فهرست
از تمدید یواخیم‌لو تا جلسات مخفیانه تاج و کی‌روش
از تمدید یواخیم‌لو تا جلسات مخفیانه تاج و کی‌روش

از تمدید یواخیم‌لو تا جلسات مخفیانه تاج و کی‌روش

آی‌اسپورت- چرا آلمان قرارداد یواخیم لو را در آستانه‌ی جام جهانی تمدید کرد؟ این اقدام چه تاثیرات روحی، فنی و انگیزشی نزد بازیکنان خواهد داشت؟ الگوی ما تیم‌های عربی هستند یا فوتبال سرشار از هدف و ساختار و برنامه ژرمن‌ها؟ فارغ از همه سلایق و نظرات، عبور از کی‌روش بعد از  جام جهانی - در حالی که با چشم بهم زدنی باید در جام ملت‌های آسیا به میدان برویم- به فوتبال ملی ما چه در جام جهانی و چه جام ملتها کمک می کند یا آسیب می زند؟ اینکه تمدید نشدن احتمالی قرارداد کیروش چه حکمت و علتی دارد، سوال بزرگ این روزهای فوتبال ماست و اینکه  جلسات مخفیانه، متوالی و چند ساعته تاج و کیروش در کمپ و پک برگزار می‌شود.

سوالات بعدی این است که این جلسات با چه هدف و محوریتی برگزار می‌شود؟ تمدید قرارداد؟ رفع دغدغه‌های کی‌روش در راستای برنامه‌های آماده‌سازی و کاهش عصبانیت سرمربی تیم ملی با رفع برخی کمبودها و مشکلاتی که او را به شدت عصبانی کرده یا همه این موارد؟ آیا خروجی این جلسات پنهانی و به نوعی مشکوک و غیرعادی می‌تواند اعلام خبر تمدید قرارداد کی‌روش در آستانه جام جهانی باشد؟ آیا کی‌روش  پیشنهاد  شش ماهه‌ای که به او ارائه شده بود را می‌پذیرد یا اینکه تاج و وزارت ورزش کوتاه می‌آیند و خواسته کی‌روش مبنی بر قرارداد بلند مدت و جدید را می‌پذیرد؟ بطور کلی در پس پرده چه می‌گذرد؟ پروژه‌ی در دست اجرا و اقدام، پروژه عبور از کیروش بعد از جام جهانی در صورت ناکامی است یا تمدید با او قبل از جام جهانی؟ و یا شاید تلاش برای تمدید در صورت نتیجه گرفتن در جام جهانی؟آیا باید با کی‌روش مشروط و منوط به نتیجه رفتار کرد، یا مثل ژرمن ها در آستانه‌ی جام جهانی ثبات و حمایت را در دستور کار قرارداد؟ و در نهایت حالا که کی‌روش ما را تیم شکست ناپذیر آسیا  و بلای جان شیلی و آرژانتین کرده، باید بدنبال آزمون و خطا نبود و برای تمدید با او کار امروز را به فردا نسپرد؟

... و اصولا هدف، توان و قدرت ما در گروه مرگ جام جهانی تا چه حد است؟ بردن اسپانیا (قهرمان جهان)، مراکش (قهرمان جام آفریقا) و پرتغال (قهرمان اروپا) یا آبرومندیِ  باخت به غول‎‌های فوتبال جهان و شکست دادن شاخ‌های آفریقا؟

 تاج و کی‌روش در یک هفته گذشته جلسات متعدد و طولانیِ در حاشیه‌ی اردوی تیم ملی داشته‌اند. دور از چشم همه ملی‌پوشان و البته رسانه‌ها. پشت درهای بسته بین رییسِ مصالحه‌جو و سرمربیِ عصبانی و گاها عصیانگر، اما موفق و مقتدر چه می‌گذرد؟ منتظر می مانیم و نتیجه از دو حالت خارج نیست. یا با تمدید قرارداد و رفع دغدغه‌های آماده سازی تیم ملی خیر در پیش است یا باز هم با  کامل و درست اجرا نشدن برنامه‌های  کیروش اوضاع به سمت بحران و اختلاف خواهد رفت.

۱۸ ۱۳  
آی اسپورت
2018-05-16 02:45:00
نظر دهید

۱۳ نظر
ميلاد
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۳:۱۸
اميدوارم قرارداد تمديد بشه و ثبات سالهاي گذشته همچنان با تيم ملي باشه. بايد هم بگم ديدن اين نوشته از جانب سردبير سابق پيروزي كمي غافلگير كننده بود.
عرفان
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۳:۳۴
وای باورم نمیشه قدوسی همچین چیزی نوشته باشه
مسعود
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۹:۴۴
موندم چرا یواخیم لو رو مربی با شخصیتی رو که بسیار آرام و متین هست رو با یک مربی یک دنده و عصبی مقایسه میکنید پرتغالیها سابقه خوبی در اخلاق ندارند نمونه بارزشون همین کیروش و مورینیو هستند بعدش لو اگه بخاد به فوتبال آلمان کمک کنه یه تصمیم دسته جمعی میگیره یعنی با باشگاه ها فدراسیون همه و همه هماهنگی میکنه نه اینکه بیاد بگه جام حذفی رو بردارید بازیکنان بایرن و دورتموند بعد بازی برن تیم ملی ریکاوری من نمیدونم چرا هر کی میاد تو ایران مربی میشه قوانین کل فوتبال رو میخاد عوض کنه
۳ ۱
....
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۹:۲۳
مگه قراره باهاش ازدواج کنی که نگران اخلاقش هستی.بعدش توقع داری هر ادم یک لا قبا بیاد و به کیروش توهین کنه و اون ساکت باشه تا از نظر شما بشه خوش اخلاق .به اون آدم میگن ببو.
۴
شهرام
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۲:۴۷
اگه فوتبال ایران میخواد به مسیر پیشرفت خودش ادامه بده باید با کارلوس ادامه بده.
تازه پک ساخته شده و بعد 7 سال قرار هست بالاخره چمن کمپ تیم ملی افتتاح بشه.
۷ ۱
مارال
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۱۱
دقیقا
۵
مارال
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۱۲
کیروش انگار کیانوشِ تو برره! واقعا متاسفم برا کسایی که قدرشو نمیدونن
قارتال
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۴:۳۳
هاااااااااآ ،این کَیانووش هیچی نَوَفهمه.
۶
**
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۹:۲۶
مارال خانم
خدا وکیلی عجب مثالی زدی.کیف کردم.مخصوصا موقع شطرنج بازی کردنشون.دقیقا شبیه قول و قرارهایی هست که با کیروش میبندن بعد حاشا میکنن.
به قارتاق
از نظر شما برره ای ها آره کیانوش هیچی نوفهمه.راستی برره و آدمهاش کجای این کره خاکی هستن!!!
۵
قارتال
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۳:۱۲
جناب دوستاره گیجی یا خودتو به گیجی زدی ، این جمله در تایید جمله ی بالا بود از زبان افرادی که از روی تعصب و کورکورانه به کیروش میتازند موفق نباشی.
۵
قارتال
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۳:۱۵
جناب دوستاره گیجی یا خودت رو به گیجی زدی،این جمله در تایید جمله ی بالا بود از زبان طرفدارانی که از روی تعصب و لجاجت کورکورانه علیه کیروش نظر میدند موفق نباشی دوست عزیز!
۵
**
پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۵۱
ضمن پوزش.گویا اشکال در گیرنده بوده.قارتاق جان دارمت.
سجاد
يكشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۱۶
داورزنی چطور انتظار کسب چهار امتیاز در گروهی داره که قهرمانان جهان و اروپا و آفریقا رو داره؟ ولاسکو رو از والیبال فراری داد و والیبال رو به این روز انداخت حالا نوبت به کیروش و فوتبال رسیده. پیشنهاد فقط تا جام ملتها یعنی بعدش لازمت نداریم، در حالی که بعد جام جهانی اکثر تیمها سرمربی جدیدشون رو انتخاب میکنن و کیروش میتونه به یک تیم جدید بره اما بعد جام ملتها یعی هفت ماه بعد جام جهانی دیگه تیمها سرمربی جدیدشون رو انتخاب کردن. اما یه راه هست که منافع هر دو طرف تأمین بشه، راه حلّش هم پیشنهاد چهارساله هست اما مشروط و مرحله‌ای و دارای حق فسخ در صورت عدم تحقق شرط. مرحله اول تا پایان جام ملتهای آسیای 2019، و در صورت کسب یکی از مقامهای اول تا «نهایتا» سوم بطور خودکار تا پایان مقدماتی جام جهانی 2022، و در صورت صعود به جام جهانی بطور خودکار تا پایان 2022. یادمه چهار سال قبل هم فدراسیون برای بعد از جام ملتها حق فسخ در نظر گرفته بود اما کیروش زیر بار نمیرفت، چون شرطی که گفته شده بود قهرمانی بود و کیروش گفت میخواهند در صورت کسب هر نتیجه‌ای جز قهرمانی اخراجم کنند. اما اگه شرط بشه کسب یکی از مقامهای اول تا نهایتا سوم، مطمئنا قبول میکنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر