فهرست
بی‌نوا رسانه‌ها؛ چی کسی مقصر است؟
بی‌نوا رسانه‌ها؛ چی کسی مقصر است؟

بی‌نوا رسانه‌ها؛ چی کسی مقصر است؟

آی‌اسپورت- «لطفا مساله آماده‌سازی همین جا امروز تمام شود. به خاطر این که شما رسانه‌ها الان حق ندارید این سوال را بپرسید. شما عزیزان با کمال احترامی که دارم، تا امروز کجا بودید؟» کارلوس کی‌روش عصبانی است و معتقد است که بر خلاف جریان آب فوتبال ایران شنا کرده است اما مسئله اینجا است که در این مورد نقش رسانه‌ها چه بوده است؟

کارلوس کی‌روش می گوید: «برنامه‌ای که ما از یک سال پیش تهیه کرده بودیم با تایید فدراسیون فوتبال قرار بود اتفاق بیفتد. برنامه ما تبدیل شد به برنامه مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا. فکر نمی‌کنم که این اتفاق درستی بود اما الان دیگر چرا باید در موردش صحبت کنیم؟» سوال این است که چرا در برنامه تهیه شده بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا لحاظ نشده بود؟ سوالی که باز هم تکرار می‌کنیم این است که آیا رسانه‌ها مقصر هستند زیرا علیه باشگاه‌های کشور و تیم‌های‌شان موضوع نگرفته‌اند که چرا در لیگ قهرمانان آسیا شرکت می‌کنند؟ آیا این هماهنگی نباید با مدیران و باشگاه‌ها صورت می‌گرفت و نه با رسانه‌ها؟

سرمربی تیم ملی ایران معتقد است: «اگر شما می‌خواهید درباره شرایط فعلی لژیونرها بپرسید یک مبحث جداست و اگر درباره وضعیت آماده‌سازی می‌خواهید سوال کنید، این هم مبحث دیگری است؟» سوال این است که با توجه به لژیونرهای‌مان تیم ملی ما نباید امیدوار باشد به ۱۷ لژیونر خارج از کشور که تنها یک دروازه‌بان در جمع آنها است، در برابر ۱۲ بازیکن سه تیم ذوب آهن و استقلال و پرسپولیس که در این جمع سه دروازه‌بان هم حضور دارند؟

کارلوس کی‌روش اضافه می‌کند: «ما یک جام‌ جهانی را پیش رو داریم. حتی قبل از جام‌ جهانی پیشین، اردوی سه هفته‌ای در آفریقا، دو هفته در اتریش و ۱۰ روز هم در برزیل داشتیم.» سوال این است که آیا تیم ملی فعلی ما به نسبت دوره پیش از پتانسیل نفرات بهتر و با تجربه‌تری سود نمی‌برد؟ مردانی چون جهانبخش و انصاری‌فرد و سامان قدوس و پورعلی‌گنجی و... داریم که شرایط عالی دارند.

و در آخر دوست داریم به آقای کی‌روش یادآوری‌ای داشته باشیم. به تاریخ فوتبال پرتغال بنگرید که شاید هیچ کس فکر نمی‌کرد آنها در جام جهانی ۱۹۶۶ سوم بشوند و در جام ملت‌های اروپا ۲۰۰۴ در خاک‌شان موفق به کسب جام نشوند و در یورو ۲۰۱۶ قهرمان اروپا شوند. فوتبال تنها با امید و صد البته کار و کوشش و درایت و دانش پیش می‌رود که تیم ملی ایران در ابعاد بازیکنان و کادر فنی از آن بهره مند است و اگر کاستی هست بی‌شک مقصر آن رسانه‌ها نیستند.

۶ ۱۶  
آی اسپورت
2018-05-19 00:01:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۶ نظر
آرش6
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۰:۰۳
آی اسپورت بد بخت شدی -بلیط روسیه پر

مقاله شقایق رو پاک میکنید ؟؟؟؟
مارال
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۰:۳۶
تایید فدراسیون؟! هع بی چاره یادش رفته اینجا فدراسیونش پنج ستاره است!!!
۷
قارتال
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۱:۰۲
وقتی سایتهای ورزشی خارجی در وصف تیم ملی به ضعف کمربند دفاعی ایران در خط هافبک دفاعی و دفاع وسط اشاره میکنند و پاشنه ی آشیل تیم ایران پرا در مقابل غولهای اروپایی این نقطه از ترکیب میدانند و سرمربیان رقیب تیم ملی بدین مسئله واقف هستند نباید جناب کیروش نگران این مطلب باشد که از قضا ارکان اصلی تیم ملی در این خطوط را بازیکنان شاغل لیگهای داخلی تشکیل میدهند؟ نویسنده ی مطلب بر چه اصلی با پیش کشیدن تعداد لژیونرهای تیم ملی فرافکنی میکنند؟
۹
قارتال
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۱:۰۳
وقتی سایتهای ورزشی خارجی در وصف تیم ملی به ضعف کمربند دفاعی ایران در خط هافبک دفاعی و دفاع وسط اشاره میکنند و پاشنه ی آشیل تیم ایران را در مقابل غولهای اروپایی این نقطه از ترکیب میدانند و سرمربیان رقیب تیم ملی بدین مسئله واقف هستند نباید جناب کیروش نگران این مطلب باشد که از قضا ارکان اصلی تیم ملی در این خطوط را بازیکنان شاغل لیگهای داخلی تشکیل میدهند؟ نویسنده ی مطلب بر چه اصلی با پیش کشیدن تعداد لژیونرهای تیم ملی فرافکنی میکنند؟
۵
قارتال
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۱:۰۶
وقتی سایتهای ورزشی خارجی در وصف تیم ملی به ضعف کمربند دفاعی ایران در خط هافبک دفاعی و دفاع وسط اشاره میکنند و پاشنه ی آشیل تیم ایران پرا در مقابل غولهای اروپایی این نقطه از ترکیب میدانند و سرمربیان رقیب تیم ملی بدین مسئله واقف هستند نباید جناب کیروش نگران این مطلب باشد که از قضا ارکان اصلی تیم ملی در این خطوط را بازیکنان شاغل لیگهای داخلی تشکیل میدهند؟ نویسنده ی مطلب بر چه اصلی با پیش کشیدن تعداد لژیونرهای تیم ملی فرافکنی میکنند؟
۴
نظر ٣
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۱:۱۸
عجب نويسنده جشم سفيدي! شرف هم خوب جيزيه!
نظر ٣
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۱:۱۹
اون بي شرف هايي كه هي سنك مينداختن جلوي تمرين و امادكي تيم ملي، اون بيشكسوتان خاين اون نويسنده هاي خاين اون طرفداراي احمقشون ، حالا راضي شدين ؟ اينقدر احمق و كوتاه فكر هستين كه تفاوت بنيادين جام جهاني با مسابقات باشكاهي تو سطح اسيا رو كه خيلي از مردم جهان حتي اسم باشكاهاش رو هم نشنيدند نميدونيد. خاك بر سر مردم جاهل و عقب افتاده
پرسپولیس واقعی
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۱:۲۶
کسی نگفته شما علیه باشگاههای کشور موضع بگیرید اما آیا علیه تیم ملی کشورتان موضع نگرفتید!
من شخصا راضی نبودم بازیکنان ملی پوش در اختیار سه تیم آسیایی نباشند که با وجود اونها هم به زحمت و جان کندن صعود کردیم اما کسی هم نگفت دایم علیه سرمربی تیم ملی و یا هر حرکت او مقاله و یادداشت بنویسید!
شماها هرگز برای حرفهای منطقی ایشان یادداشتی ننوشتید!
شما باید از فدراسیون می خواستید که خودش وارد مسائل شود نه اینکه مربیان باشگاهها را رودرروی سرمربی تیم ملی قرار دهد!

شماها باید اهمیت جام جهانی و تیمهای رقیب را یادآور می شدید؟
باید دایما متذکر می شدید که با رقبای سختی جدال داریم و این دعواهای بیهوده چیزی به توانایی ما اضافه نمی کند.
دقیقا اکثر رسانه ها با زرنگی و مماشات رفتار کردند ، در مسایلی که حق با تیم ملی بود تنهایشان گذاشتید!
شما رسانه ها بیشترین خیانت را به فوتبال و جامعه هواداری کردید!
شما رسانه ها علاقه ی شدیدی به گل آلود کردن اوضاع داشتید که ماهی خودتان را بگیرید .
شما رسانه ها و شما رسانه ها ، نرسان ترین زمانه تاریخ رسانه ای ایران را رقم زدید!
شما جز یاس و تفرقه و شایعه و مجاز چیزی به کسی نرساندید.!
فرناز آبیدل
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۳:۴۳
درود بر شما.
۲
شهرام
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۱:۴۴
نه داداش دمه رسانه ها گرم! 27 روز مونده تا شروع ج.ج خبرنگار میپرسه وضعیت آماده سازی تیم ملی چطوره؟!
کیروش چی بگه؟!
یعنی واقن رسانه نمیدونه جواب این سوال رو؟!
انتظار داره کیروش جواب بده همه چی عالی پیش رفت؟!
این سوال اصن چه معنی داره الان؟!
دیگه اتفاقی که نباید میفتاد افتاد؛
مثه اینکه یه تصادف کرده و در حال احتظاره و بهش مراقبت پزشکی نرسونی، بعد بری بالای سرش بگی فلانی حالت چطوره؟!
خب مشخصه حالش گنده!
وضع اماده سازی تیم ملی هم گنده.
اگه رسانه ها نگران بودن، باید سر وقتش میمرسیدن، میرفتن از تاج و ساکت میپرسیدن، کیروش چی جواب بده!
ننگ بر موزامبيک، سلام بر کرواسی!
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۳:۱۷
تورج جان شما خودشو ناراحت نکن عزيز. اين دلال موزامبيکی نميفهمه در کشوری
کار ميکنه که ورزشی نويساش چيزهايی تجسم ميکنن که فيفا تو خوابش هم
نميتونه ببينه! ما هنوز شاهکار شما در وصف همگروهی ايران با عربستان و کره در جام جهانی
يادمون نرفته. حالا يه حماسه راجع به پيکار کامرون و پاراگوئه در جام ملتهای اروپا
بنويس تا روی اين مردک کم شه. اگه کم آوردی به حسين غفوری بگو از برانکو اجازه بگيره
پنج دقيقه يه دستی بهت کمک کنه.

مطبوعات دوزاری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۵:۱۴
نه بابا. پس عمه من مقصره؟ از وقتی کیروش مربی تیم ملی شده. شما رسانه ها یه بند دارید هیکلش رو قهوه ای می کنید. دیگه شفر هم فهمیده چقدر شایعه سازی اینجا بدست شماها عادی شده. چرا بهتون بر می خوره؟ سوال کرده چرا اون موقع که برنامه آماده سازی تیم ملی رو شهید کردند شماها خفه خون گرفته بودید. رسانه های بی نوا؟ در جمع رو مخ مطبوعاتی ها ده درصدشون از کیروش حمایت می کنند و در این حد رو هم بر نمی تابید.
۸
محمد
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۰:۴۱
واقعا کیروش توقع داره همه تیمها تو آسیا بازی نمی کردند تا اون شاید، توجه کنید: شاید، از گروهش صعود کنه؟ به نظر من که باید بره به جون جام باشگاه های آسیا دعا کنه که نصف بازیکن های تیم ملی تونستند حلوی دوتا رقیب درست و حسابی بازکنند، وگرنه تو اردوی تیم ملی با منتخب سیرالیون و امید ازبکستان بازی می کردند!!!!!
مهدی
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۰:۵۹
کیروش گفت بازیکنا نیاز به تمرین بیشتر دارن و رسانه ها گفتن توهین کرده و گفتن کیروش‌گفته لیگ تعطیل شه ! در خالی که نه توهین بود نه گفته بود لیگ تعطیل شه و‌جو رو‌علیهش خراب کردین . نقش رسانه ها این بود . رسانه ها بودن که جام باشگاهای اسیا رو‌مهمتر از جام جهاتی جلوه دادن ! در حالی که ما نیاز به تمرینات بیشتر داریم برای جام جهانی . رسانه ها الان شدن هیچکاره ؟؟!!رسانه ها کارشون فقط جو سازی در راه رسیدن به منافع خودشون و باشگاهشونه :)
۶
تیم ملی ایران
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۴:۲۳
متاستفانه انقدر جهت دار مطلب مینویسین که آدم شک میکنه بهتون.کیروش گلوی خودشو پاره کرد انقدر در مورد برنامه آماده سازی تیم ملی صحبت کرد ولی اون موقع شما تو حال و‌هوای برانکو و قلعه نویی و شفر سرتون گرم بود. الان دیگه چه توجیهی دارید غیر اینکه بگید تیم ملی پرتغال با شانس و اقبال قهرمان شد تیم ملی ما هم توکل به خدا شانس میاره اسپانیا و پرتغال رو حذف میکنه..
۶
غرنویس
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۳:۴۰
مگر کار مربی تیم ملی ربطی به رسانه ها دارد ؟ مگر کی روش مربی تیم رسانه هاست ؟ مگر رسانه ها غیر نوشتن و تیتر زدن کار دیگری می کنند ؟ شغل شان همین است و شغل کی روش آماد ه سازی تيم ! من کار رسانه ها رو در بهم انداختن مربی ها و آشوب کردن در جو فکری جامعه نمی پسندم اما باز هم میگم که رسانه کارش همین است ، زوم کردن روی کار مربی ، پرداختن و تیتر زدن ! اما کار مربی چیست ؟ زوم کردن روی برنامه های خودش و پرداختن به برنامه اش بدون لحظه ای تیتر ساختن ! کی روش ، خودش دلش میخواهد شومن باشد .
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر