فهرست
شمارش معکوس اضطراب‌آور برای زیدان
شمارش معکوس اضطراب‌آور برای زیدان

شمارش معکوس اضطراب‌آور برای زیدان

آی اسپورت - در حالی لیگ اسپانیا از جمعه همین هفته شروع می‌شود، رئال‌ مادرید همچنان نکات مبهم زیادی را در مورد ترکیب اصلی و بازیکنان مد نظر سرمربی تیم، زین‌الدین زیدان، پیش روی خود می‌بیند. موقعیتی که در فاصله ۶ روز مانده تا اولین بازی (شنبه هفته آینده مقابل سلتاویگو) کاملاً نگران‌کننده برای هواداران این تیم به نظر می‌رسد.

گرچه سفید‌های مادرید از ابتدای جولای برای ساختن تیم جدید و جبران ناکامی‌های فصل گذشته دست به کار شدند، اما بازی‌های پیش فصل نشان داد که هنوز این تیم به طور کامل ترمیم نشده و احتیاج است که در این مدت حتماً نقاط ضعف خود را برطرف کند. به طور ویژه رئالی‌ها نگران وضعیت خط دفاعی هستند چراکه در همه بازی‌های انجام شده به جز بازی آخرشان مقابل سالزبورگ که با برد یک صفر آن‌ها همراه شد، دست‌کم یک گل را خورده‌اند.

در مقابل تیم اتریشی سالزبورگ، زیدان تصمیم گرفت از سیستم ۲-۵-۳ استفاده کند و راموس، واران و میلیتائو را در خط دفاعی قرار دهد تا جلوی گل خوردن تیمش را بگیرد. تیم او در پنج بازی تابستان ۱۶ گل خورده بود و این موضوع اصلاً برای زیزو خوشایند نبود. البته با وجودی که با تغییر سیستم، رئال‌مادرید گل نخورد، اما در همان بازی با سالزبورگ هم می‌شد نقاط ضعف در کار‌های دفاعی و توپ لو دادن‌ها در زمین خودی را در تیم رئال دید. بازنده بودن در دوئل‌های تن به تن و همچنین واگذار کردن توپ‌های دوم به تیم حریف نیز دیگر نقاط ضعف بزرگ مادریدی‌ها در این بازی بودند که زیدان باید در فاصله کوتاه باقی مانده تا لیگ، آن‌ها حتماً برطرف کند.

در خط حمله، اما نکات امیدوارکننده‌ای وجود داشت. بن‌زما و ادن آزار نشانه‌هایی از درک متقابل در زمین را به نمایش گذاشتند، نکته‌ای که پیش از این و در دیگر بازی‌های رئال اصلاً دیده نمی‌شود. مشکل در خط حمله، اما به یوویچ خرید جدید رئال‌مادرید برمی‌گردد. این بازیکن با امید‌های فراوان برای گلزنی از سوی رئالی‌ها خریده شد، اما هنوز نتوانسته گل بزند و عملکرد مثبتی از خود نشان دهد.

در خط میانی هم هنوز نکات مبهمی وجود دارد. زیدان که نتوانست پوگبا را بگیرد، همچنان بر روی خرید هافبک‌هایی مثل اریکسن و فان دبیک اصرار دارد و این یعنی او در خط هافبک خود نیاز به تغییر و تقویت را حس می‌کند و می‌خواهد تا شروع لیگ، این مورد را برطرف کند. بازیکنانی مثل خامس رودریگس، ماریانو و گرت بیل به طور مشخص در فهرست زیدان جایی ندارند، اما نرفتن آن‌ها به تیم‌های دیگر و ماندن‌شان در رختکن رئال، نکات ابهام برانگیز را در این تیم، بیش از پیش نشان می‌دهد. زیزو این روزها، معما‌های حل نشده‌ای دارد که باید هرچه زودتر آن‌ها را حل کند.

 

خبر ورزشی 

۱    
آی اسپورت
2019-08-12 09:40:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر