فهرست
خبرسازی یا مذاکره؟
خبرسازی یا مذاکره؟

خبرسازی یا مذاکره؟

آی اسپورت – بازی «فاتح‌ تریم - استقلال» بازی قشنگی نیست، یا استقلال در این روزهای بحرانی وقت برای این اطوارها ندارد.

باشگاه استقلال نام فاتح‌ تریم را به عنوان مهم‌ترین گزینه مربیگری مطرح کرده و نماینده‌ای در ترکیه چندین روز است که خبر مذاکره با تریم را تکرار می‌کند. اما نه از روند مذاکره خبری می‌رسد و نه گزارشی از محتوای مذاکرات وجود دارد.

مذاکره با فاتح تریم شکستن شاخ غول نیست‌. مذاکره است و مفهوم روشنی دارد، خواسته‌های طرفین مطرح می‌شود، سیاست‌ها و برنامه‌های باشگاه اعلام می‌شود و کارکردی که از مربی در زمینه‌های سیاست کاری باشگاه انتظار دارند. اینها اما موارد ساده‌ای است که در مذاکره نماینده استقلال با فاتح تریم نمی‌تواند جایی داشته باشد. استقلال باشگاهی نیست که سیاست‌های حرفه‌ای‌اش را بشناسد و بداند چرا فاتح تریم را انتخاب کرده. استقلال یک مربی می‌خواهد و در این باشگاه تشکیلات و کمیته و اتاق فکری وجود ندارد که بداند چرا و بر اساس کدام توقعات به نام فاتح تریم رسیده است. بنابراین در مذاکره با فاتح تریم یک پرسش باقی می‌ماند: با چه مبلغی به تهران می‌آیید؟

باشگاه استقلال امکانات و ابزار حرفه‌ای هم ندارد که بخواهد به فاتح تریم معرفی کند‌. تمام بحث چند جمله کوتاه است، اینکه یک کمپ داریم که رختکن هم ندارد و زمینش هم برای تمرین مناسب نیست. یک ساختمان هم داریم که حتی برای برگزاری یک جلسه ساده با بازیکنان در آن ساختمان شرمنده‌ایم.

آیا طرح همین یک پرسش که مبلغ مورد نظرتان چه عددی است و بیان همین چند جمله کوتاه که باشگاه سیاستی برای استخدام شما ندارد و امکاناتی هم در اختیارتان نمی‌گذارد، به این همه برو و بیا نیاز دارد؟

باشگاه استقلال اگر می‌خواهد با فاتح تریم مذاکره کند و اگر گزینه مربیگری‌اش را انتخاب کرده چرا تریم را به تهران دعوت نمی‌کند یا چرا نماینده رسمی باشگاه برای مذاکره به ترکیه نرفته است؟ این شیوه مذاکره بیشتر شبیه یک خبرسازی است، نه مذاکره جدی برای استخدام مربی.

نماینده‌ای که از سوی استقلال با فاتح تریم مذاکره می‌کند حتی از سوی باشگاه استقلال به صورت رسمی برای این مذاکره معرفی نشده. او آیا سیاست‌ها و توقعات استقلال را دقیق و درست می‌شناسد که با تریم پای میز مذاکره نشسته؟ آیا او در این مذاکره حامی منافع باشگاه استقلال در قرارداد احتمالی است؟ باشگاه استقلال باید با تریم یا وکیل قانونی یا مدیر برنامه او مذاکره کند. طرف مذاکره کننده از سوی استقلال باید مقام رسمی باشگاه استقلال باشد، با شناخت از سیاست‌های باشگاه و توقعات‌. باید منافع باشگاه را در قرارداد در نظر بگیرد. باشگاه استقلال هیچ کدام از اصول ابتدایی مذاکره را رعایت نکرده و چندین روز است که از مذاکره با فاتح تریم خبر می‌دهد.

نام این روند «مذاکره» نیست. این یک خبرسازی پس از ناکامی بزرگ است و البته زمان خریدن برای رسیدن به یک تصمیم. حتی اگر این قرار و مدارها با تریم به حضور او در استقلال منجر شود، استقلال بدون رعایت اصول مذاکره مربی استخدام کرده است. باشگاه استقلال که با کمک‌ پرداخت‌های موبایلی تماشاگرانش اداره می‌شود، موظف به ارائه گزارش شفاف در مورد تصمیم گیری‌هاست اما دریغ از یک خط خبر شفاف از این باشگاه.

 

 

ایران ورزشی

 

۱۴ ۷  
آی اسپورت
2017-09-25 09:32:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۷ نظر
علی
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶، ۰۹:۴۸
تعجبی هم نداره! استقلال باشگاه لمپن ها، پیتزا فروشها و طرفداران لات آسمون جلی هست که غیر از عربده کشی کاری بلد نیستند!!
berliooz
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۳۰
من مطمئنم که شما یه دهه هفتادی هستی که تازه از پیروزی برانکو به اینور فوتبال رو دنبال میکنی. چون اینایی که گفتی مشخصه های ذاتی تیم پیروزی و هواداراش هستن و به طور تاریخی هوادارای پیروزی و باشگاه پیروزی به لات منشی و لمپنی معروف بودن و بهش افتخار میکردن. این که بخواین هویت جدیدی برای خودتون بتراشین، اشکالی نداره ولی نه بوسیله چهار تا هوادار کوچولوی تازه به دوران رسیده و نه به این زودی و راحتی
علی خوشی
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶، ۱۰:۱۸
اگر این مسیر طی بشه، دلال‌ها چطور به نان و نوایی برسند؟ باید همه چیز در هاله‌ای از ابهام باشد تا عده‌ای نان‌های میلیاردی بخورند. اگر نان و نوایی نباشد، مطمئن باشید که فاتح تریم انتخاب نمی‌شود.
۵
Ashkanred
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶، ۱۰:۲۱
با عرض پوزش از دوستان استقلالی :
باشگاهی که پول قسط اول واریزی بازیکن ها رو نداره بده از کجا می خواد پول فاتح تریم رو بده . اگر هم داره پس می خواستند زیر پای منصوریان رو خالی کنند
۷ ۲
حقیقت طلب
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶، ۱۱:۵۰
اسپانسر استقلال و پرسپولیس عوض شده بود و بعد شروع بازیا با ایرانسل قرارداد بستن پولم وقتی رسید بعد از تشریفات اداری پرداخت شد همون قبل تعطیلات لیگ
محسن
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶، ۱۴:۳۴
دوست پرسپولیسی عزیز اینجا ایرانه اولا و هر چیزی توش اتفاق می افته، ثانیا دقیقا به همون روشی که ژوزه با کلی بدهی رفت و پول بازیکنا موند ولی برانکو رو آوردن یا آری هان رفت جاش دنیزلی رو آوردن، این حرفا رو به حساب طرفداری نزار، بحث اینه مجرای پولی تو ایران بی حسابه، اون موقع برای پرسپولیس از یک سری ماجراهایی مثل هدایتی و... جور شد امروز برای استقلال هم از مجرای دیگه، اینجا همه جور اتفاقی می افته....
امین
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۱۵
نام های بزرگی که قطار باری هم نمیتونه اسم آنها رو جابجا کنه هر روز تکرار میکنن و روز آخر هم از لپ لپ مظلومی میاد بیرون
۹
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر