیکنی نیاز داشته باشند، این پول را با فروختن دایوت اوپامکانو تأمین خواهند کرد.

در آن سو انتقال سانچو نسبت به قبل از این بحران کمتر باورپذیر است. وینگر تیم ملی انگلیس رو به سوی مقصد خاصی نکرده است و به همین خاطر گزینه‌های بیشتری پیش رو خود دارد. لیورپول وضعیت این بازیکن را هم زیر نظر داشته است ولی مسئله اعتبار لازم برای جذب او، رقبا را در موقعیت بهتری قرار می‌دهد. منابع ما اطمینان دارند صرف نظر از کاهش قیمت‌ها در بازار تابستانی امسال، دورتموند با رقمی کمتر از ۱۲۰ میلیون یورو فروخته نخواهد شد. ظاهرا دورتموند همان سیاستی را در قبال سانچو اتخاذ کرده است که سه سال قبل برای انتقال 147 میلیون یورویی عثمان دمبله به بارسلونا پیاده کرد.

با وجود قرارداد داشتن تا سال ۲۰۲۲، سانچو در توافقی با دورتموند می‌تواند طی ماه‌های آینده از باشگاه جدا شود و خوشبین است که چنین اتفاقی خواهد افتاد. تصمیم گیری با این بازیکن است که آیا می‌خواهد تابستان امسال جدا شود یا تا سال بعد صبر کند. در حالی که اخیرا گفتگوهایی با رئال مادرید و بارسلونا هم در جریان بوده است، منچستریونایتد بیشترین تلاش را برای جذب سانچو انجام داده است. هر چند که به نظر نمی‌رسد منچسترسیتی از گزینه خرید مجدد سانچو استفاده کند ولی آن‌ها از دورتموند خواسته‌اند تا هر گونه پیشرفت در مذاکرات را اطلاع بدهد. چلسی هم به سانچو که در کودکی طرفدار این باشگاه بود علاقه نشان داده است اما مارینا گرانوفسکیا از ژانویه گذشته تماسی در این رابطه بر قرار نکرده است.

هیچ تیمی خودش را از فهرست علاقه مندان به سانچو کنار نکشیده و هیچ گفتگویی هم برای ماندن سانچو در دورتموند شکل نگرفته است. اما خود بازیکن هم اصرار شدیدی برای جدایی ندارد و اگر گزینه باب میل طرفین اتفاق نیافتد، هیچ کدام از آن‌ها مشکلی با این موضوع نخواهند داشت. به باشگاه‌ها اطلاع داده شده است تا زمان روشن شدن تکلیف فصل جاری، سانچو تصمیمی در مورد آینده اتخاذ نخواهد کرد.

طرفداری

۲    
آی اسپورت
2020-05-16 21:19:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر