فهرست
نبرد استمفوردبریج: بانوی آهنین- کونته
نبرد استمفوردبریج: بانوی آهنین- کونته

نبرد استمفوردبریج: بانوی آهنین- کونته

آی‌اسپورت- طعنه آمیز بود... گروهی از طرفداران چلسی طی نیمه اول که بازی بدون گل جریان داشت شعار "بارسلونا داریم میایم" را در اشاره به نبرد تیمشان با غول‌های نوکمپ در لیگ قهرمانان سر داده بودند. مردانشان طی هفت دیدار خانگی در لیگ فقط یک گل دریافت کرده بودند، طی هفت بازی از هشت بازی خانگی در لیگ برنده شده بودند و در نیم فصل اول با تک گل هازارد، بورنموث را در خانه‌اش شکست داده بودند... طرفداران چلسی یادشان رفته بود بورنموث دو فصل پیش که آنها قهرمان شدند با یک گل شکستشان داده بود، یادشان رفته بود تیم کوچولو آمده از شهر جنوبی انگلیس که اکثریت مردمانش را بازنشسته‌های پا به سن گذاشته تشکیل داده‌اند طی شش بازی از کریسمس تاکنون شکست نخورده بودند. آن‌ها می‌خواستند خوش بین بمانند، ولی سیلی واقعیت محکم بود، خیلی محکم.

بازی که تمام شد چلسی سه گل از بورنموث دریافت کرده بود. سنگین‌ترین شکست خانگی در دو سال را پس از سقوط 3-0 برابر منچستر سیتی در آوریل 2016 پذیرفته بود. آن روز گاس هیدینگ رهبری چلسی را در اختیار داشت و پیگرینی رهبری سیتی را. حالا همه چیز عوض شده بود، همه چیز. حالا نبرد اصلی‌تر ورای میدان جریان داشت. پشت درهای بسته بریج. بین آنتونیو کونته و مارینا گرانووسکایا، مدیر اجرایی چلسی. در مصاف مربی ایتالیایی و قوی‌ترین زن دنیای فوتبال که انتقالات باشگاه را در چنگ گرفته. زنی که او را مارگارت تاچر مقایسه‌اش کرده‌اند و او را "بانوی آهنین" خوانده‌اند. زنی که کونته به او دسترسی ندارد و با واسطه کارلو کودیچینی - سنگربان ایتالیایی یک دهه پیش که نقش مدیریتی گرفته - او را به نقد می‌کشد... کونته در نکوهش بانوی آهنین گفته بدست نیاوردن بونوچی و یورنته چقدر گران تمام شدند، گفته از دست دادن ماتیچ چقدر مصیبت بار بود، گفته از دست دادن باتشوای در همین هفته اخیر که راهی دورتموند شد تیم را ضعیف‌تر کرده. گفته و گفته و بانوی آهنین راه خودش را رفته.

چلسی قهرمان انگلیس است، هفتمین باشگاه متمول جهان، با این وصف بازی با بورنموث را بدون مهاجم نوک آغاز کرد. قصه‌ای که با رفتن دیگو کاستا آغاز شده بود با مصدومیت موراتا گره خورد و با از دست دادن باتشوای و ورود دیرهنگام ژیرو از آرسنال حلقه را کامل کرد. هازارد در نوک حمله قرار گرفته بود، پدرو در یک سو و رأس بارکلی قرار گرفته برای نخستین بار در ترکیب اصلی در سوی دیگر. ویلیان در میدان نبود و ارسال‌های پیاپی توپ به منطقه خالی محوطه جریمه بورنموث نشان می‌داد خط حمله قهرمان دندانی ندارد. بازی ادامه پیدا کرد و یافتن بازیکن‌های آبی پوش در یک سوم نهایی زمین بورنموث دشوار شد و دشوار. ورود سسک فابرگاس جای بارکلی گره کور را باز نکرد و وقتی کالوم هادسن اودوی هفده سال و هشتاد و چهار روزه راهی میدان شد دریافتیم دست‌های کونته چقدر خالی شده. هادسن اودوی پس از جودی موریس که در فوریه 1996 برای چلسی به میدان رفت جوان‌ترین بازیکن تاریخ چلسی در رقابت‌های لیگ بود.

دریافت سه گل طی شانزده دقیقه در نیمه دوم سوی دیگر نیمکت آب رفته چلسی را به رخ کشید. مصدومیت زودهنگام کریستنسن در نیمه اول و ورود آنتونیو رودیگر و قرار گرفتنش کنار کاهیل در قلب دفاع آبی پوش‌ها را شکننده‌تر کرد... یک شکست طی نه دیدار مصیبت بار نیست، ولی طرفداران چلسی می‌دانند نمی‌توان با رودیگر، بارکلی، درینکواتر، باکایوکو و زاپاکاستا - که چلسی برایشان نزدیک به دویست میلیون پرداخته - قهرمان شود. می‌دانند بهترین خرید زمستانی‌شان ژیرو بوده، مهاجم ذخیره آرسنال که برای توپچی‌ها هم پلان ب بوده تا بازیکنی که حول او پرواز کرد. می‌دانند کونته هم کمکی به شرایط بحرانی نکرده. می‌دانند اختلافش با دیگو کاستا خط حمله را به سقوط کشاند و رویارویی‌اش با داوید لوییز خط دفاع را متزلزل کرد. می‌دانند با اوجگیری تاتنهام قرار گرفتن بین چهار تیم جدول هم زیر سئوال رفته... و در کنار همه اینها در نبرد کونته - بانوی آهنین چه کسی پیروز خواهد شد.

ماه عسل تمام شده، تمام. کونته پس از شکست برابر بورنموث با چهره پیر شده‌اش برابر دوربین‌ها قرار گرفت، با صورتی اصلاح نشده، با چشم‌هایی گود رفته و صدایی خسته. زنگ‌ها به صدا درآمده بودند و به نظر می‌رسید او برای اخراج شدن روزشماری می‌کند. می‌داند قراردادی که قرار بوده تا 2019 پا برجا بماند، پابرجا نخواهد ماند. می‌داند باید چمدان‌هایش را ببندد و اخبار ورود لوییز انریکه را دوره کرد. می‌داند برای آینده‌اش طرحی نو دراندازد.

۴ ۳  
آی اسپورت
2018-02-01 12:22:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
طرفدار شماره ۱چلسی
پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۴۷
دن آنتونیو کونته ما بهت ایمان داریم مرد..
۲
سید عبدالله
پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۱۰
عمرا لویز آنریکه مثل دن انتونیو کونته باشه مربی فقط ایتالیایی بارسلونا اینقدر لابی میکنه و تو تمام بازی ها به داوری ها تیمهای مقابل اعتراض دارند
سید عبدالله
پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۱۰
عمرا لویز آنریکه مثل دن انتونیو کونته باشه مربی فقط ایتالیایی بارسلونا اینقدر لابی میکنه و تو تمام بازی ها به داوری ها تیمهای مقابل اعتراض دارند
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر