فهرست
فیفا درباره گل‌های شمسایی؛ در لیست نیست
فیفا درباره گل‌های شمسایی؛ در لیست نیست

فیفا درباره گل‌های شمسایی؛ در لیست نیست

آی اسپورت – بحث آقای گلی فوتسال دنیا سالیان سال است که در رسانه های داخلی مطرح و از وحید شمسایی کاپیتان پیشین تیم ملی و اسطوره فوتسال ایران هم با ۳۹۲ گل زده ملی تحت عنوان آقای گل جهان یاد می شد. رکوردی که گفته می شد در روزهای گذشته توسط فالکائو ستاره باتجربه فوتسال برزیل شکسته شده و وی توانسته است از تعداد گلهای وحید شمسایی عبور کند و حالا قرار است شمسایی دوباره به تیم ملی دعوت شد تا رکورد گلهایش را ارتقا دهد. این اتفاق در شرایطی رخ داده که گویا شمسایی اصلا جزو بهترین گلزنان فوتسال دنیا محسوب نمی شود. حداقل فیفا که چنین نظری دارد و در پاسخ به سئوال خبرگزاری مهر درباره بهترین گلزن فوتسال جهان این جواب را فرستاده: "عنوان آقای گل فوتسال جهان در این نهاد به شیوه متفاوتی محاسبه می شود و فقط گلهای مسابقاتی ثبت می شود که تحت نظر فیفا برگزار شود یعنی گلهای مربوط به جام های جهانی فوتسال"

در سندی که فیفا برای خبرگزاری مهر فرستاده، اسامی بهترین گلزنان جام های جهانی فوتسال آمده که نام وحید شمسایی هم در این لیست وجود ندارد. طبق سند فیفا، فالکائو که از جام جهانی ۲۰۰۰ به طور مداوم و ۵ دوره در جام های جهانی حضور داشته است، موفق شده ۴۸ گل بزند و در صدر جدول گلزنان فوتسال فیفا قرار دارد. چهار نفر بعد هم به ترتیب مانوئل توبیاس از برزیل (۴۳ گل)، ارمنکو کونستانتین از روسیه (۲۸ گل)، فلاویو سرجیو از برزیل (۲۵ گل) و فینینو از برزیل (۲۰ گل) هستند. نکته جالب اینجاست که حتی گلزنان مسابقات فوتسال گرندپری برزیل که در دوره های گذشته یکی از مسابقات سطح بالای فوتسال جهان محسوب می شود، در فیفا ثبت نشده است. 

در این فهرست ۲۱ نفره از ایران فقط نام سعید رجبی ملی پوش پیشین تیم ملی ایران دیده می شود که در جام جهانی ۱۹۹۲ هنگ کنگ توانست ۱۶ گل به ثبت برساند. با این حساب و طبق اعلام فیفا، نه تنها گلهای ملی وحید شمسایی (۳۹۲ گل) دیده نشده بلکه حتی فیفا در جریان این رکورد و عنوان آقای گلی که گفته می شود فالکائو از آن خود کرده است، نیست. از نظر فیفا، فالکائو با ۱۰ گلی که در جام جهانی کلمبیا به ثمر رساند، توانست تعداد گلهای ملی خود را در جام جهای جهانی به عدد ۴۸ برساند و در صدر جدول گلزنان فوتسال دنیا قرار بگیرد؛ آن هم با ۴۸ گل نه ۳۹۴ گل!"

۵    
آی اسپورت
2018-02-02 10:25:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر