فهرست
عملکرد غافلگیر‌کننده لوبانف در تیم‌ملی: صفر و یک
عملکرد غافلگیر‌کننده لوبانف در تیم‌ملی: صفر و یک

عملکرد غافلگیر‌کننده لوبانف در تیم‌ملی: صفر و یک

آی اسپورت- الکساندر لوبانف این روزها به سوژه اصلی فوتبال ما تبدیل شده است و عملکرد خوب او در بازی‌های گذشته ازبکستان دغدغه اصلی کی‌روش و شاگردانش است. شاید اگر نگاهی به آمار تیم ملی ازبکستان نمی‌انداختیم تصور رویارویی با دروازه‌بانی که فصل گذشته درون دروازه پرسپولیس دیده بودیم کمی هم خنده دار به نظر می رسید. اما با بررسی عملکرد ملی لوبانف بازی با ازبکستان نه تنها خنده دار نیست بلکه شاید کمی هم نگران‌کننده باشد.

ازبکستان اگرچه در این بازی‌های اخیر با تیم های قدرتمندی بازی نکرده اما توانسته آمار بسیار خوبی در خط حمله و خط دفاع از خود به جای بگذارد. در آمارهایی که در این چند روز منتشر شده به دو کلین شیت لوبانف اشاره شده اما این دروازه بان در 4 بازی اخیر دروازه خود را بسته نگه داشته است. قبل از دو بازی این مرحله ازبکستان یک بازی دوستانه با کانادا برگزار کرده که در آن بازی یک بار دروازه لوبانف باز شده اما آمار 4 کلین شیت او مربوط به بازی‌های رسمی است. قطر، سوریه، بحرین و فیلیپین چهار تیمی هستند که در باز کردن دروازه لوبانف ناموفق عمل کردند. دو بازی مقابل فیلیپین و بحرین در زمانی انجام شده که لوبانف روی نیمکت پرسپولیس می‌نشست.

نکته دیگر در مورد لوبانف این است که او در تمام بازی‌هایی که گل خورده تنها یک گل دریافت کرده است. یعنی عملکرد او را می توان به دو عدد صفر و یک تقسیم کرد.

                                                                                        9 بازی = 6 کلین شیت  +  3 گل در 3 بازی

اگرچه مطمئنا مهاجمان تیم مقابل و مدافعان خودی در به دست آمدن این آمار هم نقش داشته اند اما نگاهی به آخرین بازی ازبکستان که لوبانف درون دروازه نبوده است ارزش کار او را بهتر نشان می دهد. قبل از این 9 بازی ازبکستان مقابل کره شمالی به میدان رفت و نستروف درون دروازه قرار گرفت و ازبکستان این بازی را با نتیجه 4 بر 2 واگذار کرد. باختی که باعث برکناری جلال کاسیمروف شد و ساموئل بابایان آمد و کورد بسیار خوبی از خود به جای گذاشت.

پیش بینی لوبانف از بازی با ایران هم این است:

 پیش‌بینی کردن نتیجه بازی خیلی سخت است اما من فکر می‌کنم بتوانیم ایران را یک بر صفر شکست دهیم.

 √ آخرين باري كه يك گلر خارجي در پرسپوليس كلين‌شيت كرده، به روز 23بهمن94 برمي‌گردد؛ جايي كه در هفته بيستم ليگ پانزدهم، لوبانف برابر فولاد خوزستان دروازه تيمش را بسته نگه داشت. البته لوبانف هفته بعدش يك گل وحشتناك از سايپا خورد تا بلافصله روي نيمكت برگردد!

۵    
آی اسپورت
2016-10-04 15:02:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر