فهرست
عددبازی؛ آمار منفی مسی در پنالتی‌ها
عددبازی؛ آمار منفی مسی در پنالتی‌ها

عددبازی؛ آمار منفی مسی در پنالتی‌ها

آی‌اسپورت- لیونل مسی، ستاره آرژانتینی بارسلونا در بازی یک‌شنبه شب تیمش مقابل دپورتیوو لاکرونیا سه بار شاهد برخورد شوت‌های سرکشش به تیردروازه حریف بود و با این سه تیرکی که در این بازی به نام او ثبت شد، تا به اینجای رقابت‌های این فصل لالیگا 14 بار شوت‌های او به تیردروازه خورده است. از این حیث حالا او بازیکنی است که در طول این فصل لیگ اسپانیا، بیشترین شوت‌هایش به تیرک اصابت کرده و در بازی بارسا مقابل بتیس هم سه بار شوت‌های او به تیر دروازه خورده بود. و اگر 4 بار دیگر این اتفاق تکرار شود، مسی می‌تواند به رکوردش در این زمینه، یعنی 18 شوت به تیر دروازه که در فصل 2012-2011 به نام او ثبت شده بود برابری کند.

در جریان بازی یک‌شنبه، فقط این شوت‌های مسی نبود که به تیرک می‌خورد و این اتفاق برای سوارس و جوردی آلبا هم تکرار شد. در بازی بارسلونا مقابل دپورتیوو، 5 بار این اتفاق رخ داد و این اتفاقی است که از 30 دسامبر سال 2005 (در بازی بارسلونا مقابل بتیس) به بعد در رقابت‌های لالیگا برای بارسلونا رخ نداده بود که در جریان یک مسابقه 5 بار شوت‌های بازیکنان این تیم به تیرک دروازه برخورد کند.

در رقابت‌های این فصل مجموعاً 26 شوت بازیکنان بارسا به تیر دروازه برخورد کرده و از این حیث تیمی هستند که بیشترین شوت‌هایشان در رقابت‌های این فصل لالیگا به تیرک خورده و در طول این فصل 23بار این اتفاق برای رئالی‌ها رخ داده. مسی از زمانی که پیراهن تیم اصلی بارسا را به تن کرد تا حالا 74 بار در رقابت‌های لالیگا شاهد این اتفاق بوده.

پنالتی از دست رفته مسی

لیونل مسی در جریان بازی یک‌شنبه شب یک ضربه پنالتی را برای تیمش از دست داد و روبن دروازه‌بان دپور موفق به مهار این ضربه شد. لئو در کارنامه ورزشی‌‌اش 83 بار با پیراهن بارسا پشت ضربات پنالتی ایستاده و از این 83 ضربه، 19 ضربه را از دست داده. این بدان معناست که او تقریباً یک ضربه پنالتی از هر4 پنالتی‌‌اش را خراب می‌کند و حکایت از آن دارد که مسی که یکی از برترین بازیکنان دنیای فوتبال و دارنده 5 توپ طلاست، در زدن ضربات پنالتی آنچنان خبره و استاد نیست. هفته پیش و با مشخص شدن قرعه رویارویی با چلسی در لیگ قهرمانان اروپا بود که صحبت‌ها در مورد مصاف دو تیم بارسا و چلسی در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا در فصل2012-2011 دوباره داغ شد و خیلی‌ها به یاد پنالتی از دست رفته مسی مقابل پترچک افتادند.

حالا مسی خودش را برای حضور در بازی جذاب و تماشایی ال‌کلاسیکو در ورزشگاه برنابئو آماده می‌کند‌؛ جایی که او در آنجا دو پنالتی را در مصاف با دیگو لوپس وارد دروازه رئال کرده بود و یک بار دیگر هم در فصل 2011-2010 توانسته بود در یک بازی که با تساوی یک-یک به پایان رسید، کاسیاس را مغلوب کند اما آنچه مسلم است این که رابطه مسی با ضربات پنالتی چندان خوب نیست! او با پیراهن تیم ملی کشورش هم دوبار ضربات پنالتی‌‌اش را خراب کرده.

 

     
آی اسپورت
2017-12-19 19:32:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر