فهرست
از تمدید یواخیم‌لو تا جلسات مخفیانه تاج و کی‌روش
از تمدید یواخیم‌لو تا جلسات مخفیانه تاج و کی‌روش

از تمدید یواخیم‌لو تا جلسات مخفیانه تاج و کی‌روش

آی‌اسپورت- چرا آلمان قرارداد یواخیم لو را در آستانه‌ی جام جهانی تمدید کرد؟ این اقدام چه تاثیرات روحی، فنی و انگیزشی نزد بازیکنان خواهد داشت؟ الگوی ما تیم‌های عربی هستند یا فوتبال سرشار از هدف و ساختار و برنامه ژرمن‌ها؟ فارغ از همه سلایق و نظرات، عبور از کی‌روش بعد از  جام جهانی - در حالی که با چشم بهم زدنی باید در جام ملت‌های آسیا به میدان برویم- به فوتبال ملی ما چه در جام جهانی و چه جام ملتها کمک می کند یا آسیب می زند؟ اینکه تمدید نشدن احتمالی قرارداد کیروش چه حکمت و علتی دارد، سوال بزرگ این روزهای فوتبال ماست و اینکه  جلسات مخفیانه، متوالی و چند ساعته تاج و کیروش در کمپ و پک برگزار می‌شود.

سوالات بعدی این است که این جلسات با چه هدف و محوریتی برگزار می‌شود؟ تمدید قرارداد؟ رفع دغدغه‌های کی‌روش در راستای برنامه‌های آماده‌سازی و کاهش عصبانیت سرمربی تیم ملی با رفع برخی کمبودها و مشکلاتی که او را به شدت عصبانی کرده یا همه این موارد؟ آیا خروجی این جلسات پنهانی و به نوعی مشکوک و غیرعادی می‌تواند اعلام خبر تمدید قرارداد کی‌روش در آستانه جام جهانی باشد؟ آیا کی‌روش  پیشنهاد  شش ماهه‌ای که به او ارائه شده بود را می‌پذیرد یا اینکه تاج و وزارت ورزش کوتاه می‌آیند و خواسته کی‌روش مبنی بر قرارداد بلند مدت و جدید را می‌پذیرد؟ بطور کلی در پس پرده چه می‌گذرد؟ پروژه‌ی در دست اجرا و اقدام، پروژه عبور از کیروش بعد از جام جهانی در صورت ناکامی است یا تمدید با او قبل از جام جهانی؟ و یا شاید تلاش برای تمدید در صورت نتیجه گرفتن در جام جهانی؟آیا باید با کی‌روش مشروط و منوط به نتیجه رفتار کرد، یا مثل ژرمن ها در آستانه‌ی جام جهانی ثبات و حمایت را در دستور کار قرارداد؟ و در نهایت حالا که کی‌روش ما را تیم شکست ناپذیر آسیا  و بلای جان شیلی و آرژانتین کرده، باید بدنبال آزمون و خطا نبود و برای تمدید با او کار امروز را به فردا نسپرد؟

... و اصولا هدف، توان و قدرت ما در گروه مرگ جام جهانی تا چه حد است؟ بردن اسپانیا (قهرمان جهان)، مراکش (قهرمان جام آفریقا) و پرتغال (قهرمان اروپا) یا آبرومندیِ  باخت به غول‎‌های فوتبال جهان و شکست دادن شاخ‌های آفریقا؟

 تاج و کی‌روش در یک هفته گذشته جلسات متعدد و طولانیِ در حاشیه‌ی اردوی تیم ملی داشته‌اند. دور از چشم همه ملی‌پوشان و البته رسانه‌ها. پشت درهای بسته بین رییسِ مصالحه‌جو و سرمربیِ عصبانی و گاها عصیانگر، اما موفق و مقتدر چه می‌گذرد؟ منتظر می مانیم و نتیجه از دو حالت خارج نیست. یا با تمدید قرارداد و رفع دغدغه‌های آماده سازی تیم ملی خیر در پیش است یا باز هم با  کامل و درست اجرا نشدن برنامه‌های  کیروش اوضاع به سمت بحران و اختلاف خواهد رفت.

۱۷ ۱۲  
آی اسپورت
2018-05-16 02:45:00
نظر دهید

۱۲ نظر
ميلاد
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۳:۱۸
اميدوارم قرارداد تمديد بشه و ثبات سالهاي گذشته همچنان با تيم ملي باشه. بايد هم بگم ديدن اين نوشته از جانب سردبير سابق پيروزي كمي غافلگير كننده بود.
عرفان
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۳:۳۴
وای باورم نمیشه قدوسی همچین چیزی نوشته باشه
مسعود
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۹:۴۴
موندم چرا یواخیم لو رو مربی با شخصیتی رو که بسیار آرام و متین هست رو با یک مربی یک دنده و عصبی مقایسه میکنید پرتغالیها سابقه خوبی در اخلاق ندارند نمونه بارزشون همین کیروش و مورینیو هستند بعدش لو اگه بخاد به فوتبال آلمان کمک کنه یه تصمیم دسته جمعی میگیره یعنی با باشگاه ها فدراسیون همه و همه هماهنگی میکنه نه اینکه بیاد بگه جام حذفی رو بردارید بازیکنان بایرن و دورتموند بعد بازی برن تیم ملی ریکاوری من نمیدونم چرا هر کی میاد تو ایران مربی میشه قوانین کل فوتبال رو میخاد عوض کنه
۳ ۱
....
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۹:۲۳
مگه قراره باهاش ازدواج کنی که نگران اخلاقش هستی.بعدش توقع داری هر ادم یک لا قبا بیاد و به کیروش توهین کنه و اون ساکت باشه تا از نظر شما بشه خوش اخلاق .به اون آدم میگن ببو.
۴
شهرام
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۲:۴۷
اگه فوتبال ایران میخواد به مسیر پیشرفت خودش ادامه بده باید با کارلوس ادامه بده.
تازه پک ساخته شده و بعد 7 سال قرار هست بالاخره چمن کمپ تیم ملی افتتاح بشه.
۷ ۱
مارال
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۱۱
دقیقا
۵
مارال
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۱۲
کیروش انگار کیانوشِ تو برره! واقعا متاسفم برا کسایی که قدرشو نمیدونن
قارتال
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۴:۳۳
هاااااااااآ ،این کَیانووش هیچی نَوَفهمه.
۶
**
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۹:۲۶
مارال خانم
خدا وکیلی عجب مثالی زدی.کیف کردم.مخصوصا موقع شطرنج بازی کردنشون.دقیقا شبیه قول و قرارهایی هست که با کیروش میبندن بعد حاشا میکنن.
به قارتاق
از نظر شما برره ای ها آره کیانوش هیچی نوفهمه.راستی برره و آدمهاش کجای این کره خاکی هستن!!!
۵
قارتال
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۳:۱۲
جناب دوستاره گیجی یا خودتو به گیجی زدی ، این جمله در تایید جمله ی بالا بود از زبان افرادی که از روی تعصب و کورکورانه به کیروش میتازند موفق نباشی.
۵
قارتال
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۳:۱۵
جناب دوستاره گیجی یا خودت رو به گیجی زدی،این جمله در تایید جمله ی بالا بود از زبان طرفدارانی که از روی تعصب و لجاجت کورکورانه علیه کیروش نظر میدند موفق نباشی دوست عزیز!
۵
**
پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۵۱
ضمن پوزش.گویا اشکال در گیرنده بوده.قارتاق جان دارمت.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر