فهرست
ابهام روز؛ شفر از استقلال شکایت کرده؟
ابهام روز؛ شفر از استقلال شکایت کرده؟

ابهام روز؛ شفر از استقلال شکایت کرده؟

آی اسپورت - در حالیکه صبح امروز در فضای مجازی خبر آمد که وینفرد شفر سرمربی سابق استقلال از این تیم شکایت کرده است، اما هنوز این خبر تایید نشده است. وینفرد شفر بعد از ناکامی در فصل دوم حضورش در استقلال، نهایتا از سرمربیگری این تیم تعلیق شد. او که امیدوار بود با پنهان کردن توافقش با باشگاه بنی‌یاس امارات، طوری تلقی کند که یک میلیون و دویست هزار دلارش را تا دلار آخر از استقلال می‌گیرد در نهایت با تیم بنی‌یاس به توافق رسید تا نتواند رقم قراردادش در سال دوم را از استقلال بگیرد. برخی خبرها نشان می‌دهد که او هنوز به دنبال محکوم کردن باشگاه استقلال است و می‌خواهد از استقلال به فیفا شکایت کند اما پیگیری‌های فوتبالی نشان می‌دهد که باشگاه استقلال هنوز در این باره ایمیلی از فیفا دریافت نکرده است.

اما آیا وینفرد شفر می‌خواهد از استقلال شکایت کند؟ رسانه‌های نزدیک به او و پسرش در زمان حضورش در ایران، همواره خبر می‌دهند که شفر از استقلال قصد شکایت دارد اما حتی زمانی که معاون باشگاه استقلال، از دلالی‌های شفر گفت، خود شفر ادعا کرد قصد شکایت از معاون باشگاه را ندارد و تنها از برخی صحبت‌ها و اتفاق‌ها متاسف است.

اگر شفر شکایت کند...

اما شفر در چه صورتی می‌تواند از استقلال شکایت کند؟ اگر شفر فصل پیش رو بیکارمی‌ماند، می‌توانست از استقلال شکایت کند و حتی پولش را تمام و کمال طلب کند اما چون او تیم گرفته است، دیگر نمی‌تواند همه پولش را طلب کند. روزنامه خبر ورزشی، در گزارشی به تاریخ ۱۲ خرداد، مدعی شده که شفر از باشگاه اماراتی ۷۰۰ هزار دلار برای یک فصل خواهد گرفت و این رقم بدون احتساب پاداش‌هایی اوست که او از باشگاه جدیدش خواهد گرفت. در واقع اگر ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار دلار پاداش برای شفر در نظر گرفته شود، رقم قرارداد او با بنی‌یاس به ۹۰۰ هزار دلار تا یک میلیون دلار می‌رسد.

درباره رقم قرارداد شفر با استقلال اما روایت‌های متفاوتی وجود دارد. از ۶۰۰ هزار دلار گرفته تا ۱.۲ میلیون دلار و به نظر می‌رسد واقعی‌ترین روایت درباره قرارداد او با استقلال برای سال دوم، ۸۰۰ هزار دلار باشد. مدیران کنونی استقلال می‌گویند که شفر به تنهایی قرارداد یک میلیون و دویست هزار دلاری با استقلال دارد. سیدرضا افتخاری ۶۰۰  هزار دلار قرارداد با استقلال خبر داده و البته گفته قرار بوده ۲۰۰ هزار دلار ایرانسل به شفر پرداخت کند که رقم به ۸۰۰ هزار دلار برسد. او در قبال پرداخت ۲۰۰  هزار دلار از سوی ایرانسل، برای  این شرکت کارهای تبلیغاتی انجام دهد که هنوز هم مشخص نیست این کارهای تبلیغاتی انجام شده یا نه. ۸۰۰ هزار دلار روایت پندار توفیقی است که با ۲۰۰ هزار دلار ایرانسل به یک میلیون دلار می‌رسد.

فیفا قانونی دارد که شفر در صورت پیگیری می‌تواند مابه‌التفاوت قرارداد با  بنی‌یاس و استقلال را بگیرد. میانگین این مابه‌التفاوت حدود صدهزار دلار است که البته شفر برای گرفتن این صدهزار دلار کار راحتی نخواهد داشت چرا که باید ۳۰ هزار یورو – ۳۳ هزار دلار – برای استخدام وکیل در فیفا هزینه کند و شاید گرفتن ۷۰ هزار دلار آنقدر ارزش نداشته باشد که او بخواهد ماه‌ها برای پیگیری آن وقت بگذارد. ضمن اینکه اگر شفر بخواهد به دادگاه بین‌المللی ورزش شکایت ببرد باید ۲۳ هزار دلار برای یک قاضی هزینه کند که جمعا حدود ۵۰ هزار دلار هزینه می‌شود. شاید شفر از خیر از ۵۰ هزار دلار بگذرد و البته کسی هم نمی‌داند، شاید هم نگذرد! باید توجه داشت که استقلال در این ماجرا، البته بسیار خوش‌شانس بوده چرا که اگر شفر بدون تیم می‌ماند می‌توانست کل رقم قراردادش در سال دوم را از استقلال بگیرد!

فوتبالی

 

     
آی اسپورت
2019-07-17 01:57:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر