فهرست
معمای پرسپولیس؛ باخت به تیم‌های قعرنشین چرا؟
معمای پرسپولیس؛ باخت به تیم‌های قعرنشین چرا؟

معمای پرسپولیس؛ باخت به تیم‌های قعرنشین چرا؟

آی اسپورت - پرسپولیس در آخرین بازی از هفته ششم رقابت‌های لیگ برتر مقابل پیکان مغلوب شد تا نخستین باخت این فصل برای سرخپوشان ثبت شود. در واقع، نخستین شکست پرسپولیس در لیگ برتر هفدهم، سومین باخت این تیم در سال ۱۳۹۶ است که هر سه باخت این تیم از جهات مختلف به هم شباهت دارند. هر سه شکست سرخپوشان تهرانی در سال ۹۶ با نتیجه یک بر صفر رقم خورده است. تیم برانکو در هر سه دیدار گل اول بازی را در همان نیمه نخست دریافت کرده، اما تلاش‌های آنها برای رسیدن به گل مساوی در ادامه بازی و به ویژه در نیمه دوم بدون نتیجه بود.

نکته عجیب اینکه هر سه شکست سرخپوشان در سال ۹۶ برابر تیم‌هایی بوده که در رده‌های پایین جدول قرار داشته‌اند؛ به ویژه، دیدار برابر صنعت نفت آبادان و سیاه جامگان مشهد که خطر سقوط به دسته پائین‌تر را به شدت احساس می‌کردند. البته پیکان هم تا پیش از پیروزی روز گذشته در رده‌های پائین جدول رده بندی قرار داشت.

هر سه باخت پرسپولیس ۹۶ روی ضربات شروع مجدد برای حریفانش به دست آمده است؛ در بازی صنعت نفت، تیم آبادانی صاحب یک ضربه کاشته شد که ارسال این توپ روی دروازه بیرانوند با دفع ناقص و اشتباه مدافعان سرخپوش همراه شد و در ادامه همین ضربه خطا بود که با ارسال شادکام و ضربه سر عبدالله زاده تک گل بازی را به سود صنعت نفت رقم خورد. در دو بازی دیگر، یعنی دیدار هفته سی‌ام لیگ برتر شانزدهم برابر سیاه جامگان و دیدار هفته ششم لیگ برتر هفدهم برابر پیکان، گل‌های حریف روی یک ضربه آزاد از فاصله‌ای نسبتاً دور و به صورت مستقیم وارد دروازه پرسپولیس شد. بنابراین، پرسپولیس روی سه ضربه شروع مجدد در این سه بازی، متحمل سه باخت شد.

و نکته آخر اینکه هر سه باخت پرسپولیس در سال ۹۶ در شرایطی به دست آمده که این تیم یا درگیر آماده سازی برای بازی در لیگ قهرمانان آسیا بوده یا چند روز قبل از این بازی‌ها، در لیگ قهرمانان حاضر بوده است. بنابراین، استرس، خستگی، ترس از مصدومیت، استراحت از سوی کادر فنی جهت حضور بهتر در آسیا و ... را می‌توان از عوامل مؤثر در سه شکست پرسپولیس در سال ۹۶ به حساب آورد.

 

90tv

۶ ۱۱  
آی اسپورت
2017-09-18 10:17:00
نظر دهید

۱۱ نظر
وحید پرسپولیسی
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۱۰:۲۶
کمال دقیقه 10 اخراج شد... تا دقیقه 96 جلویالاهلی با دمای 40 درجه ابوظبی و رطوبت بالای 80 درصد 10 نفره بازی کردیم عقب افتادیم و به بازی برگشتیم همه دو برابر توانشون یا حتی 3 برابر دویدن...تیم خالی کرد مثل بازی با سیاه جامگان بعد از بازی رفت تو عمان.... جانشین ها (نعمتی و بشار) آنچنان نتونستن از زیر بار استرس 50 هزار نفری خارج بشن (مقصر نیستن چون بازی اولشون بود از اول تو آزادی) علیپور بی دقتی کرد توی تک به تک و فرشاد و طارمی خیلی خسته بودن... محسن فرمانده تیم هم دیر رسید به ترکیب و تیم حریف هم با جون و دل دفاع میکرد...این باخت فدای سر تک تک بچه ها..ما خیلی قدرتمندیم و باختمون از جنس باخت نیست...... خدارو شکر پرسپولیس فوق العاده قدرتمنده...
حسین
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۱۱:۴۹
چقدر این کامنت خوب بود. پر از امیدواری و انگیزه!
mohammad hossein zareyi
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۱۰:۲۹
ایول حال کردم
وقت ستاره سوم است
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۱۱:۴۵
دیگه فرصت نمیشه :))))
۳
امید از تفت÷
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۱۱:۱۶
این بخاطر عدم آمادگی ذهنی برای بازی با چنین تیمهایی است. پرسپولیس فکر میکنه بازی راحت تری داره و با تمام قوا بازی نمیکنه و تیم مقابل سراسر انگیزه هست بدو ترس و استرس. چون میگن اگه ببازیم کسی بخاطر باخت جلوی بهترین تیم ایران ما را سرزنش نمیکنه ولی اگه ببریم کار بزرگی کردیم. به همین خاطر بازی با چنین تیمهایی که فقط سراسر انگیزه هستند بسیار سخت است مخصوصاً وقتی دست کم گرفته بشوند. پیکان با 200 درصد توانش بازی کرد و پرسپولیس هم با 50% توان و انگیزه. این بازی از اون بازیهایی بود که به قول معروف تا صبح هم ادامه پیدا می کرد پرسپولیس گل نمیزد چون پرسپولیس قبل از بازی، بازی را باخته بود و انگیزه و انرژی و تمرکز لازم را نداشت چون اصل تمرکز بازیکنان روی بازی با الاهلی و الهلال است. نکته بعدی اینکه هواداران فشار می آورند که بازیکنان ذخیره مثل نعمتی باید فیکس بازی کنند و دیدیم که ذخیره ها فیکس بازی کردند و اصلاً هم خوب نبودند بخصوص نعمتی
پرسپولیس ❤❤❤❤❤❤
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۱۱:۵۱
تیمهای کوچک انگیزه زیادی برای بردن تیمهای بزرگ دارند و برای همین در یکسال اخیر ما به قشقایی و استقلال و نفت و پیکان و سیاه جامگان باختیم.
امیرعباس
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۱۲:۰۲
البته پارسالم به تیم قعرنشین استقلال باختند!
فرهاد
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۱۴:۰۰
چون برای بازیهای بزرگ پول خرج می کنند و داور را می خرند ولی تیم های ته جدول را دست کم می گیرند و پول خرج نمی کنند برای همین می بازند
m
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۱۵:۲۶
دکل نوردی ممنوع
۷
اس مال
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۲۱:۵۰
مثبت ها رو دارید؟ ارتش مجازی تیم دسته سومی از غار خارج شدن یا اینجا هم به جعل متوسل شدن؟
۴
فرهاد در جواب اس مال
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۰۲:۱۰
مردم اگاهند و همه چیز را می فهمند این مثبت ها نشان از درک بالای مخاطبان دارد که واقعیت را می فهمند
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر