فهرست
انصاری فرد: میزبانی را بگیرند انصراف می‌دهیم
انصاری فرد: میزبانی را بگیرند انصراف می‌دهیم

انصاری فرد: میزبانی را بگیرند انصراف می‌دهیم

آی اسپورت - محمدحسن انصاری فرد در گفتگوی تلفنی با برنامه سلام صبح بخیر درباره تعلیق میزبانی ایران اظهار داشت: «این موضوع قطعی نیست. در کمیته مسابقات این تصمیم گیری شده است. متاسفانه به خاطر این که اکثر کارکنان AFC هندی هستند و البته هند هم حرفی برای گفتن در فوتبال ندارد و کویتی ها که متاسفانه همیشه در مسائل سیاسی دست به دامن ایران بوده، حالا سر بلند کرده و این پیشنهاد را داده. این به کمیته اجرایی می‌رود و ما باید پیش‌گیری کنیم و اجازه ندهیم این اتفاق بیفتد. الان هم جلسه داریم تا موضع قطعی کنیم و بتوانیم جلوی این رفتار عاقلانه را بگیریم.» مدیرعامل پرسپولیس در خصوص جلسه پیش رو گفت: «جلسه در وزیر ورزش و با آقای علی‌نژاد معاون ایشان جلسه خواهیم داشت.»

انصاری فرد درباره موضع باشگاه پرسپولیس عنوان کرد: «اگر این اتفاق بیفتد ما شرکت نمی‌کنیم. از دید باشگاه و ملی، میتوانم بگویم پرسپولیس جایگاه ویژه در آسیا دارد و ما پرطرفدارترین تیم آسیا هستیم و در فینال باشگاه های آسیا آقای اینفانتینو تعجب کرده بود. هواداران نهایت احترام را گذاشتند و نهایت خویشتن داری را نشان دادند نمی‌شود این را نادیده گرفت. شعار کنفدراسیون فوتبال آسیا این است که مسائل سیاسی نباید وارد فوتبال شود که الان شده است‌. مسائل جذب تماشاگر هم با این کار در تناقض است و این یک ضربه به آبروی AFC و فیفا است. شما چطور می‌توانید تیم هایی که در تهران و شهرستان هوادار دارند را محروم کنید؟»

وی افزود: «ایران جزو امن ترین کشورهای غرب آسیا و منطقه است. در عربستان با جنگی که با یمن دارد ممکن است هر لحظه پهپادهای یمنی عربستان را بزنند اما ما که داخل جنگی نیستیم و مشکلی هم نداریم. خود عراق هم وضعیتش همینطور است اما عربستان و عراق می‌توانند ما نه؟ این نشان می‌دهد بحث سیاسی مطرح است و ما نباید زیر بار این داستان برویم چون هرچقدر عقب برویم این ها جسارت بیشتری نشان می‌دهند و به نظرم فیفا باید عاقلانه و به دور از مسائل سیاسی برخورد کند. فیفا آبرو و اعتبار خود را زیر سوال میبرد و فیفا و AFC باید از این آزمون سربلند بیرون بیایند چون ابرو و اعتبارشان در خطر است.»

۵ ۳  
آی اسپورت
2020-01-18 10:59:00
نظر دهید

۳ نظر
مهدی
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸، ۱۳:۲۲
باید از ای اف سی پرسید که اگر ایران به خاطر سقوط یک هواپیما ناامن است پس نظرتان در مورد عربستان چیست که در عرض بیست دقیقه تولید نفتش توسط یمن به نصف رسید و فقط در یک سال اخیر ده ها بار به فرودگاه هاش حمله ی نظامی شده ؟
مهدی
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸، ۱۳:۲۲
دخالت دادن تصمیمات سیاسی کاملا واضحه . باید به فیفا یا دادگاه بین المللی ورزش از کشور های عربی شکایت کنیم. اگر نتیجه نداد خودمون دست به کار بشیم و به اعراب بفهمونیم نا امنی یعنی چه . ورزش اساسا جایگزین افتخارات نظامی ملت ها شده . اگر بخواهند ما را از کسب افتخارات ورزشی محروم کنند باید ما نیز به همان افتخارات نظامی برگردیم و شهرهایی مثل دوبی را ناامن کنیم به گونه ای که هیچ کس جرات نکنه بیاد دبی
مهدی
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸، ۱۳:۲۹
همین پارسال بر اثر اشتباه برنامه نویسان شرکت امریکایی بویینگ دو هواپیمای مسافربری سقوط کردند اما چرا هیچکس نگران امنیت امریکا و سایر دارندگان بویینگ نشد ؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر