فهرست
ضدحمله فدراسیون؛ چرا افشین سکوت کرد؟
ضدحمله فدراسیون؛ چرا افشین سکوت کرد؟

ضدحمله فدراسیون؛ چرا افشین سکوت کرد؟

آی اسپورت - تنها چند روز بعد از دو مصاحبه افشین پیروانی مبنی بر آمادگی‌اش برای تکمیل افشاگری‌های علی کریمی، او به کمیته اخلاق احضار شده است. او برای مدت نسبتا زیادی مدیر تیم ملی فوتبال بوده و طبیعتا اطلاعات جالبی برای مردم و رسانه‌ها دارد اما حالا زمزمه‌هایی از تخلف شخص او در فضای مجازی پخش کرده‌اند که همه آنها را در محاق می‌برد.

قبل از اینکه مدیر فعلی تیم پرسپولیس که بعد از اخراج از سوی کی‌روش، حالاکنار برانکو می‌نشیند، بخواهد فرصت علنی کردن فسادهای حوزه مسوولیتش را پیدا کند، تخلفاتی که گفته می‌شود «مالی» است دهان به دهان چرخیده تا مشخص شود فدراسیون‌نشینان منتظر خوردن چک اول نمی‌مانند و این بار به طور غیرعلنی پیش‌دستی کرده‌اند. این زمزمه‌ها از برخی تخلفات مالی دوران حضور افشين پيروانی در سمت سرپرستي یا مديريت اجرايی تيم ملی دم می‌زند که باعث احضار او به كميته اخلاق فدراسيون فوتبال بوده است.

ماجرایی که در فضای مجازی پخش شده به این صورت است كه پيرواني از اسپانسر تيم ملي يعني شركت فناپ و مشخصا شركت زيرمجموعه‌اش اپسان، مبالغي در حد٢٠٠ميليون تومان دريافت كرده است که هنوز معلوم نیست سند و مدرک این ادعا چیست و کمیته اخلاق هم هنوز اظهارنظر یا واکنشی نسبت به این شایعه نداشته است! اما دلیل دادن این پول چیست؟ گفته شده او اين پول را به اين دليل گرفته كه به مديران اپسان قول داده تيم‌های توليد محتوای اين شركت را به اردوهای تيم ملی راه بدهد! این درحالی است که حامی تیم ملی که چندده میلیاردتومان به تیم کی‌روش در بدترین روزهای فشار مالی کمک کرده، صاحب قراردادی با فدراسیون است که می‌توانست از همان کانال چنین نیاز و خواسته‌ای را مطرح کند...

چرا باید اسپانسر تیم ملی تا این حد در تنگنا قرار گرفته باشد که برای کسب درآمد از فرصتی که خریداری کرده، مجبور باشد پول دیگری پرداخت کند و به حقی که طبیعی به نظر می‌رسد دسترسی یابد؟ از اساس اگر اسپانسرها نتوانند از فوتبال صاحب سود و منافعی که دنبالش هستند، شوند با چه توجیهی وارد این عرصه شده و میلیاردها پول به حساب فدراسیون فوتبال سرازیر کنند؟ اگر ادعای ردوبدل شدن رشوه صحت داشته باشد، باید دید چرا نام باعث اصلی این محدودیت منتشر نشده است؟

راه دادن عوامل اين شركت به هتل و محل اسكان و تمرين تيم ملی، البته جزو اختیارات سرمربی است اما آیا مدیران ارشد فدراسیون نمی‌توانستند با سرمربی همیشه درحال نق زدن خود، صحبت کنند که دقایقی را هم به تنها حامی دست به نقد تیم ملی اختصاص دهد تا همین یک دریچه درآمدی هم بسته نشود؟ جالب اينجاست كه گفته می‌شود ظاهرا علاوه بر پيروانی، خود كی‌روش و ديگر اعضای وقت كادرفنی و مديريتی و حتی رسانه‌ای تيم ملی هم دريافتی‌هایی داشته‌اند و برای همه آنها كميته اخلاق پرونده باز كرده و نهادهای نظارتی هم وارد اين ماجرا شده‌اند.

پيروانی كه پس از درگيری كی‌روش و علی كريمی از كريمی و مواضعش دفاع كرده بود و قول افشاگری داده بود، به يكباره با احضاریه كميته اخلاق مواجه می‌شود و البته او ديروز اعلام كرده كه به عنوان مطلع به كميته اخلاق رفته است اما مدعیان می‌گویند ماجرا جدی‎تر از اين حرف‌ها به نظر می‌رسد. در این حال برخی اعضای كادرفنی و مديريتی و رسانه‌ای تيم ملي که در این ماجرا نام‌شان آمده، همین حالا هم در كادر تيم ملي حضور دارند و قرار است با تیم به جام جهانی بروند!

به نظر می‌رسد واکنش افشین پیروانی طی روزهای پیش رو، تکلیف این زورآزمایی و جنگ زرگری دوطرف را روشن می‎‌کند. چنانچه پیروانی سکوت پیشه کند مشخص می‌شود این نبرد با مصالحه دو طرف خاتمه پیدا کرده است اما اگر مدیرفعلی تیم پرسپولیس بخواهد ادامه دهد و کمیته اخلاق هم گوشه‌ای از محتویات پرونده را به بیرون درز دهد، آن وقت نمی‌توان عواقب پرونده را در آستانه جام جهانی در فضای فوتبال ایران جمع وجور کرد. فضای مسمومی که به شدت مستعد انفجار است.

تابناک

۱۰ ۱۱  
آی اسپورت
2018-03-09 15:40:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۱ نظر
قباد
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۵:۴۷
تعجب زیادی نداره..از تیمی که بابک زنجانی و هدایتی زندان رفته ازش حمایت کردن و شیث و نصرتی توش بازی کردن انتظار زیادی نداشته باشید..
پرسپولیس واقعی
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۶:۰۷
ای بابا
من که چهل و هفت سالمه تا یادم میاد ، اینجا همه قصد افشاگری داشتند ؛ از رئیس جمهور تا سیف تا صادقی تا
اهالی سینما و ورزش و تجارت و ...
حالا
اینجاش چقدر جالبه ، بچه ها!
ببینید تو این کشور چه خبراست که تا دو نفر تو یه جایی بهم تنه بزنند فوری میگن ؛
میگما؟؟؟؟؟
یعنی الان بری تو خیابون و همسایه تو بجا نیاری و سلام و علیک نکنی ، فوری گارد میگیره ، میگما؟؟؟؟

چقدر پشت پرده وجود داره ولی
تا منافع خودشون به خطر نیفته هیجوقت بیان نمی کنند.
اینایی هم که گفتند یه جایی پا روی دم اونا گذاشتند یا اینکه یه جایی شریکشون نکردند بالاخره مخلص کلام
برای ما نیست.
هر اسمی باشه یکی دیگه کپی می کنه.
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۲۹
حالا اگر اسطوره تیم محبوبتون منصوریان می گفت افشاگری می کنم کلی ازش حمایت می کردی استقلالی واقعی.
پرسپولیس واقعی
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۹:۵۲
تو میتونی همچنان بشینی و امیدوار باشی یه روزی بیان و به خاطر تو افشاگری کنن ؛
منصوریان یا هرکس دیگه ، چه فرقی داره !
اگه مقصود روشنگری باشه تاقبل از این کجا بودن
هروقت باهمند هیچی نمی گن ولی وقتی سودشون سوا شد و سهمشون در خطر افتاد یاد افشاگری می افتن
یعنی واقعا تو تا حالا نفهمیدی کسی محض خاطر من و تو نمیاد حرفی بزنه

اصلا اینجا بحث رنگ و تیم مطرحه
اتفاقا ثابت کردی پرسپولیسی هم نیستی چون یه پرسپولیسی واقعی از حق حمایت میکنه حتی اگه دشمنش بگه
تو کلا حرفی برای گفتن نداری شغلت اینه که بیایی و پای کامنت این و اون افاضه کنی
هر وقت خودت از خودت مطلبی داشتی اعلام کن
۳
خخخ
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۲۰:۰۵
پرسپولیس واقعی از حرفاش ناراحت نشو.
ایشون همون محسن هوادار فوتبال ، اقلیت فندکی ، خاطره بازی با العین است.
۴
مارال
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۲۰:۳۵
من جای دختر شما ام اما ی چیزی میگم که هر جایی هر حرفی و نزنید. به نفعتون نیس بی خیال .
۵
پرسپولیس واقعی
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۲۱:۵۰
با تشکر ا "خخخ" و" مارال "خانم
حق باشماست مارال خانم اما
وقتی عمر آدم از نیمه هم بگذره و هی چشم انتظار باشی یه کم زبون آدم تلخ میشه
ولی راست میگی باید خودمو کنترل کنم
۳
فرهاد
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۶:۱۰
ایندفعه نوبت افشین رسید . با یکسری حرفهایی از مطلع ، میگن ، مدعی و منابع متنوع و شاید و اگر . آخرش هم میگه اگر اینکار و بکنه یعنی این و اون کار یعنی اون . خودتون رو خسته نکنید . الان نوبتی هم باشه نوبت آبدارچی پرسپولیسه چون او برا همه چای میبرده و خبر از همه چیز داره . اصلا آبدارچی ارنج تیمه به برانکو میداده و طاهری رو هم او لو داده . درود بر پرسپولیس قهرمان که هر چی مقاله تو این چند روزه داره چاپ میشه مربوط به درست کردن حاشیه برای جلوگیری از قهرمانیش در فصل آینده میباشد .
مارال
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۲۰:۳۵
خخ واقعا بینم بعدی کیه!
۳
م.ن
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۷:۱۱
1-افشین پیروانی اولین بار بهمراه احمدرضا عابدزاده و علی دایی با چمدانی پراز گوشی موبایل که آنروزها قاچاق بود مثل امروز گرفتار شد و صفایی فراهانی موضوع را حل کرد
2-بهمراه حمید استیلی مالک و سهامدار اصلی جورابان شرکت پوشاک سابق و تولید کننده جوراب حاضر
3-از رانت ارتباط نزدیکی که با وزیر ورزش قبلی داشتند بهمراه اخوان محترم پست های کلیدی دریافت کردند(غلام مربی تیم امید-خودش سرپرست تیم ملی-برادر کوچکتر نوجوانان و جوانان و سپس امید)
حاصل این ارتباطات جز افتضاحات ببار آورده چیز دیگری نبود
از نام پرسپولیس و به اسم پیشکسوت متعصب!!! به مانند هدایتی سوء استفاده و....
این داستان در مورد ایشون ادامه دارد
منتظر حرفهای بعدی باشید....
ميلاد
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۹:۱۱
من قبل از خواندن يك نگاه به اخر متن ميكنم. اگر نوشته باشه از تابناك، فارس،پيروزي يا استقلال اصلا وقتم رو تلف نميكنم. ٩٩٪؜ چرنده.
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر